RDG:Red Data Girl - První dojmy

16. dubna 2013 v 19:51 | Sara Whitney |  Anime
Jarní sezóna je už v plném proudu a já se snažím, aby mi žádná novinka z těch, které jsem chtěla sledovat, neunikla. Moc se mi to ale zatím nedaří, sledovat jsem totiž začala pouze Uta no Prince-sama a právě Red Data Girl. Musím říct, že zatím tak úplně nevím, co si o tom mám myslet. Potenciál to má podle mě veliký, ale vůbec si nejsem jistá, že bude schopno ho využít. První epizoda mě v tom poměrně usvědčila a druhá se mě také nesnažila přesvědčit o opaku.
Krátký obsah:
Suzuhara Izumiko je patnáctiletá dívka, která až donedávna žila v horském chrámu, odříznutá téměř od vší techniky, kterou ale stejně nemohla používat, jelikož vše elektronické se, když to chtěla použít, rozbilo. Nyní ale přechází na zvlášntní tokijskou školu společně se synem otcova nejlepšího kamaráda Mayukim. Izumiko si nikdy nemyslela, že je něčím zvláštní, ale pomalu se začíná přesvědčovat o opaku a na povrch vyplouvá před Suzuharou dlouho tajené rodinné tajemství...
Vlastní názor:
Tohle anime patřilo v mém listu k těm nejočekávanějším, bohužel zatím nemohu říct, že by tato očekávání splnilo. Není to špatné, ale není to ani skvělé. Něco tomu chybí a zatím jsem tak úplně nepřišla na to co. Vím ale, co mi na tom vadí, a to jistá vysvětlení, která postrádají napětí a kontinualitu se zbytkem příběhu.
Příběh nevypadá špatně, ale opět mám pocit, že by se z toho dalo vyždímat víc. Přišlo mi, že se anime příliš dlouho zabývalo přechodem Izumiko na jinou školu a dalšími nepodstatnými věcmi. Občas jsem se, jak už jsem se zmínila na začátku, v příběhu také ztrácela, některé věci na sebe příliš nenavazovaly a já z toho byla zmatená. Prostě to není špatné, ale mám k tomu poměrně zásadní výtky. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet.
Izumiko mi po většinu času lezla docela na nervy a její chování občas nebylo úplně logické, měla ale i své světlé chvilky, kdy jsem ji měla i docela ráda. Mayukiho jsem si oblíbila již od začátku, přestože i on měl své chyby. Zbytek postav mi nevadil, ale ani mě zatím nijak výrazněji nezaujal.
Opening má anime pěkný, sice se nezařadí do žebříčku mých nejoblíbenějších, ale k anime se dobře hodí a celkem hezky se poslouchá. Ending je na tom velmi podobně.
Kresbu má ale anime překrásnou, opravdu se mi to trefilo do vkusu, některé záběry jsou opravdu perfektní, zvlášť ty temnější, odehrávající se za špatného počasí, nebránila bych se, kdyby takových záběrů bylo více. Animace je pěkná, nemám, co vytknout.
Abych to tak shrnula, Red Data Girl budu určitě sledovat i nadále, ale rozhodně půjdu dolu se svým očekáváním, jinak by se lehce mohlo stát, že budu dost zklamaná. Třeba mě anime ale nakonec překvapí. Zatím ho nedoporučuji, ale ani nikoho neodrazuji od jeho rozkoukání.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Loraiine Loraiine | Web | 18. dubna 2013 v 16:53 | Reagovat

Já se nemůžu zbavit dojmu že tenhle ani minulý rok nepřinesl žádné opravdu dobré anime. Dost nadějně vypadalo Sword Art Online, jenže po 14 dílu anime neskutečně kleso. Musím ale říct že celkem dobře dopadlo Tonari no Kaibutsu-kun. Tam mě ale zase naštval ten otevřený konec. Bojím se že to tak bude i RDG.. ovšem nechám se překvapit :)

2 Nagai Nagai | Web | 19. dubna 2013 v 19:20 | Reagovat

Existuje i manga ?

3 Destel Destel | Web | 19. dubna 2013 v 21:12 | Reagovat

Mám na to velmi podobný názor, jediným rozdílem je, že já jsem od začátku od tohoto anime moc neočekávala, jelikož ho trochu zastínilo jiné anime. Ale stále mi anotace přišla dost zajímavá a možná jsem se trochu unesla vlnou Shinsekai yori, které mi žánrovým zaměřením přišlo trošičku podobné.
Rozhodně si tohle anime nechám až po dokončení vysilání a když už tak, ho veznu jedním vrzem.

4 Aya Evans Aya Evans | Web | 20. dubna 2013 v 10:04 | Reagovat

Já jsem teda na tom s jarní sezónou taky zle.:D Něco jsem si přidala do seznamu, ale nemám teď vůbec čas na nový epizody, takže si počkám, až jich bude víc, nejlépe jestli je někdo nezačně překládat.:D

Jinak o tomhle anime vím, hodně jsem uvažovala o tom, jestli ho do seznamu zařadit nebo ne, protože mi už i podle popisu nepřipadalo zase až tak dobré. Jak vidím, zatím se tam toho moc nerozhoupalo a já nechci zatím "ztrácet čas" u průměrných prvních dílů, protože toho mám fakt hodně. Jestli se to rozhoupe, tak se ale podívám.:)

5 Klarinqqqa Seika Yui Sunako Koizumi Shiffer Klarinqqqa Seika Yui Sunako Koizumi Shiffer | E-mail | Web | 21. dubna 2013 v 18:06 | Reagovat

Potenciál to rozhodně má a tuším že to bude anime zase na dost dlouho. Myslím že tohle anime jsme si taky naplánovala  na zhlédnutí, ale jako vždy mi to nevychází, takže budu ráda, jstli se na to podívám napřesrok :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama