Co budu sledovat - Léto 2013

6. července 2013 v 20:36 | Sara Whitney |  Anime
S přehledem vycházejících anime, která se chystám sledovat, jsem byla o pár dní pozadu již na jaře, ale v případě letní sezóny se mi povedlo udělat rekord a zaspat nové přehledy více jak o měsíc. Pořád ještě ale není pozdě na nápravu, většina nových letních anime vychází, jak už tomu obvykle bývá, až v červenci.
Po neobyvkle silné jarní sezóně je tu pro mě trochu slabší letní; v plánu mám sledovat osm anime, z nichž dvě jsou filmy a jedno je OVA. Mám pocit, že minimálně polovinu zase ani nerozkoukám a dokoukám tak dvě tři, ale kdo ví.
Blood Lad:
O tomhle anime jsem již psala minulé léto, jak můžete vidět, jeho vydání se nakonec posunulo o celý rok. Mělo by se jednat o komedii o démonech a upírech. Hlavním hrdinou by měl být jeden upíří kluk, který je šéfem upíří části světa démonů. Staz nemá, i přestože je upír, příliš v lásce krev a její pití, zato se zajímá o japonskou kulturu. Když se do jeho světa dostane dívka jménem Fuyumi, která byla zabita při procházce v lidském světě, slíbí jí, že ji nějak dostane ze světa démonů do jejího lidského světa.
Těšila jsem se na to již před rokem a těším se na to pořád, pouze se teď více obávám, aby to pro mě nebylo jen velké zklamání. Líbí se mi kresba, je mi jasné, že Fuyumi v lásce mít nebudu, ale jsem ochotna ji zkousnout a doufám, že se u Blood Lad dobře pobavím.
Vysílání od: 7. 7. 2013
Danganronpa - The Animation:
Anime se točí okolo patnácti elitních studentů, kteří se ocitnou na velmi zvláštní škole. Od ředitele školy, kterým je černobílý medvídek Monokuma, jevící se na první pohled jako neškodný, se dozví, že jediná cesta, jak odmaturovat a opustit tuhle školu je zabít jiného studenta. Není to ale tak jednoduché, ostatní vás nesmí odhalit. Pokud se tak stane, další mrtvola bude z vás a ostatní budou pokračovat. Pokud ne, jste volní, odmaturovali jste a mrtvoly budou ze všech ostatních...
Anotace vypadá zajímavě, mám ráda mysteriózní detektivní příběhy s příměsí hororu, kde každý taktizuje a bojuje o přežití a každý může věřit jen sám sobě. Jsem ale zvědavá, jak to tvůrci pojmou, od toho se totiž bude odvíjet všechno, především ale to, jestli se mi to bude líbit či ne. Trailer mi toho příliš nového neprozradil, ukázal postavy, jejichž vzhled byl velmi zajímavý, ale také animaci, která mi tak úplně nesedla.
Vysílání od: 5. 7. 2013
Free!
Příběh sleduje Haruku Nanaseho, kluka, který odmalička rád plaval. Než ukončil základní školu, účastnil se plavecké soutěže společně s ostatními členy plaveckého klubu - Makotem Tachibanou, Nagisou Hazukim a Rinem Matsuokou. Po tomhle vítězství se každý vydal svou vlastní cestou.
Uplyne nějaký čas, Rin se zase objeví a vyzve Haruku na závod, který skončí jeho drtivou porážkou, jež rozvíří klidné vody jeho studentského života. Haruka nechce, aby to takhle skončilo, a tak sežene členy bývalého klubu a ještě nováčka Reie Ryugazakiho, aby vytvořil Iwatobi High School Swimming Club a porazil Rina.
Sportovním anime jsem nikdy příliš neholdovala, vlastně jsem do dnešní doby viděla jedno, pokud sem započítáme anime Kaleido Star, ale k plavání jsem vžycky měla pozitivní vztah, ačkoliv se gymnázium, na které chodím, tři roky vehementně snažilo tento vztah zničit. Naštěstí se nepovedlo a já jsem poměrně zvědavá, jestli se mi sportovní anime začnou líbit, trailer na tohle vypadal totiž poměrně dobře.
Vysílání od: 4. 7. 2013
Gatchaman Crowds:
Příběh se odehrává brzy v létě roku 2015. Přes 180 tisíc lidí žije v Tachikawě, druhé metropoli Tokijského areálu. Mezi nimi žijí tzv. Gatchaman - válečníci, kteří bojují ve speciálních oblecích napájených "NOTEm", zhmotněním či projevem zvláštních spirituálních sil živých bytostí. Rada vypátrala skupinu lidí se skrytými schopnostmi, aby chránila Zemi od mimozemských kriminálníků. V posledních letech zadala Gatchamanům, aby se zkusili vypořádat se záhadnou entitou zvanou "MESS".
Dlouho jsem zvažovala, jestli tohle anime vůbec zařadit na seznam, ale nakonec jsem se rozhodla, že mu dám šanci. Moc se mi líbí kresba a příběh taky nevypadá úplně špatně, jen mám obavu, aby se z toho nevyklubala nějaká strašná pitomost. Žánr sci-fi mám ráda a po grafické stránce to určitě bude dobré, takže nezbývá doufat, že příběh to nepotáhne dolů. Potenciál to má, uvidíme, jestli ho využije.
Vysílání od: 13. 7. 2013
Gin no Saji:
Yugo Hachiken sní o životě někde daleko od své rodiny a aby se tak stalo, rozhodne se nastoupit na zemědělskou školu. Myslí si, že se svou dobrou pamětí a nebude mít problém, ať se rozhodne studovat cokoliv. Velice rychle je mu ale dokázán opak. Jako kluk z města to má těžké a brzy odhaluje nepříjemnou pravdu ohledně zemědělského života a snaží se držet krok se svými novými kamarády pocházejícími z farem, kteří jsou už odmalička zvyklí na drsný svět farmaření. Může ale v téhle nové a kruté realitě přežít?
Ani tohle komediální anime jsem původně neměla na svém seznamu, ale i přesto se mi dokázalo na několik dní usídlit v hlavě a už mě nepustilo a já si nakonec řekla, proč ne? Příběh slibuje pořádnou dávku humoru a komických situací a já, taktéž městské dítko, které nepoznalo třešni, když nekvetla, alespoň uvidím, jak to funguje na venkově. Musím říct, že na tohle anime jsem opravdu zvědavá.
Vysílání od: 12. 7. 2013
Ark IX:
Svět byl rozdělen na dvě poloviny obrovskou zdí, aby se předešlo epidemii "Temné mlhy". Aby se chránili uprchlíci, byla vybudována umělá města zvaná "Archy". Shido Enishi je soukromý detektiv, který pracuje v deváté Arše. Jednoho dne je požádán, aby chytil zloděje. To ale neví, že na první pohled jednoduchý úkol ho zavede přímo doprostřed spiknutí...
Obrázky byly ponkud neříkající, ale anotace tohoto anime mě opravdu zaujala, sci-fi, fantasy a nejrůznější akční anime a filmy, to já můžu vždycky. Jsem dost zvědavá, co se z toho nakonec vyklube.
Vysílání od: 2. 7. 2013
Hal:
Šťastný život Kurumi a Hala končí náhlým leteckým neštěstím, při kterém Hal umírá. Aby se Kurumi znovu vrátila do života, je pro ni zajištěn robot Q01 - jako robot Hal. Kurumi pomalu začíná otevírat svou mysl robotovi, ale...
Tohoto anime filmu jsem si primárně všimla díky jednomu obrázku, který sliboval možná trochu přeslazené shoujo, ale docela se mi líbil. Pak jsem si přečetla anotaci a zjistila, že spíše než shoujo to bude pořádně ztřeštěné sci-fi, ale můj zájem o tohle anime díky tomu spíše vzrostl než naopak. Jsem rozhodně velmi zvědavá, co se z toho vyklube, ale myslím si, že to spíš bude nějaká strašná nesmyslná šílenost, než něco, co by se mi líbilo, ale uvidím.
Vysílání od: 8. 6. 2013
Short Peace:
O tomhle anime toho zatím není příliš známo, ale myslím, že už samotný název je nápovědou okolo čeho se bude točit. Jedná se o čtyři kratší příběhy od čtyř různých režisérů, které má pod taktovkou Katsuhiro Otomo, sám autor jednoho z příběhů.
Na tohle anime se těším opravdu hodně a ještě mu určitě vyhradím jeden samostatný článek. Koncepce mi byla povědomá už od začátku a včera jsem si ověřila, že je to tak, jak jsem si skutečně myslela, protože tenhle projekt má skutečně pod taktovkou Katsuhiro Otomo, autor anime Memories, o kterém jsem už psala a dalších skvělých děl. Nemůžu se dočkat a jen počítám dny.
Vysílání od: 20. 7. 2013
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 6. července 2013 v 21:07 | Reagovat

Zajímavý výběr na prázdniny, osobně mě nejvíce zaujalo asi Ark IX ;-)

2 Aya Evans Aya Evans | Web | 7. července 2013 v 16:49 | Reagovat

Oh, super. Doufala jsem, že na tady tenhle článek u tebe narazím, protože zatím vůbec nemám páru, co vyšlo, vychází či bude vycházet.:D
Už jsem byla upozorněna na anime Free!, takže si počkám na pár dílů a skočím do toho po hlavě. :3 Doufám, že to bude na podobné úrovni jako Kuroko no Basuke, protože to byla pecka.!
Děkuji za článek a uvidím, jaká budou nová anime.^^

3 Shio Usami Akira Shio Usami Akira | Web | 7. července 2013 v 17:13 | Reagovat

Abych pravdu řekla, tak v těch nových anime se vůbec neorientuji. Nerada se dívám na něco, co je děsně super a mainstream. Radši se na to podívám potom až ten fandom opadne - viz. Shingeki no Kyojin (nebo jak se to jmenuje) .. raději dávám přednost starším anime - a velmi dobrým anime :D

4 Sunako Shiffer Sunako Shiffer | E-mail | Web | 11. července 2013 v 15:58 | Reagovat

Můj názor je, že čím později anime vyjde tak tím zvláštnější a divnější je. A většina těch posledních má dokonce i ne zrovna nejlepší konce... Takže s letní sezónou nemám skoro žádné plány :D Podívala jsme se na první epizodu Free .. a ne mě by nevadily nahý těla, ale tak nějak se mi to nelíbí :// Popravdě jedin anime z tvého seznamu na které bych se opravdu ráda podívala je Gatchaman Crowds, a přitom jsi ho tam skoro ani nezařadila :D

5 Destel Destel | Web | 22. srpna 2013 v 15:44 | Reagovat

Já dokáním resty ještě ze zimní sezóny. :D Vidím, že máš ještě tři navíc. Ty vypadají taky zajímavě. Nejspíš po nich taky kouknu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama