Waiting on Wednesday (#1)

27. února 2013 v 20:47 | Sara Whitney |  Knihy
Waiting on Wednesday je každotýdenn meme, jehož cílem je vybrat a představit jednu knihu, kterou bychom si chtěli přečíst. Je jedno, jestli je stará, nová, či ještě ani nevyšla. A jak už jeho název napovídá, příspěvky k tomuto meme se zde budou objevovat každou středu.

Tak jsem se po krátkém přemýšlení taktéž rozhodla zapojit se do tohoto velmi zajímavého knižního meme, které už internetem koluje nějaký ten pátek. Uvidíme, jestli se mi podaří dodržovat přispívání každou středu, protože já a pravidelnost jsme si nikdy příliš nerozumněly. Jsem na to opravdu zvědavá. Ale nebudu se tady vykecávat a ukážu vám, co jsem si vybrala.


Název:Etiquette & Espionage (česky - nevyšlo)
Autor:Gail Carriger
Série:Finishing School (#1)
Anotace:
Jedna věc je naučit se udělat správně pukrle. Naučit se udělat správně pukrle a vrhat nožem, a to najednou, je věc druhá. Vítejte ve Finishing School.
Sophrophoniu Temminnick ve čtrnácti mnohem více zajímá demontáž hodin a šplhání po stromech než správné způsoby - a její rodina může jen doufat, že společnost nikdy neuvidí její příšerné pukrle. Chudák její matka, zoufale toužící po tom, aby se z její dcery stala opravdová dáma, se ji proto rozhodne zapsat do Finishing Academy for Young Ladies of Quality mademoidelle Geraldine.
Ale tady se mladé dámy naučí jak skoncovat... se vším, nejen špatným pukrletem. Jistěže se naučí etiketě, tanci, i tomu, jak se správně oblékat a dalším věcem důležitým pro uvedení do společnosti, ale také se naučí tomu, jak přelstít smrt, jak odvést pozornost, stručně řečeno, jak být dobrým špionem - samozřejmě těmi nejslušnějšími možnými způsoby. Sophronia a její přátelé jsou natěšeni na první vzrušující rok výuky.PROČ ZROVNA TAHLE?
Téhle knihy jsem si na Goodreads všimla především díky perfektní obálce, která mne okamžitě upoutala a nadchla. Všechno na ní perfektně ladí a ženská postava, držící v ruce nůžky, ve mně vzbuzuje zvědavost a také touhu otevřít knihu a zjistit, jestli bude stejně dobrá jako její obálka.
Jen pěkná obálka by ale nestačila, aby kniha vzbudila mou pozornost. To se stalo až poté, co jsem se začetla do anotace a shlédla krátký trailer a nyní se nemůžu dočkat, až si ji přečtu. Dalším faktorem je také to, že po přečtení Leviathana od Scotta Westerfelda a zbylých dvou knih z trilogie jsem si zamilovala knihy s tematikou alternativního vývoje dějin a obecně historie a stempunku a řekla jsem si, že bych se poohlédla po něčem dalším.
Nejen tyto věci mne ale na knize zaujaly, další věcí je jméno hlavní hrdinky, které jsem poprvé téměř nedokázala vyslovit. Už z anotace je patrné, že Sophrophonia rozhodně nebude žádná klasická dívka, která sedí doma na vyšívaném sofa a popíjí čaj s ostatními dobře vychovanými dámami a debatuje o počasí. A vypadá to, že stejně jako ona i její kamarádky ve Finnishing School budou rozhodně zajímavé charaktery a celá škola rozhodně nebude klasickým výchovným ústavem pro mladé dámy...
Abych to tak shrnula, rozhodně jsem na tuhle knihu zvědavá a těším se, až si ji přečtu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aya Evans Aya Evans | Web | 28. února 2013 v 15:04 | Reagovat

Tak to zní dost dobře. :D Tohle by se mi mohlo líbit. :)

2 Alliade Chiaki Sheppetsu Alliade Chiaki Sheppetsu | Web | 1. března 2013 v 17:23 | Reagovat

jú, tak to se budu těšit xD a jinak, taky s tou pravidelností a já... to prostě nejde dohromady xD

3 Destel Destel | Web | 2. března 2013 v 19:25 | Reagovat

Hmm, vypadá to dost zajímavě. Děj mě rozhodně zaujal, což se na druhou stranu nedá říct o jméně postavy. :D Nevím, proč autoři volí vždycky nějaká exotická a naprosto příšerná jména, když mnohdy stačí úplně něco obyčejného, jednoduchého. Vždy mě napadne, že si tím tak chtějí kompenzovat slabý děj nebo svoje literární schopnosti. Jasně, zní to cool, ale to může být v mnoha případech tak všechno.
Doufám, že se co nejdřív oběví recenze, protože jsem už hodně dlouho nepřečetla nic v angličtině (kromě věcí do školy a mangy), ale nechce se mi do toho pouštět naslepo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama