Co budu sledovat - Podzim 2013

2. září 2013 v 15:46 | Sara Whitney |  Anime
Léto uběhlo jako voda a už je tady podzim a s ním i můj výběr podzimních anime. Tentokrát jsmemnic nezaspala, dokonce přehled vydávám ještě pár dní před začátkem sezóny. I podzimní sezóna vypadá dost zajímavě, není v ní sice podle mého názoru nic, co by dosahovalo kvalit Shingeki no Kyojin či Psycho-Passu, ale rozhodně se tam pár zajímavých dílek najde. Nebudu to tady už ale zbytečně okecávat a ukážu vám, co se mi zalíbilo. (Informace o datech vydání budou průběžně upřesňovány.)
Coppelion:
V roce 2016 způsobilo roztavení jádra jaderného reaktoru velkou katastrofu v Tokiu. O dvacet let později sem Jednotky sebeobrany posílají tři dívky ze speciální jednotky Coppelion, aby pátraly po přeživších. Ale proč tyhle dívky nenosí žádné obleky proti radiaci?
Anotace tohoto počinu je poměrně krátká a neurčitá, i tak mě ale tohle anime zaujalo, sci-fi a akční dílka můžu vždycky, jen doufám, že si tvůrci dají záležet na příběhu a že z toho nevyleze nějaká pitomost. Anime má ale předlohu v manze, což je pro mě alespoň nějaká záruka kvality a toho, že děj bude mít alespoň nějakou kontinuitu. Vypadá to, že nám bude naservírovaná i pořádná dávka záhad, počínaje tím, proč dívky nemají obleky proti radiačnímu záření, proč se vydávají pátrat po přeživších až dvacet let po katastrofě a proč se ona katastrofa vlastně stala. Na tohle dílko docela sázím, jsem zvědavá, co z toho nakonec vyleze a zda to bude stát za to, trailer totiž vypadal dobře a moc se mi líbila kresba.
Vysílání od: října 2013
Diabolik Lovers:
Příběh se soustředí na šest sadistických upířích bratrů Sakamakiových. Yui Komori je optimisticky přemýšlející dívka, která, přestože vidí nejrůznější duchy a duše a je obtěžována poltergeistry, si zachovává dobrou náladu. Díky otcově nové práci se musí přestěhovat a svůj druhý ročník započně na noční škole pro baviče a celebrity. Po škole se šíří drby, že do ní chodí i upíři a Yui ke své smůle (či štěstí) s bratry Sakamakiovými nakonec skončí v jednom domě.
Tak za tohle přijdu rovnou do pekla, ale co, v letní sezóně jsem si reverse harém - Brothers Conflict, odpustila, takže teď mám nárok. Vím, že od prvního dílu na to budu nadávat a říkat si, proč jsem se zase nechala nachytat, hrdinka totiž již podle anotace aspiruje na prvotřídní blbku a naivku, která si za všech okolností zachovává pozitivní přístup a nebude jí vadit, ani když jí někdo bude vysávat. Aspoň je v tom harému kluků jen šest a ne třináct, ale i tak si nejsem jistá, že si zapamatuju jména všech. Moje naivní duše ale pořád ještě doufá, že se někdy objeví reverse harém, který bude sahat OHSHC alespoň po kotníky.
Vychází od: podzimu 2013


Galilei Donna:
Příběh se zaměřuje na tři měsíce ve formě třech dcer italského astronoma Galilea Galilei, které jsou na mezinárodním listu hledaných osob.
Anotace tohoto počinu nedává tak úplně smysl, především když se přeloží do češtiny, přesto jsem ochotná to zkusit a doufat, že z toho vyleze něco zajímavého. Anime nemá žádnou předlohu, což mě spolu s kraťoučkou anotací trochu děsí, protože přesně z takovýhle děl s rádoby záhadným popisem a bez jakékoliv předlohy nějčastěji vylezou nesmysluplné blbosti. Třicetivteřinový trailer mi toho také moc neřekl, kromě toho, že Galilei Donna má pěknou kresbu a příjemný hudební doprovod. No, jsem na to poměrně zvědavá.
Vychází od: října 2013
Golden Time:
Tada Banri, nově přijatý student na soukromé právnické škole v Tokiu, zjistí, že se po přijímací ceremonii prvních ročníků úplně ztratil a snaží se najít cestu do svojí školy. Vtom narazí na dalšího studenta prvního ročníku - Yanagisawu Mitsua, a zjistí, že má namířeno tam, kam on. Nakonec jakýmsi záhadným způsobem dorazí na místo akorát včas. A potom Mitsua praští nějaká dívka kyticí růží a předá mu je. Řekne jen: "Prvák, gratuluju", a pak odejde.
Ta stylová, perfektně oblečená dívka byla Mitsuova kamarádka z dětství, Kaga Kouko. Jako děti si ti dva slíbili, že se jednoho dne vezmou. Aby nemusel dodržet slib a zbavil se jí, Mitsuo tajně složil zkoušku na vyhlášenou soukromou právnickou školu. Jenže Kouko zkoušku složila taky...
Golden Time by mělo být komediální romantické anime s předlohou v light novele, jeho anotace zní celkem dobře, navíc v letní ani jarní sezóně jsem žádné příliš komediální anime ani shoujo neviděla, takže se na něj docela těším. Trailer vypadá taky dobře, říkala jsem si, že mi je kresba nějaká povědomá, na anime se totiž podílí lidé, co měli na starosti například veleúspěšnou Toradoru nebo Zero no Tsukaima. Na tohle anime taky dost sázím.
Vychází od: října 2013


Kyoukai no Kanata:
Přestože Akihito vypadá jako člověk, je napůl yomu a je díky tomu nezranitelný. Jednoho dne Akihito potká prvačku Mirai Kuriyamu, která se právě chystá skočit dolů ze střechy školy. Po tom, co ji Akihito zachrání, se ale začnou odehrávat podivné věci...
Tohle anime mě zaujalo již, když o něm psali na Konatě. Samotný obrázek by mě neupoutal, protože podle něj bych si o Kyoukai no Kanata myslela, že je to naprosto obyčejné fantasy. Trailer ale vypadá vážně skvěle, je k němu perfektní hudební doprovod, kresba je také moc pěkná, animace jakbysmet, postavy vypadají taky dobře. Co víc si přát. Jen doufám, že to bude mít nějaký zajímavý děj a hlavní hrdinka nebude kňoura, podle traileru ale vypadá spíš jako knihomolka, takže jsem ohledně toho poměrně optimistická. Každopádně dílko, které mám určitě v plánu sledovat.
Vychází od: října 2013
Kyousogiga:
Tři děti jsou chycené v podivném městě, které způsobuje obrovský chaos. Pátrají tam po podivním králíkovi, aby se mohly vrátit zpět domů. Koto, nejstarší z nich, má zřejmě nějaké spojení s tímhle nanejvýš podivným místem, které ovládají mnich, démon a kněz.
Tomuhle anime předcházela OVA, která je mezi otaku poměrně dost populární, podle traileru tohle anime vypadá trochu jako Alenka v říši divů, a kresba je nádherná, hudební doprovod se mi taky líbí, takže na tohle anime se moc těším. Jsem opravdu hodně zvědavá, co se v něm bude dít a kam to celé bude směřovat. Navíc anime s dětskými hrdiny jsem taky neviděla už dost dlouho, naposledy Usagi Drop minulé léto, což je už celkem dávno. Všude jsou teď samí středoškoláci a hlavního hrdinu jiného věku, aby člověk pohledal. Rozhodně bych si, když jsem tohle anime objevila, nemyslela, že to řeknu, ale tohle anmem by mohlo být králem podzimní sezóny.
Vychází od: října 2013


Pupa:
Cělý příběh se točí kolem dvou osamělých sourozenců Utsutsua a Yume Hasegawowých. Oba byli infikováni záhadným virem poté, co Yume zahlédla červeného motýla. Ten způsobil, že se Yume neustále mění ve strašlivé lidožravé monstrum. Utsutsu naopak získal schopnost rychlé regenerace, a tak nyní krmí svou sestru vlastním masem a zároveň hledá způsob, jak ji vrátit zpět do normálu.
O tomhle anime jsem již informovala v Otaku novinkách, takže to jen stručně shrnu. Anime má předlohu v poměrně populární manze mangaky Mogi Sayaky a jeho režie se ujal zkušený Mochizuki Tomomi. Animaci bude mít na starosti studio Deen. O anime se začalo informovat již v březnu a já se na něj těším již od července, kdy jsem se o něm dozvěděla. Jen doufám, že to bude stát za to a že z něj nebudu zklamaná.
Vychází od: podzimu 2013
Samurai Flamenco:
Příběh tohoto anime zatím není znám, takže to bude jedno velké překvapení. Jediné, co známo je, jsou tyhle dvě věty: "Pro ty "dospělé", kteří se dospělými stát nechtějí..." a "Hrdina se nikdy nevzdává, nikdy se neschovává, nikdy nebude poražen, nikdy netoleruje zlo."
Moc toho není, ani trailer neřekne nic nového, jen ukáže obrázky, které už jsme viděli. Samurai Flamenco by mělo být akční anime, jeho obrázky nevypadají špatně, takže mu dám šanci a uvidím, co se z něj vlastně vyvine.
Vychází od: října 2013


Kaguya-hime no Monogatari:
Adaptace japonské pohádky Taketori Monogatari (Pohádka o řezači bambusu). Tenhle anime film si na starost vzalo studio Ghibli, takže je, myslím si, rozhodně se na co těšit. Vždyť tohle studio stojí i za Cestou do fantazie, Zámkem v oblacích, Princeznou Mononoke, Hrobem světlušek a dalšími skvělými filmy, které jsou pozitivně přijímány nejen publikem, ale i kritiky. Tyhle filmy jsou dokonce známé i mezi lidmi, kteří o anime jinak nemají ani povědomí. Těším se, moc se těším.
Vychází od: podzimu 2013
Sakasama no Patema:
V podzemním světě, kde jsou tunely úplně všude, i přesto, že žijí v neustálé tmě a stísněných prostorech a musí nosit ochranné oblečení, si vedou lidé poměrně dobře. Patema, princezna podzemní vesnice, zbožňuje objevovat tunely. Její nejoblíbenější místo je "nebezpečná zóna, do které její vesnice zakazuje lidem přístup. I přesto, že je za to napomínaná, nemůže si pomoct a stále tam chodí, je příliš zvědavá. Nikdo totiž nevysvětlil, jaké nebezpečí se v tom prostoru vlastně skrývá. Na jejím pravidelném výletě do "nebezpečné zóny", Patema je konfrontována s nečekanými událostmi a Ana povrch začnou vyplouvat tajemství, která měla zůstat skryta.
Na tenhle anime film se také moc těším, asi před rokem jsem se zamilovala do kniky Podzemí a jejích dalších pokračování a od té doby mám ráda všechno, co se odehrává pod povrchem země. Obrázky z anime taky vypadají dobře, anotace taktéž a vypadá to, že je tu jistá naděje, že se projednou dočkáme trochu inteligentní hlavní hrdinky. To je skoro jako splněný sen.
Vychází od: 1. 10. 2013

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Erbanka Erbanka | Web | 2. září 2013 v 16:41 | Reagovat

To poslední vypadá dobře, už jen kvůli tý animaci a potom i Golden Times vypadaj skvěle :3 Mimo to dost respekt že v tom máš takovejhle přehled ^^

Na blogu je další případ ^^

2 Akiyama Kara Akiyama Kara | Web | 2. září 2013 v 18:04 | Reagovat

Nejvíc mě asi zaujalo Kyousogiga, ale asi se nebudu koukat na anime tenhle rok vůbec. Radši mám mangu (a nemůžu jí číst na PC, hrozně mě to rozčiluje :D), takže spíš budu skupovat mangy. ^^

3 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 2. září 2013 v 19:23 | Reagovat

Všetko vyzerá super *-*

4 Aya Evans Aya Evans | Web | 4. září 2013 v 15:22 | Reagovat

První anime mě zaujalo, přestože nejsem moc na sci-fi. Mohlo by to být dobré.
Pak to druhé s těma upírama. Vypadá to teda úplně stupidně, hlavně hrdinka, moc si od toho neslibuju, ale miluju upírství, tak se asi na pár dílů kouknu a pak uvidím. :)
Pak mě zaujala Kyousogiga... Alenka v říši dívů! :D úplně! :D To by mohlo být dobré.
Tajmené Samurai Flamenco by taky nemuselo být špatné a ten film o podzemí taky ne... Jednou jsem četla knížku, která byla na podobný způsob, takže uvidím.

super článek! Opět nemusím vyhledávat novou sezónu na cizích stránkách.! ^^

5 Michio Michio | Web | 4. září 2013 v 19:28 | Reagovat

Máš jich naplánovaných poměrně dost :) já jsem bohužel ještě neměla čas se s plánovanými anime seznámit -_-" ale bohužel (nebo možná bohudík za to, že se mi neprodlouží seznam) mě žádné z výše jmenovaných nějak moc nezaujalo...

6 Yumi-chan15 Yumi-chan15 | Web | 6. září 2013 v 6:45 | Reagovat

Téda, tolik anime na podzim? Mno... výběr je to ale opravdu dobrý :3
Galilei Donna, jak jsi psala, je bez předlohy. Taky mě to krapet děsí, protože jsem si ho toto anime taky trošku vyhlédla.  No, ale nesuďme knihu podle obalu xD
---
Bohužel netuším, z jakého anime ta gifka je :(

7 Kentaro Schiffer Kentaro Schiffer | Web | 8. září 2013 v 12:25 | Reagovat

o.O... no něco je moc zajímavé... asi si to dám na seznam. Co si mám stáhnout a po matuře se na to podívám :DDD

8 Destel Destel | Web | 9. září 2013 v 14:05 | Reagovat

Týjo... :D mě ani nedocvaklo, že už bych se měla koukat po podzimních novinkách. Nějak mi ty prázdniny rychle utekly.
Přiznám se, že jsem si snad poprvé tvůj výběr pročetla celý od začátku až do konce. Dřív jsem měla alespoň představu, o čem ta anime jsou, takže jsem přeskakovala anotace. :D Trochu divný pocit být úplně neinformovaný. :D
Já se na podzim těším hlavně na Kuroko no basket a na zbytek se teda musím mrknout.
Tvoje výběry vypadají dobře. Děj by mě u všech celkem zaujal, ale stále z toho mám takový pocit, že letošní podzim nebude nic moc.

9 misaki-kaoru misaki-kaoru | Web | 15. září 2013 v 12:04 | Reagovat

Já mám už nějaký čas vyhlídnuté to anime Diabolik Lovers. Ale jenom kvůli těm klukům, kteří vypadají skvěle :3

10 SNSTeam - Shiori SNSTeam - Shiori | Web | 18. září 2013 v 22:22 | Reagovat

Vidím, že máš teda slušnej seznam. Já se v nových anime vůbec, ale vůbec neorientuju .. jdu s davem a kouknu se jen na to, co někde náhodou objevím nebo mě fakt dost zaujme. No a nebo se divám na to, co sem už dávno měla mít shlédnuté, ale nestihla sem to. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama