První dojmy - Jaro 2015

12. dubna 2015 v 21:24 | Sara Whitney |  Anime
Tenhle rok to s mou aktivitou opravdu ypadá prachbídně a bohužel mám pocit, že do června to lepší nebude. V záloze je takových článků a co se týče recenzí, mám tolik restů, až je mi z toho mdlo. Doufám ale, že i s mým šnečí tempem se na většinu dostane. Otázka ale je, jestli to ještě bude někoho zajímat?
Tentokrát budou pprvní dojmy poměrně stručné, jelikož jsme se rozhodla sledovat jen dvě anime série, zbytek výběru, jak již někteří z mého předchozího článku ví, tvoří dvě krátká díla a jeden film. Musím ale říct, že zatím jsem nadmíru spokojená, první epizody obou sérií byly skvělé a já jenom doufám, že další budou alespoň z poloviny tak dobré..

Kekkai Sensen
Tohle byla skutečně bláznivá jízda, a přestože doteď pro mě některé dějové zvraty zůstávají nepochopené, rozhodně jsem navnazená na další epizody. Máme tu totiž sice trochu ohranou premisu zvláštního města, uchopení tohoto námětu je ale skvělé, postavy s mnoha možnostmi vývoje charakteru, do dvacátých let minulého století výrazně stylizovanou hudbu i celkovou atmosféru a perfektní vizuální stránku, zvláště ztvárnění kreatur z jiného světa je brilantní.
V anime lze najít i mnoho odkazů na jiná anime i západní kulturu, záporný hrdina vypadá jako prvotřídní psychopat, co si rád hraje, a hlavní hrdina je sice trouba, ale ne úplně neschopný a navíc je celkem sympatický, co víc si přát?
Rozhodně jsem zvědavá, jak se to vyvrbí, měla jsem mnoho pochyb, většinu z nich první epizoda rozptýlila a já jsem ráda, že po dlouhé době je tu snad zase shounen, který za něco bude stát.
Hodnocení: 75%
Budu dál sledovat? ANO

Ore Moogatari!!
Nemám co vytknout. Záván nového vzduchu do poslední dobou stálých vod žánru shoujo. Není to trapné, ani se to nevleče, právě naopak, a zachovává si to jakési kouzlo, na něž jsme byli zvyklí ze zlaté éry tohoto žánru. Očekávejte mnoho růžové (skoro tolik jako v OHSHC) a záběrů, v nichž se hlavní hrdina rozplývá nad hlavní hrdinkou, ale také mnoho vtipných scén, které skutečně vzbudí úsměv na tváři. A jen tak mimochodem, když už jsme u toho, náš hlavní hrdina rozhodně není typický protagonista romantického anime, ani zbytek postav ale nenaplňuje stereotypy.
Do budoucna nás asi čeká milostný trojúhelník, jsem si ale poměrně jistá, že i tady se dočkáme inovace stejně jako tomu je v ostatních aspektech tohoto anime. Dle první epizody se dá soudit, že tvůrci dobře vědí, kam by měl příběh směřovat a jak dosáhnout požadovaného efektu, nebylo v ní ani jediné hluché místo.
A ještě jedna skvělá zpráva na závěr, anime by mělo mít dle MyAnimeList dvacet čtyři epizod, což znamená dostatek prostoru pro plné rozvinutí dějové linie a nikoliv anime, které působí pouze jako vnadidlo na mangu. Rozhodně si ho nenechte ujít.
Hodnocení: 85%
Budu dál sledovat? ANO
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 13. dubna 2015 v 20:26 | Reagovat

Děkuji za tipy! :D Druhé anime jsem měla také v hledáčku, ale mírně jsem na něj pozapomněla. O tom prvním jsem zřejmě ani neslyšela a u obou si stáhnu první epizody a uvidím, jak se mi zalíbí :D i když tak nějak tuším, že to bude ztráta času :D

2 Aya Aya | Web | 18. dubna 2015 v 14:55 | Reagovat

Zatím nic nesleduji, jsem teď trochu od anime oddělená, ale je fajn, že ses ty aspoň dostala k sepsání krátkých dojmů na tato anime! *^* Ore Monogatari rozhodně zahrnu do sledování (snad se k tomu někdy i dostanu) a Kakkai Sensei, pokud na tebe udělalo takový dobrý dojem, taky budu zvažovat. Rozhodně se těším, až někdy napíšeš nějakou další recenzi, i kdyby to mělo být až v červu, protože se díky tobě vždycky dostanu k opravdu zajímavým kouskům, o kterých bych dřív ani nepřemýšlela. Hodně štěstí se školou. :)

3 Pal Pal | Web | 19. dubna 2015 v 14:44 | Reagovat

Díky za tipy, asi zkusím obojí, protože mě bolí v krku a poslední, co chci, je věnovat se přípravě na příští školní týden :> Já zatím sleduju pouze novou Gintamu (11/10 jako vždy) a Hibike! Euphonium (anime o dechovém orchestru od KyoAni, což je pro mě jako pro muzikanta povinnost... a zatím vůbec není špatné), takže bych jarní seznam nejspíš potřebovala rozšířit. Uvidíme :>

4 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 19. dubna 2015 v 16:28 | Reagovat

[3]: Na Hibike! Euphonium jsem taky koukala, ale říkala jsem si, že počkám, co z toho bude, zatím jsou reakce dost smíšené, někdo je nadšený a někdo vůbec :D Uvidím podle svých časových možností, možná tomu dám šanci.^^

5 dead-cutie dead-cutie | Web | 27. dubna 2015 v 8:35 | Reagovat

Ore Moogatari!! mě celkem zaujalo. Ráda se podívám na obě anime, vypadají zajímavě!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama