Sherlock Challenge - Den pátý

21. ledna 2014 v 19:58 | Sara Whitney
Autorem obrázku je Sakura Minamino/ Tweedledee sídlící zde.
Tématem třetího dne je Moment, který vás rozbrečel a Co si myslíte o 3. sérii?
Tak je tu poslední den Sherlock Challenge, doufám, že se vám otázky líbily a že ty z vás, kteří tento skvělý seriál neznají, jsem moc nenudila a možná třeba i navnadila. Zítra či pozítří se můžete těšit na recenzi.

Moment, který vás rozbrečel
Samozřejmě tu nemohu nezmínit scénu z Reichenbašského pádu, kdy se Moriarty zastřelí a Sherlock skočí ze střechy. Rozhovor Sherlocka a Johna chvíle před tím byl moc dojemný a já měla celou dob slzy na krajíčku. Věděla jsem ale, že se chystá třetí série, takže jsem si byla jistá, že se to našemu detektivovi podařilo přežít. Navíc co by to bylo za seriál bez hlavní postavy, která to celé táhne?
Takže jsem nakonec vybrala scénu těsně před závěrečnými titulky, kdy je Sherlock poslán za to, co udělal, na šest měsíců do východní Evropy, než se situace ve Velké Británii uklidní a on se bude moci vrátit zpět. Celé to loučení bylo moc smutné a jsem ráda, že nakonec takhle epizoda neskončila.

Co si myslíte o 3. sérii?
Rozhodně byla jiná, než jsem podle předchozích dvou čekala a chápu, že někdo třeba mohl být zklamán, já ale byla nadšená. Protože opakovat to samé schéma taky není ideální, je nutné zkoušet nové věci. Třetí série mě překvapila, ale velmi příjemně.
Objevila se tu nová postava - Mary, kteoru jsem sice zpočátku příliš nemusela, ale nakonec jsem si ji oblíbila, bylo tu spoustu skvělých vtipů, mezi mé nejoblíbenější patří "šachová" partie Sherlocka a Mycrofta, spoustu skvělých zvratů a opravdu odporný záporný hrdina, kterého jsem z duše nenáviděla, ale přesto jsem si každý moment s ním na scéně užívala. Poznali jsme tu další nové stránky Sherlocka Holmese. Překvapila mě svým chováním Molly.
Nemůžu se dočkat, co si pro nás autoři připravili do čtvrté série.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 luc luc | Web | 21. ledna 2014 v 20:06 | Reagovat

Ahoj! Rozbieham nový blog o hudbe, filmoch, umení... a bola by som rada, keby ho podporíš svojou návštevou. Ďakujem!

Ospravedlňujem sa za reklamu a pekný zvyšok dňa. :)

2 Akiyama Kara Akiyama Kara | Web | 22. ledna 2014 v 14:39 | Reagovat

Taky mě dojal The Reichenbach Fall, ale přiznám se, že jsem nebrečela. A z třetí série mám podobné pocity, dostal mě hlavně ten konec. Mycroft se tady taky docela ukázal, za což jsem ráda, protože ve filmech i v knihách je to dost opomíjená postava a přitom má velký potenciál (vždyť je chytřejší než Sherlock!). :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama