Co budu sledovat - Léto 2015

27. června 2015 v 13:15 | Sara Whitney |  Anime
Poslední dvě tři sezóny se prohlížení seznamů s nově vycházejícími anime stalo spíše utrpením než radostí. Místo vybírání, které z deseti slibně vypadajících děl budu muset pro nedostatek času vyškrtnout, vybírám ta, která ve mně po přečtení jejich anotace nevzbuzují naprostou beznaděj a chuť přidat se k těm, jež konstantně opakují, že anime průmysl upadá.
V letošní letní sezóně si na své přijdou ti, kteří netrpělivě očekávali pokračování svých oblíbených sérií a již tradičně ti, co mají rádi harémy a cokoliv (ve většině případů bezduchého) ze školního prostředí. Já se tentokrát spokojím pouze se dvěma seriály, zbytek mého výběru budou tvořit filmy, jelikož i přes snížení mých výběrových kritérií na nejnižší možnou hranici, je nic jiného nesplnilo. V průběhu sezóny se uvidí, zda list doplním, pravděpodobně se tak ale nestane.


Gangsta
I ve městě jako je Ergastulum, přeplněném mafiány i zlodějíčky, prostitutkami věčně vyhlížejícími nové zákazníky i podplacenými strážci zákona, existují zakázky tak špinavé, že se jich jeho zkažení obyvatelé nedotknou. Seznamte se s "Odklízeči" Nickem a Worickem, kteří se úkolů, které nikdo jiný nezvládne, ujímají. Tedy až do dne, kdy je jeden z jejich známých policistů požádá o pomoc s odklizením gangu, který se začal roztahovat na území jednoho z nejdůležitějších mafiánských klanů ve městě. Vypadá to na práci jako každou jinou, postupně se ale ukazuje, že si možná ukousli příliš velké sousto...
Za normálních okolností bych toto anime přešla zřejmě bez povšimnutí, tuto sezónu jsem ale ochotná dát šanci čemukoliv, co má alespoň minimání potenciál a při přečtení prvních dvou vět anotace se mi u toho samovolně neprotočí panenky. Trailer vypadá celkem obyčejně, neurazí, ale ani přehnaně nenadchne. Gangsta má předlohu v manze, což je pro mě další plus, navíc by se mělo jednat o akční anime pro dospělé. Pro mě dílo,u njž si nedělám přehnané naděje a doufám, že mě příjemně překvapí.
Vychází od: 2. 7. 2015
Ranpo Kitan
Anime inspirované pracemi spisovatele a kritika Edogawa Ranpy, autora mysteriózní fikce.
Ranpo Kitan by ve mně budilo nadšení nebýt dvou faktorů - studia a prezentovaného traileru. Anime se totiž ujalo studio Lerche, známé například pro anime Danganronpa, které dodnes zůstává pomalu tím nejlepším, co vyplodilo, takže představu o jeho kvalitě si můžete udělat sami. Z kraťoučkého traileru to vypadá na další dílo v tomto duchu. Toto studio jednoduše adaptuje vše, co se mu dostane pod ruku tak přímočaře, až to bolí, a i z nadprůměrného materiálu dokáže udělat podprůměrnou adaptaci. Slovíčko inspirováno ve mně taktéž budí hrůzu, jelikož v anime světě to obvykle znamená spíše vzali jsme si předlohu, letmo jsme ji prolistovali a pak jsme si to udělali po svém. Vidím to tak, že se podívám na jednu dě epizody a dál se uvidí.
Vychází od: 3. 7. 2015


Bakemono no Ko
Příběh odehrávající se ve dvou světech, říši lidí (Tokiu) a říši netvorů. V těchto dvou světech, které se nesmí nikdy prolnout, žije jeden osamělý kluk a jeden stejně osamělý netvor. Jednoho dne se ten osamělý kluk ztratí ve světě netvorů, stane se učedníkem jednoho z nich, Kumatetsua, a je přejmenován na Kyuutu.
Bakemono no Ko je nejnovějším počinem Mamoru Hosody, známého především díky filmu Toki wo Kakeru Shoujo (The Girl who Leapt through Time), ale také i Summer Wars. Dle traileru se film tváří především jako rodinné dobrodružství, což není žánr, který by patřil mezi mé nejoblíbenější, pokud se to ale vezme za správný konec, jako v případě druhého jmenovaného filmu Hosody, mohl by se z toho vyklubat velmi slušný počin.
Vyjde: 11. 7. 2015
Hana to Alice: Satsujin Jiken
Film předchází hranému filmu o dospívání nazvanému Hana a Alice z roku 2004.
Tento film původně zcela unikl mému radaru, nepovšimnout si ho by byla ale de mého názoru velká škoda. Původní hraný film z roku 2004 jsem sice neviděla, nemyslím si ale, že by to bylo potřeba vzhledem k tomu, že anime film mu předchází. Trailer Hana to Alice na první pohled zaujme vizuálním stylem, je zde totiž použito jedněmi proklínaného a druhými vychvalovaného rotoskopování, kterého bylo použito napříkad v anime Aku no Hana. Výsledkem je zajímavý mix prostředí, které jako by bylo namalováno vodovými barvami, a kreslených postav, jejichž výrazy jsou tak blízké lidským, jak jen to je možné. Musím upřímně říct, že na toto anime se těším ze svého výběru nejvíce, a doufám, že nezklame mé naděje.
Vyjde: 12. 8. 2015


Taifu no Noruda
Příběh tohoto anime se odehrává na jednom izolovaném oostrově, na jedné základní škole v předvečer kulturního festivalu. Jeden chlapec skončí s baseballem, který hrál celý život a pohádá se se svým nejlepším kamarádem. Potom oba narazí na záhadnou červenookou dívku Norudu a školu zasáhne obrovský tajfun.
Na scéně se nám s tímto anime filmem objevuje nové animační studio pojmenované Colorido, které se tuto sezónu skutečně činilo, jelikož společně s tímto filmem vychází ještě jeden pro menší děti. Film by měl být pouze půlhodinový, takže příběhově se žádný zázrak očekávat skutečně nedá, ale alespoň dle traileru to vypadá, že vizuáně to budou opravdové hody. Toto je spíše takový experiment a můj pokus dát šanci novému studiu.
Vyjde: 5. 6. 2015

Zdroje obrázků: zde, zde, zde, zde a zde
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Shin Shin | Web | 1. července 2015 v 19:02 | Reagovat

Pěkný výběr.. :)

2 Trinity Estridge Trinity Estridge | Web | 1. července 2015 v 22:38 | Reagovat

Samá zajímavá anime! :) Já rozhodně vyzkouším Bakemono no Ko a Hana to Alice, obě anime vypadají fakt krásně graficky zpracovaná a i tématem mě celkem zaujala. :3

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 4. července 2015 v 12:55 | Reagovat

Zkusím Gangstu, ale nevím, nevím, poslední dobou mám pocit, že ty nové kousky mi nepadnou do vkusu.

Tu podobnost u Satsujin Jiken a Aku no Hana jsem si všimla také, možná to přeci jen budou zajímavé prázdniny, co se týče koukání na filmy a seriály :)

4 Pal Pal | Web | 5. července 2015 v 14:54 | Reagovat

První díl Gangsta byl skvělý a nemůžu se dočkat další epizody! :> Jinak se v letním výběru moc neshodujeme, já kromě výše zmíněného začala s novým DRRR!! a třetí sezónou Working!!! (...moc vykřičníků, ugh), ale na tebou zmíněné filmy jsem nedávno narazila a pokud budou mít dobré hodnocení, nejspíš u nich skončím taky. Takže budu netrpělivě očekávat tvůj článek s prvními dojmy~

5 tvíďátko tvíďátko | Web | 6. července 2015 v 10:49 | Reagovat

Zatím jsem mrkla na Aoharu x Kikanjuu, od kterého jsem si slibovala něco zajímavého, ale dle prvního dílu to vypadá na airsoftové sport anime, takže nevím jak se mi to nakonec bude líbit... Na druhou stranu první díl Gangsta. mě nezklamal, těším se na další :) Jinak ještě čekám na Overlord (páč jsem jediná na světě, kdo asi ještě neviděl žádné anime z virtuálního herního prostředí :D) a prison school, což asi bude krávovina, ale stejně mě to zajímá, člověk si někdy musí udělat radost i hovadinama :D

6 S c a r s S c a r s | Web | 22. července 2015 v 20:32 | Reagovat

Viděla jsem v pátek všechny tři díly Gangsta a v úterý jsem se netrpělivě vrhla na mangu a aspoň za mě velká spokojenost. V jistých ohledech je ale manga opět lépe zpracována. Jinak podle tvého seznamu se mi zalíbilo Bakemono no Ko. Už jsem se dívala na pár review z MALu a nevypadá to vůbec špatně :D Už jen počkat na titulky. Prý si pobrečíme :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama