Waiting on Wednesday (#3)

20. března 2013 v 21:30 | Sara Whitney |  Knihy
Waiting on Wednesday je každotýdenní meme, jehož cílem je vybrat a představit jednu knihu, kterou bychom si chtěli přečíst. Je jedno, jestli je stará, nová, či ještě ani nevyšla. A jak už jeho název napovídá, příspěvky k tomuto meme se zde budou objevovat každou středu.

Tak už se mi úspěšně podařilo vynechat jeden týden, a to jsem s tímhle meme sotva začala. Tolik k tématu já a pravidelnost. Dřív jsem si stěžovala, že nemám o čem psát a teď jsem se ocitla v naprosto opačné situaci, mám přečtenou kupu knih, zhlédnutou kupu filmů a seriálů a v rozepsaných se mi vrší kupa načatých článků. Ale zase není čas. Člověk holt nemůže mít všechno. Pro dnešek jsem si vybrala knihu, kterou nyní k vydání připravuje CooBoo a která mě svou anotací zaujala již na Googreads, ale nelíbila se mi na ní obálka. CooBoo se ale díkybohu rozhodlo pro originální obálku, což mě opravdu potěšilo.

Název:Zakletá (originál - Enchantment)
Autor:Orson Scott Card
Anotace:
V okamžiku, kdy desetiletý Ivan narazí v hustém lese Karpat na tajemnou mýtinu, se jeho život navždy změní. Na vrcholu podstavce uprostřed mýtiny spatří ležet krásnou zakletou princeznu Katarinu, kterou hlídá tajemná nestvůra, jež ho zažene na útěk. Nyní je Ivan americký postgraduální student, který před sebou má slibnou budoucnost a je zasnoubený s ženou svých snů. Přesto stále nemůže zapomenout na ono setkání, i když se sám sebe snaží přesvědčit, že to byl pouze výplod dětské fantazie. Poté, co se vrací do rodné země, najde i tajemnou mýtinu.
Tentokrát však neuteče. Tentokrát probudí krásnou princeznu polibkem… a vstoupí do světa, který zmizel před tisícem let. Napínavý a vtipný příběh o střetu různých světů i kultur. Zakletá je originální román o lásce a osudu, jež překonají staletí… a o temné síle, která je pronásleduje celé věky.


PROČ ZROVNA TAHLE?
Na Zakletou jsem narazila již dříve na Goodreads a zaujala mne svou anotací. Od čtení mě ale poměrně odradila její obálka, která opravdu není nijak pěkná. Velmi mne proto potěšilo, když jsem na zjistila, že se ji chystá vydat CooBoo, a navíc s takhle krásným přebalem. Obálka se mi opravdu moc líbí, je prostě perfektní, není na ní nic, co by na ní vadilo a myslím si, že už jen kvůli té obálce si ji pravděpodobně pořídím, jen co vyjde.
Od Orsona Scotta Carsa jsem zatím ještě nic nečetla, ale po troše pátrání jsem zjistila, že je to poměrně uznávaný autor, který má na kontě již poměrně dost knížek. Jsem zvědavá, jak do moderní podoby přepracuje pohádku o Šípkové Růžence a zajímá mě, jestli se mu podaří udržet děj dál od přespříliš sladkobolné a naivní romance.
Podle anotace mi to trochu připomíná Tygrovo prokletí od Coleen Houck, takže jsem taktéž zvědavá, jak moc si tyto dvě knihy budou podobné.
Abych to tak shrnula, na knihu se rozhodně těším, ale snažím se nebýt přehnaně nadšená, protože kniha má jak dost kladných a nadšených ohlasů, tak i těch negativních, zklamaných. Myslím, že si nejdřív přečtu pár recenzí, než se rozhodnu, zdali do ní investuji a pořídím si ji domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama