Waiting on Wednesday (#2)

6. března 2013 v 20:38 | Sara Whitney |  Knihy
Waiting on Wednesday je každotýdenní meme, jehož cílem je vybrat a představit knihu, kterou bychom si chtěli přečíst. Je jedno, jestli je stará, nová, či ještě ani nevyšla. A jak už jeho název napovídá, příspěvky k tomuto meme se zde budou objevovat každou středu.

Tak je tu druhý týden, kdy plním toto meme. Týden tady nic nepřibylo, za což se chci omluvit, měla jsem čas i chuť, ale nějak bylo stále co dělat jiného, a tak jsem se k napsání příspěvku nedostala. A také v nejbližších několika dnech se zde objeví přehled vycházejích anime na jaro 2013, na kterém pracuji. Taky už je načase. Ale nebudu se zbytečně rozepisovat a představím knihu, kterou jsem si vybrala pro tento týden.


Název:Všechny barvy Země (originál - Shades of Earth)
Autor:Beth Revis
Série:Vesmír (#1)
Anotace:
Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov - na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně vás paralyzuje, a tajuplné ruiny, které skrývají mnohem více, než se na první pohled zdá. A největší tajemství? Že by na této planetě nebyli sami? A pokud chtějí zůstat, budou muset bojovat!


Proč zrovna tahle?
Na tuhle knihu už se těším opravdu dlouho, původně jsem plánovala, že si ji přečtu v angličtině, ale nakonec se to vyvrbilo tak, že mi přišlo výhodnější počkat si na české vydání. A to už je skoro tady a já se nemůžu dočkat toho, až si Všechny barvy Země přečtu.
Poměrně dost jsem se obávala a zároveň jsem byla zvědavá, jak si CooBoo poradí s obálkou třetího a závěrečného dílu, protože nakladatel v Americe změnil koncept obálek ještě před jeho vydáním a rozhodl se, že třetí díl bude pouze v novém konceptu. Naštěstí pro nás si s tím CooBoo poradilo, jak nejlépe mohlo, a to tak, že vytvořilo vlastní obálku třetího dílu, která se nese ve stejném duchu jako u předchozích dvou dílů.
Vážně moc jsem zvědavá, co si pro nás Beth Revis nachystala do třetího dílu a jak se rozhodla celou trilogii ukončit a doufám, že mě překvapí stejně jako v prvním a druhém díle. Zajímá mě, jak to dopadne s Amy a Synem a co se mezi nimi stane a ještě více mě zajímá, jak to bude s novou zemí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Destel Destel | Web | 7. března 2013 v 21:00 | Reagovat

Obálka je skvělá. Opravdu se jim povedla. Já mám sice doma první díl, který jsem si chtěla přečíst, abych pochopila úplně všechno. Angličtině jsem moc nevěřila. Ale ještě jsem se k tomu nedostala. A tak nějak se mi ty penízky čím dál častěji někam ztrácejí, takže ani nevím, jestli bude druhý díl... :(
Ale série je to docela zajímavá, takže budu doufat, že se to jednoho dne najde někde v knihovně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama