Hotarubi no Mori e - recenze

18. května 2013 v 13:49 | Sara Whitney |  Anime
Název:Hotarubi no Mori e
Počet dílů:1 (film - 45 minut)
Rok vydání:2011
Žánr:drama, fantasy, slice of life
Obsah:
Všechno začne, když se jednou malá dívenka Hotaru, jež přijela ke strýčkovi na venkov na prázdniny, ztratí ve zdejším lese a nemůže najít cestu ven. Povídá se, že v tomto lese žijí podivné bytosti - horští duchové, youkai a další a že kdo se tam ztratí, již nikdy nenajde cestu ven. Vypadá to tedy, že Hotaru tam zůstane už navždy, protože do lesa kvůli těmto bytostem nikdo z lidí nechce vstoupit, ale najednou se z ničeho nic před ní zjeví podivná postava s maskou.
Osoba se představí jako Gin. Gin vypadá po všech stránkách jako normální člověk, jen si kryje tvář jednoduchou škraboškou. Když ho chce ale Hotaru obejmout, uhne a ta si natluče nos. Vysvětlí jí, že také patří k jedněm z duší lesa a že pokud by se ho dotkl jakýkoliv člověk, včetně ní, rozplynul by se.
Postupně si Hotaru a Gin vytvoří mezi sebou velmi silné pouto, a to všechno bez jediného doteku. Hotaru ale trápí, že zatímco ona stárne, Gin ne. A další léto se už blíží...
Vlastní názor:
Na tenhle anime film jsem vlastně narazila úplnou náhodou, líbil se mi obrázek a jedno viděné amv a rozhodla jsem se, že si musím o Hotarubi no Mori e zjistit více. A jsem ráda, že jsem to udělala a že jsem se na anime nakonec rozhodla podívat. Na první pohled tenhle film může vypadat jen jako příjemná oddechovka, ale na druhý se v něm skrývá poměrně hluboké poselství.
Příběh je vlastně jednoduchý, ale na druhou stranu není. Máme tu jednu nepříliš komplikovanou dějovou linii, která se ale zaobírá celkem hlubokomyslným tématem, zda je lepší milovat a trpět, nebo lásku raději ani nepoznat? Všechno je melancholické a vy už od půlky filmu víte, že tohle prostě nemůže skončit dobře. Ale za ten konec jsem i tak ráda, lepší než nějaký plytký patos. Bylo to důstojné ukončení a filmu naprosto sedlo.
Příběh má perfektní atmosféru, která dělá hodně. Nebýt ní, film by rozhodně tolik nevynikl a příběh by na mě určitě neměl tak velký dopad. Je tam znát melancholie i podtóny hořkosti a hlavně jistá všudypřítomná snovost, jen občasně narušená veselými scénkami.
Další věcí, jež samotnou dějovou linku dost podpořila, byly právě nejrůznější vtipné a roztomilé scénky, odehrávající převážně, když byla Hotaru opravdu malinká. Ty byly opravdu perfektní a já si nemohla pomoci, téměž vždy se mi potom na tváři usadil blažený a chápavý úsměv.
Hotaru byla sympatická postava a jako malá byla opravdu roztomilá. Gina jsem si také velmi oblíbila. Mrzí mne ale, že jsme je neměli šanci poznat trochu více, jejich postavy a osudy byly jen lehce naťuknuty a celý příběh se soustředil pouze na jejich vzájemnou interakci a na to, jaký mezi sebou měli vztah a jak se ovlivňovali.
Byly to příjemné postavy, ale vlastně je nic moc kromě tohoto slůvka nedefinovalo. V případě tohohle filmu mi to ale ani nijak nevadilo,přece jen to v rámci příběhu nemělo moc významnou roli a děj na tom nestál. Nebylo potřeba jejich postavy do detailu propracovávat.
Hudba byla velmi pěkná a k anime se svým melancholickým laděním hodila více než dobře. A závěrečná znělka doprovázející titulky mě doslova uchvátila, k filmu pasovala perfektně a já se asi někdy v její půli přistihla, jak se pohupuju do rytmu.
Kresba byla také překrásná a s anime ladila stejně jako hudba. Obzvlášť se mi líbila kresba celé krajiny, především lesů a pohledů na krajinu z vrchu. Kresba postav se mi také moc líbila, ale ještě o něco více se mi líbila kresba nejrůznějších youkai a lesních a horských duchů.
Abych to tak shrnula, Hotarubi no Mori e opravdu doporučuji, ačkoliv má jen čtyřicet pět minut, vypráví silnější příběh, než některé dvakrát delší filmy. Není úplně pro každého, není příliš akční, ale za zkoušku rozhodně stojí.
Hodnocení:85%
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alliade Chiaki Sheppetsu Alliade Chiaki Sheppetsu | Web | 18. května 2013 v 16:16 | Reagovat

jé <3 mám tu chuť se na to zase podívat xD já to k tomu mám vlastně i stáhlý v pc :DD takže bych se na to zase někdy mohla podívat <33

2 Aya Evans Aya Evans | Web | 18. května 2013 v 19:14 | Reagovat

Recenze je opravdu pěkná... Ten film mi něco dost připomíná, ale úplně nevím přesně co.:) Určitě si na něj najdu čas.^^

3 *Mary-chan* <33 *Mary-chan* <33 | Web | 18. května 2013 v 19:45 | Reagovat

přesně! recenzi máš moc pěkně napsanou :) akorát mě štvou smutné konce, protože to všechno strašně prožívám :D

4 Lee Scarlett Yukio Lee Scarlett Yukio | 23. května 2013 v 9:44 | Reagovat

Tak to zní opravdu moc dobře :)) Na to bych se ráda podívala, navíc to ani není moc dlouhé, což by mi vlastně bylo vcelku jedno, ale možná nebudu tak líná a vážně se na to podívám :D Arigatou za recenzi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama