Little Witch Academia - recenze

31. července 2013 v 22:31 | Sara Whitney |  Anime
Název:Little Witch Academia
Počet dílů:1 (film - 28 minut)
Rok vydání:2013
Žánr:komedie, fantasy
Obsah:
Jako malá holčička Akko Kagari náhodou zavítala na jedno z představení kouzelnice Shiny Chariot. A byla okouzlena. Od té chvíle se toužila stát také čarodějkou, a proto nyní nastoupila na školu Little Witch Academia, aby se její sen konečně vyplnil.
Nic není ale tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ostatní děvčata na škole vyrůstala v čarodějnických rodinách a s kouzly se už prakticky narodila, létání na koštěti je jejich druhou přirozeností a zaklínací formule mají v malíčku. Akko je narozdíl od nich trochu nemotorná, koště řídí ji a výsledkem jejích formulí není nikdy to, co by mělo. Navíc její idol, Shiny Chariot, je zde považována za odpadlici a neplnohodnotnou čarodějku.
Aby toho nebylo málo, často se stává terčem posměchu několika velmi oblíbených a nadaných čarodějnic. Jednou chce být konečně lepší než ony. Může se jí to ale povést?


Vlastní názor:
Little Witch Academia je jednou ze čtyř částí projektu pro mladé a nadějné tvůrce anime s názvem Anime Mirai, o kterém jsem psala již při představování jarní anime sezóny. Každý ze čtyř kratších anime projektů dostal dotaci ve výši 38 milionů jenů, což rozhodně není málo.
Musím se přiznat, že od Little Witch Academia jsem stejně jako od Rya příliš nečekala, mnohem více jsem se těšila na Death Billiards a Arve Rezzle:Kikaijikake to Yoseitachi (ten název mě opravdu jednou zabije). Anime mě ale více než příjemně překvapilo a vykouzlilo mi úsměv na tváři, takže když jsem se pak dozvěděla, že se chystá i pokračování, byla jsem nadšená.
Příběh je jednoduchý, ono se toho do necelých třiceti minut taky zas tak moc nacpat nedá, má jednu hlavní dějovou linii a soustředí se pouze na Akko a několik dalších postav okolo ní, i ty ale dostávají poměrně málo prostoru.
Dějová linie, kterou nám anime nabízí, už tu v obměnách byla milionkrát, přesto mě ale zaujala, jako by to bylo něco úplně nového a neokoukaného. Možná za to může to čarodějnické prostředí, nevím, bylo to trochu jako se vracet do dob, kdy jsem hltala jednoho Harryho Pottera za druhým. Cokoliv čarodějnického na mě má dodnes podobný účinnek.
Kouzlo tohoto anime ale tkví i v tom, že si ho užijí jak děti, teenageři, tak i dospělí. Kdesi na internetu jsem našla přirovnání Little Witch Academia s animovaným filmem Shrek. Nejdříve mi to přišlo mimo mísu, ale čím víc jsem nad tím přemýšlela, tím víc jsem si uvědomovala, jak trefné to je. Děti v tomhle anime uvidí pouhou komickou pohádku, ale dospělí v tom najdou mnohem víc, pokud budou pozorně sledovat.
Akko je prototypem správné (shoujo) hrdinky, je odvážná, trochu nemotorná, už od začátku je v nevýhodě, jedno kvůli čemu, vždycky se něco najde, ale přes to všechno se nikdy nevzdává a nakonec zdárně dosáhne cíle. Většinou mi tyhle postavy lezou krkem během několika minut od doby, kdy se poprvé objeví na obrazovce, a počítám vteřiny, kdy z ní zase zmizí, v tomto případě jsem ale s hlavní postavou soucítila, smála se a doufala. Zvlášť scéna s koštětem mě opravdu rozesmála.
Ostatní postavy nedostaly moc prostoru, jak jsem již zmiňovala, máme tu dvě kamarádky Akko, taktéž poměrně stereotypní, ale ani tady mi to nevadilo. Jedna je tak trochu šptrka, ale takovým tím milým způsobem, druhá je zase tak trochu divná a strašidelná, ale taktéž milým způsobem. Pak je tady "úhlavní nepřítel" Akko - Diana a její dva poskoci, pár učitelů a chybět samozřejmě nesmí ani Shiny Chariot. Dohromady tvoří skvělou kombinaci a parádní základ pro výbuchy smíchu nebo alepoň pousmání.
Opening anime nemá a ending je beze slov, melodie je to hezká, neurazí ale ani příliš nenadchne, ale k anime se hodí, je to přesně takový ending, jaký jsem tak nějak očekávala už od začátku. Nevzpomínám si, jestli vůbec ke scénám byl nějaký výraznější hudební doprovod. Pravděpodobně nebyl, protože v tom případě bych si ho pamatovala.
Kresba je naprosto perfektní, svým způsobem roztomilá, více než příjemná na pohled, k anime perfektně pasuje. Moc se mi líbila hlavně kresba prostředí, celé akademie a podzemí, ale i ztvárnění postav. Anime má prostě takoý osobitý styl, ale myslím, že by s ním neměl mít nikdo problém. Animace ukázková.
Abych to tak shrnula, Little Witch Academia je výbornou volbou, pokud chcete vidět něco kratšího, ale zároveň kvalitního nebo se chcete pobavit. Každý si v něm něco najde, ať už je mu deset, patnáct nebo třicet. Na to, že je to práce začínajícího animátora, je to více než výborné a i pokud byste anime chtěli porovnávat s pracemi protřelých autorů, obstojí výborně.
Hodnocení:75%
Anime Mirai 2013 IV. - Ryo
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aya Evans Aya Evans | Web | 1. srpna 2013 v 11:38 | Reagovat

O různých anime z projektu Anime Mirai jsem slyšela, ale všechny mi přišly takové... já nevím, jak to i říct, prostě dětinské. Zatím jsem neuvažovala nad tím, zda dát něčemu nadějnou šanci na zhlédnutí, protože mi to nic moc neříká.
Little Witch Academia mě zaujalo díky kouzelnickému prostředí, v Harrym se vyžívám do teďka.:D Ale stejně ten příběh mi přijde... prostě dětský? Nejsem si jistá, jesli by mě to bavilo, ale zkusím tomu dát někdy šanci.

2 Akiyama Kara Akiyama Kara | Web | 1. srpna 2013 v 19:24 | Reagovat

Něco mi to říká... Anime Mirai samozřejmě znám, ale ještě jsem se do toho bohužel nepustila. No, asi budu muset začít, protože to vypadá opravdu skvěle. :D

3 es ef es ef | Web | 1. srpna 2013 v 22:21 | Reagovat

To může bejt fajn.

4 Haruko-sensei Haruko-sensei | Web | 3. srpna 2013 v 3:28 | Reagovat

Omlouvám se za dlouhou pauzu, ale jsem zpět ^_^ Jsem ráda, že sis mě nevymazala ;)

5 maikera maikera | Web | 3. srpna 2013 v 11:25 | Reagovat

Vypadá zajímavě. ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama