Sherlock Challenge - Den druhý

18. ledna 2014 v 20:10 | Sara Whitney |  Seriály
Autorem obrázku je Sakura Minamino/Tweedledee sídlící zde.
Tématem druhého dne je Nejlepší/Nejoblíbenější epizoda a Oblíbená scéna

Nejlepší/Nejoblíbenější epizoda
Jak první, tak i druhá otázka je pro mě obtížná, mám totiž opravdu ráda všechny epizody a z žádné bych nevyškrtla ani jednu scénu, všechno má svůj smysl. Sherlocka mám ráda jako celek, každou jeho epizodu i scénu jednodušše zbožňuju.
Když už si ale mám jednu epizodu vybrat, volím Skandál v Belgravii, protože to je epizoda, na kterou nelze říct nic jiného, než že je to čirá dokonalost. Tomuto dílu opravdu není absolutně co vytknout. Zvlášť závěrečných dvacet minut je skutečně brilantních. V rozhovorech není ani slovo navíc a dialogy mezi Sherlockem a Irene Adler jsou úžasné, přímo elektrizující a navíc doplněné perfektní hudbou a skvělým vyvrcholením.
Hned napoprvé jsem z téhle epizody byla úplně unešená a pustila jsem si ji několikrát, nachází se v ní spousta vtipných situací, jako příklad scéna s prostěradlem, která se mi neomrzí snad nikdy a pak také scéna s lupičem, která nám ukázala, že Sherlockovi na jeho přátelích a blízkých záleží, ačkoliv se to na první pohled nezdá.

Oblíbená scéna
Co se týče oblíbené scény, je to ještě těžší, Sherlock totiž nemá několik skvělých scén, Sherlock, to je jedna skvělá scéna za druhou, nekončící sled brilantních dialogů, jeden skvělý vtip následuje další.
Nakonec jsem ale jednu dokázala vybrat, jedná se o scénu hned z úvodní epizody první série - Studie v Růžové, fingovaný drogový zátah za účelem prohledání Sherlockova bytu kvůli důkazu, který měl správně předat policii, ale tak trochu to "zapomněl" udělat. Jestli jste do téhle chvíle ještě stále byli na vážkách (což se mi snad ani nechce věřit), zda za to Sherlock stojí, tahle scéna vás prostě přesvědčí, že se jedná o seriál na té nejvyšší úrovni a že tohle je jen začátek. Směju se pokaždé, když koukám na tuhle scénu, ačkoliv ji dokážu odříkat skoro nazpamět a pamatuji si z ní všechny vtipy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 18. ledna 2014 v 20:50 | Reagovat

S tím, že je Scandal in Belgravia perfektní, můžu jedině souhlasit. :)

2 Akiyama Kara Akiyama Kara | Web | 18. ledna 2014 v 22:36 | Reagovat

Stoprocentně souhlasím, i když do svého článku jsem napsala jako nejoblíbenější epizodu The Reichenbatch Fall a jako scénu tu, kde Moriarty krade klenoty, protože konflikty mezi Sherlockem a Moriartym mě nehorázně baví. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama