Co budu sledovat - Zima 2013/2014

20. prosince 2013 v 16:55 | Sara Whitney |  Anime
S přehledem vycházejících anime, která jsem si vybrala ke sledování, jsem opět pozadu, tentokrát to ale není tak úplně moje vina. Zpoždění mohu svést na téměř dva týdny nefungující blog, po tyto dva týdny jsem už měla anime vybraná a článek rozmyšlený, nemohla jsem ho ale bohužel sepsat.
Zimní sezóna mi přijde oproti té letní a zimní poměrně dost chudší, ale musím říct, že tentokrát mi to ani nevadí, protože mám ještě spoustu restů z minulých sezón, které bych také ráda viděla. Celkem jsem si sice vybrala osm anime, z toho dva filmy a jedno pokračování anime z letní sezóny, které mě uchvátilo - Gin no Saji, ale myslím si, že tak u půlky uvidím jeden dva díly a bude mi to stačit.
Hamatora The Animation:
Anotace tohoto anime je opravdu kraťoučká: Příběh se začíná odvíjet v Jokohamě roku 2014 a točí se okolo speciální schopnosti zvané "Minimum" či "Malé zázraky."
Jelikož anime má tak krátkou anotaci, odhaduji, že se z něj velmi pravděpodobně vyklube nějaká blbost, ale stejně jsem ochotná mu dát šanci, jelikož mám ráda příběhy, ve kterých figurují nadpřirozené síly a odehrávají se v budoucnosti. Za zkoušku nic nedám. Navíc se mi zamlouvá kresba a z nějakého důvodu mi to právě díky ní připomnělo anime Gatchaman Crowds, které se mi zatím docela líbí. Trailer vypadá také dobře, poměrně mě navnadil. Z něj to opravdu vypadá na podobnou šílenost jako je GC.
Vychází od: 1. 1. 2014
Noragami:
Na hranici mezi naší sférou a tou další žije osm milionů bohů, mrtví duchové, kteří jim slouží, a další různí duchové, kteří zasahují do problémů lidí a pomáhají jim. Středoškolačka Hyori Iki musí snášet šikanu od svých spolužáků a jednou jde do umývárny, kde se rozbrečí. Vtom si ale všimne, že na jedné ze stěn je naškrábáno telefoní číslo a zpráva: Vyřeším tvoje potíže.
Zavoláním na toto číslo Hyori přivolá nezaměstnanou osobu bez domova, která prohlásí, že je "bůh". Údajný bůh je hrubý, nepředvídatelný a neschopný, nikdy nevyslyší modlitby lidí a nikdo ho neuznává. Přece jen ale něco dokáže, umí přerušit cestu těch, kteří cestují mezi naším světem a tím dalším.
Další dílko s nadpřirozenou tematikou, ale proč ne, v poslední době jsem si toto téma opravdu oblíbila, zvlášť potom, co jsem začala sledovat anime Mushishi, které je naprosto úžasné. Jsem si jistá, že tohle určitě tak dobré nebude, naopak je pravděpodobné, že to nebude stát za nic, ale stejně jako v případě předchozího anime jsem ochotná dát tomu šanci. Má to pěknou kresbu i animaci a třeba by se z toho mohla vyklubat i docela slušná komedie.
Vychází od: 31. 1. 2014


Sekai Seifuku:Bouryaku no Zvezda:
Anotace k tomuto anime prozatím zůstává neznámá, je známo pouze to, že se bude jednat o originální dílo bez jakékoliv předlohy. Dle mého názoru ale pořád lepší žádná předloha, než předloha v nějaké otome hře. Přijde mi, že zimní sezóna se ponese v duchu převážně více ši méně šílených anime a musím říct, že se mi to líbí. Samozřejmě v ní najdeme také kupu všelijakých pochybných shoujo a hlavně harémů, kterých snad každou sezónu přibývá, co se mi tak zdá, ale v celku to není špatné. K anime je už venku krátký trailer, který nám sice neřekne nic o příběhu tohoto počinu, což mě trochu mrzí, za to ale představí velmi zvláštní postavy. Na tohle anime jsem skutečně dost zvědavá, jelikož se z něj může vyklubat opravdu cokoliv.
Vychází od: zimy 2014
Space Dandy:
Hlavní postava tohoto anime Dandy je lovec mimozemšťanů a "největší parádník ve vesmíru". Anime se odehrává v daleké budoucnosti, kde lidé objevili a osídlili daleká zákoutí vesmíru. Dandy, společně se svým "parťákem" - robotem QT, tam pátrá po mimozemšťanech, které ještě nikdo jiný nenašel.
Tohle anime mám v hledáčku snad už někdy od léta, kdy jsem na něj viděla trailer a okamžitě se mi zalíbilo. Má krásnou kresbu a animaci a vypadá to, že by to mohla být skvělá zábava. Navíc je to anime od tvůrců proslulého anime Cowboy Bebop, které si získalo masivní oblibu napříč publikem. Anime jsem sice ještě neviděla, ale mám ho na seznamu a plánuji se na něj v nejbližší době podívat. To ale na spoustu věcí... Na vesmírné dobrodružství šviháckého lovce mimozemšťanů se opravdu těším a myslím si, že to bude jedno z nejlepších anime zimní sezóny.
Vychází od: 4. 4. 2014


Wizard Barristers:Benmashi Cecil:
Příběh tohoto anime se odehrává v Tokiu roku 2018, kde normální lidé a ti, jenž umí používat magii, žijí vedle sebe. Ve výsledku zde proto vznikly zákony zakazující používání kouzel a existuje zde dokonce soudní síň, kde se řeší soudní pře týkající se užití magie. V těchto případech tyto lidi hájí tzv. Benmashi neboli kouzelničtí advokáti. Anime sleduje Cecilii, nejmladšího Benmashiho v historii a její společníky, jak se snaží bránit své klienty v těchto případech.
Tohle anime jsem v plánu ani původně neměla, jelikož naněkolika stránkách bylo prezentováno nelichotivým obrázkem, z kterého jsem nabyla dojmu, že buďto se bude jednat o mahou shoujo, která jsou, pouze s výjimkou Madoky, na jedno brdo, nebo o nějaký harém. Jen tak ze zvědavosti jsem ale stejně zkoukla trailer a jen díky němu jsem zjistila, že se nejedná ani o jedno z výše zmíněných a že by to navíc mohlo stát za to, ačkoliv Cecilie mi lezla na nervy už od první chvíle, co se v traileru objevila. Doufám, že ostatní postavy to trochu vyváží, ale každopádně se na tohle anime i tak těším.
Vychází od: 1. 1 2014
Giovanni no Shima:
V důsledku největšího konfliktu, které lidstvo zažilo, se malý ostrov Skihotan stal součástí ruské oblasti Sachalin. Aprávě v této nehostinné a vzdálené části světa se zrodí přátelství mezi dětmi ze dvou různých zemí. Společně se snaží překonat jazykové bariéry a historické okolnosti.
15. srpna nám řekli, že jsme prohráli válku. Tehdy jsme tomu ještě nerozumněli. A pak se jednoho dne všechno změnilo. Mnoho vojáků, kteří na sobě měli uniformy, jaké jsme ještě nikdy neviděli, vtrhli na ostrov. A to byl ten den, kdy jsem potkal Tanyu.
O tomto anime jsem se na blogu zmiňovala již v říjnu a ke svému článku jsem přidala i velmi pěkný trailer, díky kterému mě anime zaujalo. Giovanni no Shima zpracovává poměrně těžké téma, o kterém bych se navíc ráda dozvěděla více, jelikož v této oblasti mám jen základní informace. Zjistila jsem, že v poslední době, ačkoliv mám stále v oblibě dílka s fantasy tématikou, dávám přednost spíše dílům, která by se dala označit jako josei či slice of life. Tohle bude společně se Space Dandy dle mého názoru patřit k tomu nejlepšímu, co může zimní sezóna nabídnout.
Vyjde: 15. 2. 2014


Majokko Shimai no Yoyo to Nene:
O tomto anime filmu toho také není mnoho známo, jen že se má jednat o mahou shoujo a fantasy anime, které se bude točit okolo dvou sester, které jsou čarodějkami.
Teď si určitě říkáte, proč do svého listu zahrnuji mahou shoujo, když jsem všechna s výjimkou Madoky zkritizovala a označila za neinovativní o pár odstavců výše. Nebýt traileru, nebylo by na něm. Trailer se mi ale ohromně líbil, měl nádhernou animaci a překrásnou kresbu, úžasné až skoro fantasmagorické a velmi kreativní scény, naznačil poměrně zajímavý a možná i trochu ztřeštěný příběh a vypadá to z něj i na skutečně zlého záporného hrdinu. Musím říct, že mě jednoduše ohromil a proto jsem se rozhodla zařadit tento film na seznam. Možná to bude typické mahou shoujo a já si budu stejně jako u reverse harémů říkat, proč jim pořád dávám další a další šance, když žádný z nich nestojí ani za starou bačkoru, ale třeba z toho bude další Madoka...
Vyjde: zima 2013


Samozřejmě už nedočkavě čekám na druhou sezónu Gin no Saji, ale přišlo mi zbytečné ji zde zmiňovat, zbytečně bych prozrazovala děj sezóny první a nic nového bych stejně neřekla.
Za pozornost dle mého názoru stojí i následující anime: Hoozuki no Reitetsu, Inari, Konkon, Koi Iroha a Nobunagun, bohužel nemám tolik času, abych je zhlédla a navíc u nich opravdu netuším, jestli mají vůbec šanci být kvalitní, takže jsem dala přednost anime, u kterých jsem si kvalitou byla trochu jistější.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hikari ひかり Hikari ひかり | Web | 20. prosince 2013 v 19:29 | Reagovat

Všechna anime vypadají lákavě :3 Dostává mě jak to máš všechno tak perfektně naplánované, stala jsi se mým vzorem o.o :D

2 Hikari ひかり Hikari ひかり | Web | 20. prosince 2013 v 19:54 | Reagovat

Moc se mi líbí tvůj blog a hledám nějaká SBčka, nechtěla by jsi spřátelit? Promiň, že to píšu sem, ale bojím se že v reklamách nebo v SB článku by jsi si toho nevšimla :) http://japan-anime-music.blog.cz/1312/chces-spratelit

3 Girl with devil's smile Girl with devil's smile | Web | 21. prosince 2013 v 17:25 | Reagovat

Ja by som si tiež chcela pozrieť nejaké nové anime :) len mám pocit, že na to teraz nebudem mať čas..

A k tvojmu komentáru, nikde som sa nedočítala ako dlho trvá vytvoriť jedno také umelecké dielo, ale je to časovo naozaj náročné. Niektoré sa tiež dali kúpiť, ale v súčasnosti už nie, lebo to dlhšie trvá, kým vytvorí nové ;)

4 Aya Evans Aya Evans | Web | 22. prosince 2013 v 11:33 | Reagovat

Hah, zimní sezónu tvoří ze 2/3 jenom samé maho shojo, nebo se mi to s porovnáním té anime tabulky jenom zdá? :D Rozhodně mě nic moc nezaujalo, protože tohle nejsou zrovna moc mé žánry. Sama se asi spíš budu věnovat dokoukání starších kousků a zimu nějak přetrpím... Při Sekai Seifuku s tebou musím naprosto souhlasit s tvým názorem ,,Pořád lepší žádná předloha, než předloha v nějaké otome hře", z tohohle jsem už nadosrmti vyléčená a není horší zlo. :D Visual novely jsou noční můra. :D Opravdu se těším na Giovanni no Shima. Nebýt tebe, asi se o něm ani nedozvím a jsem ráda, že jsi tento film připomněla. Tohle bude určitě něco velkého. Sama ale moc aniem filmy nesleduju, takže uvidím, jak se k tomu dopracuju. Nicméně se jeho zhlédnutí zaručeně nezvdám. :D Ale přece jen mě asi nejvíce zaujala druhá série Gin no Saji, přestože jsem se ještě nedostala ani k té první. Ta mě zajímá fakt hodně, takže to nebudu už odkládat. :)

5 Nagai Nagai | Web | 5. ledna 2014 v 14:34 | Reagovat

Všechno vypadá moc dobře, na některé z nich se taky chystám kouknout :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama