Recenze: RDG:Red Data Girl

18. června 2013 v 21:31 | Sara Whitney |  Anime
Název: RDG: Red Data Girl
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2013
Studio: P. A. Works
Režisér: Toshiya Shinohara
Žánr: fantasy, paranormální
Anotace:
Suzuhara Izumiko je patnáctiletá dívka žijící vysoko v horách Kumano v chrámu. Je velmi stydlivá a nemá moc kamarádek. Také nemá mobil, všechny elektronické přístroje v jejím dosahu totiž blázní a rozbíjejí se, nebo alespoň nefungují tak, jak by měly.
Chodí do místní školy, ale další rok by se ráda osamostatnila a chodila do školy někde ve velkoměstě. Téměř všichni okolo ní jsou zpočátku proti, ale nakonec si Suzuhara prosadí svou. Rodinný přítel a tak trochu jej strážce Sagara Yukimasa jí doporučí školu v Tokiu a přinutí svého syna, aby s ní přestoupil a pomáhal jí. Ten z toho samozřejmě není ani trochu nadšený a Izumiko také zrovna nejásá.
Postupně se ukazuje, že tahle škola rozhodně nebude obyčejná a že se na ní nevyčují jen klasické předměty. I Izumiko sama zjišťuje, že asi také nebude tak obyčejná, jak si až doposud myslela. Netuší ale, že ona sama nese na bedrech rodinné prokletí...


Vlastní názor:
Musím říct, že jsem z tohoto anime poněkud rozpačitá, nebylo špatné, mělo dobré momenty, ale ve výsledku bylo spíše podprůměrné a vědět, jak se to bude vyvíjet na začátku, asi bych se do něho vůbec nepouštěla. Především v prostředku jsem měla chuť přestat ho sledovat, ale jelikož nemám ráda rozdělané věci, donutila jsem se dokoukat ho, ke konci to už zase nabralo nějaké obrátky, ale stejně jsem se u některých částí nudila.
Příběh podle anotace vypadal opravdu dobře i první dva díly nasvědčovaly, že by to mohlo být dobré. Pak ale přišel první zádrhel, první zpomalení tempa, první nelogičnosti. To jsem ještě překousla a řekla si, že jsme přece na začátku a příběh se plně rozvine v dalších dílech. Byla tu sice jedna epizoda, která byla velmi pěkná a velmi napínavá, ale pak už bohužel křivka napínavosti děje pouze klesala a klesala, aby se ještě v posledním marném pokusu pokusila všechno zachránit na konci a o trochu stoupla. Nu nepovedlo se.
Pak mám také výtku k tomu, že se velmi nepěkně usekávaly epizody, dělo se něco zajímavého a pak to autoři utli. Tak jsem doufala, stejně jako mnoho dalších, že se bude pokračovat v dalším díle, ale ono nic. Žádné pokračování, dokonce ani nějaké vysvětlení, jakési zakončení. To mě opravdu naštvalo.
No a má největší výtka míří k celému zakončení, které bylo alespoň pro mě velmi neuspokojivé. Příběh se téměř nikam nedobral, spíše mi to přišlo, že autoři vymysleli jednotlivé epizody a pak je poslepovali dohromady, jak jim to vyšlo. A ono to bohužel často příliš nedrželo. Pořád jsme se motali v kruhu a nikam jsme se nedostali, skoro nic se během těch dvanácti epizod nevyřešilo.
Na druhou stranu jsem ráda, že se příběh zase nestočil k otázce záchrany světa, jak je u těchto typů seriálů více než běžné. Nějaké náznaky tam ale byly a já jsem si poměrně jistá, že mít anime více dílů, tak se k záchraně světa dobereme. Jsem ale ráda, že se to nestalo, protože téhle dějové linie mám už opravdu plné zuby.
Izumiko byla docela sympatická, občas mi sice trochu brnkala na nervy, ale většinu času jsem ji snesla. To samé u Miyukiho, nezařadí se mezi mé nejoblíbenější hrdiny, ale nijak mi nevadil. Oba měli své světlé okamžiky, i když především na konci, i chvíle, kdy jsem na ně nadávala.
Neměla jsem příliš ráda Soudu ani její bratry, přišli mi všichni docela protivní, ale ještě to bylo na hranici snesitelnosti. A rozhodně jsem neměla ráda Yukimasu, který se vším manipuloval. Být Izumiko, tak si od něj nenechám dávat rady.
Docela se mi líbil jak opening, tak ending, jsem si sice jistá, že na ně velmi rychle zase zapomenu, ale v rámci toho, co jsem už měla tu možnost si vyposlechnout, stále patří k těm lepším. Byly celkem příjemné a poslouchatelné a k anime se hodily.
Kresba byla také pěkná, ale znovu spíše lehký nadprůměr, nikoliv něco, co by mne nějak výrazně zaujalo čo ohromilo. Animace ucházející.
Abych to tak shrnula, z anime jsem poměrně dost zklamaná. Rozhodně jsem od něj očekávala mnohem více a i kdybych od něj nečekala nic, stejně bych dostala málo. Má světlé momenty a napínavé chvilky, ale bohužel těch chvil, které napínavé nejsou, je minimálně stejně, pravděpodobně více. Nemohu tedy říct, že bych tohle anime doporučovala, ale nemůžu ani říct, že by bylo tak špatné. V tomhle případě záleží pouze na vás, zda se mu rozhodnete dát šanci.
Hodnocení na MyAnimeList: 6.69
Vlastní hodnocení: 60%

Zdroje obrázků: zde
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Babu Babu | 19. června 2013 v 11:54 | Reagovat

S recenzí souhlasím, anime, ač mělo své světlejší momenty, bylo ve výsledku neskonale nudné a kdybych si neřekla, že se z principu dodívám na všechny anime ze sezóny, které rozkoukám, byla bych ho dala k ledu po pár dílech.

2 Aya Evans Aya Evans | Web | 19. června 2013 v 16:56 | Reagovat

Na tuhle recenzi jsem čekala, protože jsi psala, že se na něj budeš dívat.:) No, už od začátku (i přes to, že jsem neviděla jediný díl), tak mi to nepřišlo moc zajímavé, ale i tvůj názor mě docela překvapil.:D Po tom, co jsi napsala, co se ti všechno nelíbilo, se ještě divím, že jsi dala hodnocení 60%...:DDD
Anime se určitě v mém seznamu nenajde, nebo aspoň ne v blízké době.

3 Alliade Chiaki Sheppetsu Alliade Chiaki Sheppetsu | Web | 19. června 2013 v 18:22 | Reagovat

Říkám, že je to dobrý anime xD ale jen v tom trochu.. O.O zastavila jsem se totiž v polovině anime, ale asi to bude z té nenávisty takových hlavních postav... ale jinak je to pěkný příběh xD

4 Destel Destel | Web | 20. června 2013 v 10:49 | Reagovat

Neměla jsem v plánu se na to po prvníh dílem dívat. Spíš to mělo být anime, které otevřu, jen v případě, že už nebudu vědět coby. Ale pak jsem seděla u televize a nechtělo se mi učit a nějak jsem se k tomu znovu dostala. Asi do sedméhé dílu mě to dost bavilo. Nebylo to přesně to, co jsem očekávala, ale mělo to docela dobrý sjezd, odsípalo to a i epizody byly vcelku zajímavé. Potom jak říkáš se to ale otočilo a začalo to klesat.
Je to celkeme zajímavé v tom, že se příběh točí kolem Izumiko a tím, jak přijme svoji druhou část. Já bych možná přivítala, kdyby šlo o záchranu světa, bylo by to možná trochu napínavější, ale i tak to prostě podle mě nebylo úplně nejhorší.
Z hlavních postav mi vadil jenom Yukimasu. Ani ne tak jeho charakterem, jako spíš vzhledem a tím, že ho strčili všude, kde se mohla ocitnout nová postava, ale spíš si tím chtěli ušestřit práci.
Hlavní postavy mi přišli docela v pohodě. Izumiko mi lezla na nervy stále, ale překvapivě ji nepovažuji za nejhorší ženskou postavu. Oba jak říkáš, měli i své světlé momenty.
Je to takové průměrné anime, které za moc nestojí, ale nemyslím si, že by kvůli tomů vůbec nestálo za shlédnutí. Líbila se mi jeho atmosféra toho jiného světa duchů a japonské magie.

5 Klarinqqqa Seika Yui Sunako Koizumi Shiffer Klarinqqqa Seika Yui Sunako Koizumi Shiffer | E-mail | Web | 25. června 2013 v 16:56 | Reagovat

myslím, že celý děj už jsi někdy přidávala, takže jsem si zopakovala to o jsme věděla :D A ohledně recensivní části *zvláštně skloňuje slova a tvaruje a upravuje, že?* Taková anime, jsem taky viděla, jenže já se málokdy donutím k tomu dodívat se až do konce :/ Podle popisu mi to skoro až soulasí se Sword Art Online.. mě to anime připadalo taky tak, a hlavně občas úplně nelogické... Teď sei nejsem jistá, jestli si to anime nemám projistotu smazat z anime listu, nbo jej tam nechat..

6 Akiyama Kara Akiyama Kara | Web | 27. června 2013 v 14:17 | Reagovat

Anime jsem neviděla a myslím, že ani nemusím. Kresba vypadá relativně obstojně, mám ráda moderní kresbu, ale podle tvé recenze soudím, že nic moc. :) Asi zůstanu u těch "svých" šílených anime. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama