Jeníček a Mařenka:Lovci čarodějnic - recenze

27. dubna 2013 v 20:54 | Sara Whitney |  Filmy
Název:Jeníček a Mařenka:Lovci čarodějnic (originál - Hansel and Gretel:Witch Hunters)
Délka:83 minut
Rok vydání:2013
Režie:Tommy Wirkola
Žánr:akční, horor, fantasy
Obsah:
Tuhle pohádku jistě všichni znáte. Když byli Jeníček a Mařenka malí, jejich otec je nechal večer v lese úplně samotné. Jeníček a Mařenka se v lese potmě báli, ale řekli si, že se musí pokusit dostat pryč. Nakonec se jim podařilo najít chaloupku uprostřed lesů. Byla celá z perníku. Uvnitř ale žila zlá čaroděnice, která Jeníčka zavřela do klece a chtěla ho sníst a Mařenku donutila sloužit jí. Dětem se ale podařilo ji přemoct a upéct ve vlastní peci. Co ale bylo dál?
Jeníček i Mařenka jsou nyní dospělí a jsou z nich slavní lovci čarodějnic. Chytili jich už spousta a kdykoliv se někde něco semele a má v tom prsty čarodějnice, volají tyhle dva. Nyní ale budou muset čelit nejtěžší výzvě ve svém životě. Někdo unáší z vesnic malé děti podle přesně daného schématu a je téměř jasné, že v tom jsou čarodějnice. Tenhle úkol bude náročnější než všechny předchozí a osobně se dotkne Jeníčka i Mařenky a vyvolá ducha minulosti, který měl zůstat navždy spát. Podaří se jim i přesto všechno uspět?
Vlastní názor:
Od tohohle filmu jsem nic moc nečekala, přeci jen hodnocení nebyla moc pozitivní, ale nakonec jsem byla spíše příjemně překvapená. Od Jeníčka a Mařenky nesmíte čekat nic převratného, jinak budete téměř jistě zklamaní, pokud je ale váš jediný požadavek pobavit se či odreagovat a nevadí vám trošku víc krve, směle do toho.
Příběh není příliš propracovaný a již od poloviny se téměř celý jeho závěr dá odhadnout, i tak mě na něm pár věcí docela překvapilo, jelikož jsem je nečekala. Film nesází na do puntíku propracovaný příběh, ale spíše na spoustu a ještě víc akce, napínavých soubojů a trochu toho humoru.
Vždycky mě zajímalo, co se vlastně s Jeníčkem a Mařenkou stalo po tom, co utekli z perníkové chaloupky a teď jsem se to konečně dozvěděla. Film také trochu samotnou pohádku přepracovává a ne všechno je tak, jak to známe z pohádkových knih a proto i tento profláklý a dobře známý příběh disponuje jistou dávkou originality a kapkou překvapení, která zasáhnou i do současného děje.
Humor ve filmu je jednoduchý a poměrně prvoplánový, ale i tak jsem se docela zasmála. Nejvíce a nejčastěji mě asi pobavil Jeníček, a to především ve scénce s dýní a také jeho cukrovka, vzniklá z přejedení perníkem v dětství, mě rozesmála. Rozhodně nečekejte intelektuální vtipy, jinak budete více než otrávení, ale spíše vtípky jednoduché na pochopení.
Postav se ve filmu příliš nevyskytuje, takže v tom nebudete mít zmatek. Nejčastěji je možné vidět v akci samozřejmě Jeníčka a Mařenku. Ani jedna z hlavních postav mi nevadila, ale přece jen jsem měla raději Mařenku, Jeníček mi mimo vtipné scénky připadal trochu nemastný, neslaný.
S herci jsem také byla spokojená, sice nepodávali nějaký excelentní výkon, ale to jsem od béčkového filmu ani nečekala. Gemma Arterton mi jako Mařenka seděla a přišlo mi, že se na roli výborně hodí. Jeremy Renner mi naproti tomu v roli Jeníčka moc nesedl, měla bych na ni lepší kandidáty, ale nevadil mi nijak moc a ve vtipných scénách jsem ho měla i ráda.
Hudba ve filmu nebyla nijak úžasná, byl to spíše průměr, ale k ději se dobře hodila a pěkně doplňovala důležíté scény.
Co se týče zpracování, velmi se mi líbily úvodní titulky, které byly skutečně uměleckou pochoutkou a hezky odvyprávěly již známou pohádku. Také se mi velmi líbily nápadité masky čarodějnic. Co se mi líbilo již méně, byly triky, zvlášť krev, jež vůbec nepůsobila reálným dojmem, ale bylo téměř na první pohled vidět, že je umělá a počítačově zpracovaná.
Abych to tak shrnula, film Jeníček a Mařenka rozhodně díru do světa neudělá, ale na nudné sobotní či nedělní odpoledne je jako dělaný. Pobavíte se u něj a není třeba u něj nijak moc přemýšlet. Je třeba ho brát jako nenáročný a oddechový film a pak si ho užijete.
Hodnocení:65%
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aya Evans Aya Evans | Web | 28. dubna 2013 v 21:12 | Reagovat

O tomhle filmu jsem slyšela, ale zatím jsem neměla čas si o něm zjistit něco víc.:) Jsem moc ráda, že jsi o něm přidala recenzi, protože jsi mi ulehčila hledání! :D
Ikdyž to nevypadá jako kdoví co a nečekám, že mě to nějak uchvátí, stejně se na něj musím kouknout!! ^^

2 Destel Destel | Web | 30. dubna 2013 v 12:40 | Reagovat

Zkouknuto docela nedávno a polovina filmu už je v mé paměti téměř v rozkladu a ve stavu zapomínání. Není to nic skvělého, ale usnadnilo nám to jeden večer, kdy byla nuda a mi neměli po ruce stáhlý jiný film, ke kterému by se hodilo popíjet.

3 Alliade Chiaki Sheppetsu Alliade Chiaki Sheppetsu | Web | 1. května 2013 v 10:33 | Reagovat

jé xD tenhle film jsem viděla xD já úplně xD když byli Jeníček a Mařenka malí, tak byli "roztomiloučcí" a hned skoro na začátku filmu úpě trvďáci xDD

4 Haruko-sensei Haruko-sensei | Web | 2. května 2013 v 17:26 | Reagovat

Jestli se na ten film někdy podívám, tak jenom díky Hawkeyemu! xD

5 Nagai Nagai | Web | 2. května 2013 v 20:25 | Reagovat

Viděla jsem trailer. Celkem zajímavé :D

6 Lee Scarlett Yukio Lee Scarlett Yukio | Web | 7. května 2013 v 7:02 | Reagovat

Byla jsem na tom v kině a dost mě to překvapila, jelikož jsme na to šli s kamarádkou jen tak z nudy, kdy sme měli volný sobotní večer a tak se rozhodli jít do kina. Film se mi líbil a ten nápad s lovci. Masky čarodějnic byly skvělé, děsivé - teda aspoň u té hned na začátku filmu, která mi ale spíš připomínala Samaru :D

7 Danil Kovak Danil Kovak | Web | 9. července 2013 v 7:25 | Reagovat

To je úžasný film! Najlepší !!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama