Miloš Zeman - Téma týdne

20. května 2013 v 15:51 | Sara Whitney |  Téma týdne
Většinou se k tématu týdne nevyjadřuji, ale když už to tak vyšlo a tématem je náš prezident pan Miloš Zeman, nemohu si pomoct, abych k tomu také něco nenapsala.
Ano, jsem mladá a ještě ani nemám volební právo, takže někteří by se mohli divit, jaktože se k tomuto témětu vůbec vyjadřuji. Já si ale myslím, že jednak každý má právo se vyjádřit a také že jsem si udělala o prezidentských kandidátech v době volebních kampaní poměrně slušný obrázek, na základě kterého mohu do jisté míry hodnotit.
Je mi líto, že se stal naším prezidentem, protože už během volební kampaně mi dokázal, že se neumí chovat, že není hoden, ale především schopen reprezentace České republiky. A když jsem se navíc podívala, co všechno "vyvedl" v minulosti, můj názor na něj se pouze utvrdil. A nyní, ještě na začátku volebního období, mi velmi přesvědčivě dokazuje, že jsem se v něm nemýlila.
Kdybych mohla, volila bych tehdy pana Schwarzenberga, pro mě to byl nejlepší kandidát, jehož politické názory mi byly nejsympatičtější. Neříkám, že jsem s ním souhlasila ve všem, nebo že by se mi názory některých dalších kandidátů také nelíbily, ale byl pro mne nejpřijatelnějším kandidátem. Ale co je nejdůležitější, byla jsem si jista, že reprezentaci Česka zvládne. Když je totiž někdo kníže, jistým způsobům se naučí a rozhodně si nedovolí přijít na otevírání komory s korunovačními klenoty opilý a svádět to potom na virózu. Člověk s virózou totiž vypadá trochu jinak.
Pamatuji si, že během volební kampaně si mnoho lidí stěžovalo na mluvu, spánek či věk pana Schwarzenberga. To si prezident nemůže dovolit, říkali. Jaktože tady ale potom máme prezidenta, který ač ve skutečnosti mladší, vypadá o několik let starší než první jmenovaný, vrávorá jako devadesátiletý a blábolí horší nesmysly než člověk s vadou řeči?
Po slyšení jednoho z projevů pana prezidenta jsem měla také sto chutí usnout za stolem, stejně jako to udělal pan Schwarzenberg. Velmi se ztotožňuji s jeho odpovědí novinářům na to, proč si dal v poslanecké sněmovně šlofíka: "Když mě něco nebaví, tak spím." Nač totiž poslouchat řeč, kterou už jsme mnohokrát slyšeli? Řeč, která jen kritizuje, nic nového ale neřekne, natož aby nabídla nějaké rozumné řešení dané situace?
A tak je to pořád dokola. Tímto se dostáváme až k naší dnešní vládě, jež je neustále kritizována opozicí. Ono ale nejde brát ze státní pokladny neustále a navyšovat sociální dávky, které nenávratně mizí v kapsách nepracujích, o nalezení práce se nesnažících, a důchody. Je potřeba začít splácet státní dluh, jež se mimochodem prohloubil také právě za doby, kdy byl pan Miloš Zeman premiérem. V současné době je totiž náš státní dluh něco přes 1,7 biliónu korun, a to už není zanedbatelná částka. Každé dítě, jež se nyní narodí, už má vlastně dluh okolo 150 tisíc korun. Musíme šetřit a daně se musí alespoň trochu zvednout, jinak to nejde a skončíme jako Řecko nebo Kypr, a to pak budou teprve všichni nadávat.
A abych moc neodbíhala od původního tématu, stačí se podívat na manželku našeho prezidenta, jež ani zpočátku nebyla ochotna býtprvní dámou, to také na něco ukazuje. Manželé se na tom měli dohodnout, protože chápu, že ne každý je pro tuto roli stvořen a ne každý ji chce vykonávat. Manželka pana Schwarzenbergra byla ochotná přestěhovat se ze svého bydliště až sem do Prahy a naučit se ve svém věku česky, pokud by se její muž stal prezidentem. Byla ochotná reprezentovat.
Ale konec konců, prezident je obrazem národa, jež si ho zvolil. Líbí se vám obraz, který nyní vidíte v zrcadle?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alliade Chiaki Sheppetsu Alliade Chiaki Sheppetsu | Web | 20. května 2013 v 16:11 | Reagovat

to já se nejradši o takových lidech nebavím, dokud neudělají něco, co se mi nebude líbit, tak jsem v klidu <3 ale takoví lidé mě štvou nejvíce!

2 Destel Destel | Web | 22. května 2013 v 1:52 | Reagovat

Velmi pěkný článek.
Ačkoliv se za to teď dost stydím, v prvním kole jsem ho taky volila. Na druhé už jsem nešla.
Nicméně se o politiku nezajímám a den předtím jsem tedy alespoň shlédla videa a různé rozhovory s kandidáty. Tak nějak jsem tušila, že se dál dostanou ti dva, tak jsem dala hlas tomu, o kom jsem si myslela, že je schopen lépe reprezentovat. :D Ironie.
Nicméně, kdyby byl Okamura stále ve hře, volila bych jeho. Taky mě docela zaujal Dienstbier, ale matně si vzpomínám, že mi něco vadilo (možná zavedení eura nebo něco podobného).
Po té debatě, která se tak různě rozoutávala po prvním kole bych nejspíš volila Schwarzenberga, ale už je trochu pozdě no.. :D

3 Aya Evans Aya Evans | Web | 22. května 2013 v 13:50 | Reagovat

Já se taky k tématu týdne moc nevyjadřuji, ale tohle mě už z principu dost zaujalo a početla jsem si pár zajímavých článků.:D
Naprosto souhlasím, jsem snad stejně stará jako ty a dost mě mrzí, že jsem nemohla volit, protože můj hlas by určitě patřil panu Schwarzenbergovi, který mi přišel i přes malé, vážně malé mínusky ideální.. Kam naše republika spěje? :D Chci do Japonska -_- :DD

4 Loraiine Loraiine | Web | 23. května 2013 v 22:47 | Reagovat

Zlatý Kája. Zeman mi příjde jako parodie na prezidenta a bohužel to tak další 4 roky bude. Lepší je se k tomuhle nevyjadřovat... nikdy nevíš kdo si to čte.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama