Co budu sledovat - Jaro 2013

9. března 2013 v 17:10 | Sara Whitney |  Anime
Tak po poměně slabé zimní sezóně, z níž jsem zatím rozkoukala pouze Amnesiu, která mne ale po čtyřech dílech vrcholně nebaví a pravděpodobně ji ani nedokoukám, tu je silná jarní sezóna, ve které jsem si vybrala ke sledování dokonce rovných jedenáct kousků a už se teď se děsím, jak to budu zvládat. Ale stejně, jak se znám, tak z toho seznamu stejně shlédnu jedno či dvě anime a na zbytek mi nezbyde čas, protože budu ještě dohánět anime z podzimní a zimní sezóny a dělat kupu jiných věcí okolo. Nebudu se tady zbytečně rozepisovat a představím anime, která mne zaujala nejvíce.
Aku no Hana:
Tohle má být anime podle stejnojmenné manga předlohy, která je nejen v Japonsku poměrně známá. Bude se jednat o "zkažený příběh čisté lásky". Hlavním hrdinou bude tichý knihomol Takao Kasuga, který zbožňuje básně Charlese Baudelaira (autor básnické sbírky Flowers of Evil - Květiny zla). Jednoho dne po škole Kasuga náhodou objeví a ukradne z šatny oblečení na tělocvik Nanako Saeki, dívky, do které je zamilovaný. Nicméně Takao záhy zjistí, že ho přitom někdo viděl. Sawa Nakamura, dívka, kterou Takao nenávidí, ho kvůli tomu začne vydírat. Uzavřou spolu jakýsi kontrakt, jehož porušení by pro něj mělo otřesné následky - Sawa by prozradila, že ho viděla krást Saekino oblečení...
Tak tohle vypadá opravdu zajímavě. Na první pohled se to tváří jako shoujo, ale čím více si toho člověk o tomto anime zjišťuje, tím více je mu jasné, že tohle žádná sladká romance rozhodně nebude a já jsem zvědavá, co se z toho nakonec vyklube.
Vysílání od:dubna 2013
Devil Survivor 2 The Animation:
Příběh tohoto anime se odehrává na celém území Japonska a sleduje osud třinácti japonských studentů vyšší střední školy, kteří jednoho dne dostanou email ze stránky, jež předpovídá smrt. Mezitím záhadné bytosti vtrhnou do Japonska a hrozí jeho zničení, a studenti proto uzavřou pakt, umožňující jim povolat démony a zachránit tak svou zem.
Uputávku na tohle anime jsem objevila náhodou a rozhodla si o něm zjistit víc a jsem opravdu ráda, že jsem to udělala, protože, ačkoliv toho o něm není venku moc, to co venku je, vypadá nanejvýš zajímavě. Anime s tématikou démonů a uzavírání nejrůznějších kontraktů s nimi jsem měla vždy ráda, a tak očekávám, že tohle by se mi mohlo opravdu líbit.
Vysílání od:2.3.2013
Hataraku Maou-sama!
Daleko, předaleko v jiné dimenzi se právě ďábelská král Sadao chystá završit dobytí světa, je od něj pouhý krůček, ale nakonec skončí poražen hrdinkou Emilií a přinucen odletět do jiného světa - do dnešního Tokya. Jelikož "násilné dobývání světů" je jediná dovednost, kterou král Sadao disponuje, a ta je mu v dnešním světě zcela zjevně naprosto k ničemu, je nucen živit se nejrůznějšími pokoutnými způsoby...
Tohle anime mě původně podle obrázků vůbec nezaujalo, ale pak jsem si přečetla anotaci a podívala se na trailer, který ve mně vzbudil zvědavost. Už podle nástinu děje je jasné, že se bude jednat o komedii a já osobně doufám, že dobrou. Je to totiž už nějaký čas, co jsem se opravdu dobře pobavila, když nepočítám Tonari no Kaibutsu-kun z podzimní sezóny.
Vysílání od:dubna 2013
Karneval:
Nai hledá někoho, o kom ví, že je pro něj opravdu důležitý, ale jeho jedinou stopou, které se může chytit při hledání této osoby, je zvláštní náramek. Gareki je kapesní zloděj, který krade, aby přežil další den. Tihle dva se potkají v podivném sídle, kde se nakonec usadí, ale brzy poté se stávají hledanými zločinci stíhanými vojenskými bezpečnostními agenty. Nai a Gareki se ocitají v zoufalé a bezvýchodné situaci a rozhodnou se vstoupit do nejsilnější defenzivní organizace - Cirkusu.
Cirkus je obranná společnost, pracující pro vládu. Pořádají zátahy na zločince a řeší zločiny, se kterými si bezpečnostní složky neví rady. Po zátazích pořádají opravdová vystoupení jako omluvu občanům za prožitý děs. Cirkus sestává z těch nejsilnějších a nejschopnějších bojovníků, kteří k boji používají speciální náramek, známý jako Circus I.D.
Znovu se mi stalo to, co už například i v podzimní sezóně, chystala jsem si přečíst mangu a při jejím hledání jsem zjistila, že už se připravuje i anime. I v tomto přípdě jsem se rozhodla s přečtením mangy počkat, abych měla nějaké překvapení schovaná do anime, a přečetla jsem si pouze první kapitolu, abych věděla, na čem jsem. A musím říct, že na anime se opravdu těším, a to nejen kvůli perfektní kresbě.
Vysílání od:3.4.2013
Otona Joshi no Anime Time:
Tohle anime by se mělo skládat z několika kratších příběhů určených především pro ženy. První sleduje osud ženy, vracející se se svým čtyřletým synem z Ameriky do jejího rodného města poprvé po pěti letech a uvažující, jaký by mohl život být, kdyby tady zůstala a kdyby zůstala s jedním určitým mužem.
I když jsem nenašla přesné žánrové zařazení tohoto anime, podle popis to vypadá na josei, a ty já mám ráda, nejsou totiž tak jednoduchá jako shoujo, ale zároveň si z něj odnášejí ty lepší stránky a aspekty. Příběj je většinou mnohem propracovanější, charaktery řeší závažnější problémy a hlavní hrdinky většinou mají alespoň pár mozkových buněk. No, uvidím, jak se mi to bude líbit.
Vysílání od:10.3.2013
Photo Kano:
Příběh sleduje obyčejného studenta druhého ročníku Kazuyy Maedy, který na konci letních prázdnin dostane fotoaparát. Začne s ním fotit dívky v jeho škole a postupně se ukazuje, že tyhle fotkou ho možná zavedou k lásce...
Tohle anime je oštítkováno jako školní a romantické, takže jsem nejdříve váhala, jestli ho zařadit na seznam, ale nakonec jsem se rozhodla, že mu dám šanci a uvidím po několika dílech, jestli se mi to bude líbit. Ale už z principu jsem raději opatrná, zvlášť když jsem si zjistila, že předlohou tomuto anime je PSP hra.
Vysílání od:dubna 2013
RDG:Red data girl:
Hlavní hrdinkou tohoto anime bude patnáctiletá Izumiko Suzuhara, dívka vychovaná za hranicemi chrámu Tamakura, skrytého hluboko v horách Kumano. Izumiko je velmi stydlivá a ničí všechny elektrické přístroje, kterých se jen dotkne. Jednoho dne se rozhodne, že by po tak dlouhé době strávené v chrámu chtěla žít normálně. Její opatrovník Sagara Yukimasa jí doporučí Houjou High School v Tokiyu a a slíbí jí, že jeho syn jí pomůže zapadnout. Jenže Miuyuki a Suzuhara se navzájem nesnášejí. Jejich vztah se ale začne měnit po školním výletě, na kterém se stane strašlivá nehoda a po kterém Izumiko postupně začíná zjišťovat, že její rodina si sebou už dlouho nese jedno velké tajemství...
Tak tohle je dílko, na které se těším snad nejvíc ze všech vybraných anime. Podle informací by se mělo jednat o moderní fantasy založeno na japonských shinto legendách. Anotace mne okamžitě zaujala a po shlédnutí trailer už bylo naprosto jasno - tohle musím vidět. Teď už jen doufat, že to bude dobré.
Vysílání od:16.3.2013
Shingeki no Kyojin:
Eren Jaeger žije ve městě obklopeném vysokými jednotvárnými zdmi. Venku za zdmi přebývají lidi vraždící obři. Po dekády byli členové Průzkumné legie jedinými lidmi, kteří se odvážili opustit bezpečí městských zdí a získat alespoň nějaké informace o obrech. Pokaždé, když se vrátí, je jich o mnoho méně než předtím. Svobodu milující Eren však nemá většího přání než se k nim připojit.
Tak tohle taktéž vypadá velmi slibně, přeci jenom obry často v anime neuvidíte. I trailer vypadá velmi dobře a to, že má anime předlohu v manze mu jen přidává, protože alespoň nějakou zárukou kvality to je, co si budeme povídat. Rozhodně se těším, až se na to podívám a budu doufat, že nebudu zklamaná.
Vysílání od:dubna 2013
Suisei no Gargantia:
Ve vzdálené budoucnosti Lidská vesmírná aliance nepřetržitě bojuje o přežití proti bytostem zvaným "Hidiaasu". Během jedné obzvlášť intenzivní bitvy jsou mladý poručík Redo a jeho humanoidní mobilní zbraň Chamber pohlceni trhlinou v čase a prostoru. Když se Redo probudí z uměle vyvolané hybernace, uvědomí si, že se ocitl na Zemi, na planetě na ztracené hranici. Na téhle planetě, kompletně zaplavené vodou, žijí lidé na lodích seskupených do flotil a zachraňují pozůstatky ze dna moří, aby přežili. Redo dorazí na jednu z z lodí flotily, která se jmenuje Gargantia. Protože nemá žádné znalosti ohledně historie a kultury Země, je donucen žít na palubě s patnáctiletou Amy, která pracuje jako posel a doručuje zprávy mezi jednotlivými loděmi flotily. Reda, zvyklého na neustálý boj a strach o vlastní život, tyhle dny plné míru nepřestávají překvapovat.
Tohle sci-fi anime také vypadá velmi zajímavě, sice není tím, které bych musela bezpodmínečně vidět, ale pokud mi zbyde trocha času, určitě se na něj podívám a uvdím, jestli se mi bude líbit.
Vysílání od:dubna 2013
Uta no Prince-sama Maji Love 2000%:
Nanami Haruka by se chtěla stát skladatelkou hudby, a proto se přihlásila na školu pro budoucí zpěváky a skladatele, kam se jí také povedlo dostat. Škola páruje vždy jednoho nadějného zpěváka a skladatele, ale Haruce se nějakým záhadným způsobem povede to, že si ji jako svého partnera vybere hned šest velmi pohledných zpěváků. Aby to bylo ještě těžší, Haruka nesmí chodit s žádným z nich.
Myslím, že nejsem jediná holka, která už netrpělivě vyhlížela snad již před rokem slíbenou druhou sezónu Uta no Prince-sama a a v žádném případě nemusím dodávat, jak nadšená jsem byla, když jsem zjistila, že vyjde již tohle jaro. Haruce jsem sice nefandila již v první sezóně a myslím, že druhá to pravděpodobně nezmění, ale nemůžu se dočkat, až zase uvidím všech šest kluků a obzvlášť Tokiyu. A vypadá to, že do hry pravděpodobně vstoupí nová skupina.
Vysílání od:dubna 2013
Anime Mirai:
Tohle je speciální projekt, který dal příležitost a prostor natočit kratší anime čtyřem mladým, nadějným tvůrcům. Já osobně jsem na tato minianime velmi zvědavá a hlavně jsem zvědavá na samotné tvůrce, jak se s touto jedinečnou příležitostí popasují.
Jedná se o Aruvu Rezuru-Kikai Jikake no Yousei-tachi, jehož děj jsem představovala již dříve, to jsem ještě nevěděla, že je taktéž součástí tohoto projektu. Dále Little Witch Academia, o jejímž ději zatím není nic známo, ale již název napovídá, že se to pravděpodobně bude točít okolo čarodějnic. Podle traileru mě to příliš nezaujalo, ale líbí se mi kresba.
Dále Ryo, jehož děj je zasazen do roku 1866 (2. roku období Keiou), do času, kdy bylo Japonsko uvedeno ve zmatek díky odlišným ideologiím, které např. volaly po svrhnutí tokugawského shogunátu. Hlavní hrdina, mladý muž jménem Ryo, bude čelit opravdovému šermíři Hijikatovi Toshizou. A čtvrtým a posledním minianime má být Death Billiards, které mne opravdu zaujalo svou parádní kresbou. O jeho ději taktéž zatím není nic známo.
Vysílání od:2.3.2013
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aya Evans Aya Evans | Web | 9. března 2013 v 17:50 | Reagovat

Páni, těch je! Viděla jsem seznam těch nových a moc se těšíím.^^
Hodně z toho mě zaujalo. Třeba Devil Survivor 2 The Animation a ta série Anime Mirai.
Ale nejvíc se těším na Karneval a pokračování UtaPri!! ^^ To budou skvělé dárky k narozeninám, který mám v dubnu. :D

2 Destel Destel | Web | 9. března 2013 v 18:45 | Reagovat

Otona Joshi no Anime Time mě také docela zaujalo, ale měla jsem z toho pocit, že nepůjde o anime v tradičním smyslu. Pokud to ale bude někde k sehnání, tak na to taky mrknu.
Photo Kana je zajímavá těmi fotkami, což mě taky docela zaujalo. Ale rozhodla jsem se dát přednost raději něčemu přitažlivějšímu. Počkám až jaké na to budou ohlasy a teprve pak se rozhodnu, jestli na to mrknu.

Momentálně se fakt nejvíc těším na Shingeki no kyojin. Přečetla jsem už šest volume a to jsem se chtěla podívat jenom na první kapitolu. Taky doufám, že se v anime nezklamu, ale manga je opravdu skvělá. Navíc je to prvotina mladého mangaky, takže mě zasáhlo dvojí "wow".

3 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 9. března 2013 v 19:39 | Reagovat

Ja celý čas čakám len na Karneval <3

4 Alliade Chiaki Sheppetsu Alliade Chiaki Sheppetsu | Web | 11. března 2013 v 16:37 | Reagovat

jako fakt?! xD on bude ten můj hodně oblíbený Karneval, který slibovali xD a on už tu konečně bude?! moc se na to těším! bych se měla podívat na nová anime která vyjdou, ale jsem líná xD (a super! vychází to na čísla podobná mým narozkám - obráceně)

5 Jokí-chan ^^ Jokí-chan ^^ | Web | 16. března 2013 v 13:58 | Reagovat

No vypadá to moc dobře :) po zimní sezoně ktera stala za prd a sleduju z ni jen dvě anime by tohle mohlo být o dost lepší jak na to koukám :)

6 Momo-chan Momo-chan | Web | 18. března 2013 v 18:38 | Reagovat

Ja sa z celého tvojho zoznamu najviac teším na Uta no prince sama :) som zvedavá čo vymyslia :)

7 MauuLii MauuLii | 20. března 2013 v 16:37 | Reagovat

Na karneval se už těším,asi nejvíc.:))A ještě na Uta!! To anime miluju,i když jsem ho zlédla ani né před měsícem,ale zaujalo mně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama