Zetsuen no Tempest - první dojmy

23. října 2012 v 16:58 | Sara Whitney |  Anime
Máme tady další zajímavé anime z podzimní sezóny, které mne zaujalo, hned jak jsem o něm uslyšela a naprosto si mne získalo díky skvělému traileru s omračující hudbou a neméně skvělému a zajímavého prvnímu dílu, jež byl vyprávěn podobně jako například anime Baccano trochu netradičním způsobem - přeskakovaně, s retrospektivním vložkami a odhalováním příběhu z různých úhlů.
Krátký obsah:
Příběh se zaměřuje na Mahiro Fuwu, teenagera, jehož rodina byla před rokem záhadně zavražděna, a jeho kamaráda Yoshinu Takigawu. Mahiro je kontaktován záhadnou Hakase Kusaribe, vedoucí klanu Kusaribů, která byla zanechána na opuštěném, kouzly chráněném ostrově, protože se stala nepohodlnou, a nemůže se z něj dostat. Mahiro souhlasí, že jí pomůže, pokud mu na oplátku zase ona pomůže najít vraha jeho rodiny.
Yoshino se to všechno postupně dozvídá a nakonec se k němu připojí, aby bojoval proti klanu Kusaribů, kteří se snaží vyvolat "Zetsuenský strom", jehož moc může zničit celý svět. Co se bude dít dál?
Vlastní názor:
Zetsuen no Tempest je anime, na které jsem se těšila celé léto, protože už podle výborného traileru vypadalo velmi slibně a musím říct, že zatím naplnilo má očekávání.
Příběh zatím vypadá více než zajímavě a je vyprávěn ještě zajímavějším způsobem, jak už jsem se stihla zmínit výše. Právě způsob vyprávění mě hodně zaujal, události nám byly předkládany postupně, ne v pořadí, v jakém se staly, takže výsledný obraz vznikl až na samém konci dílu, což mě osobně se opravdu líbilo. Samotný námět je již trošku okoukaný, ale pokud bude dobře zpracován, budu hodnotit rozhodně nadprůměrně.
Postavy jsme zatím neměli šanci příliš poznat, ale rozhodně už nám bylo naznačeno, že každá z nich má nějaká ta tajemství... A já se nemůžu dočkat, až se nám budou jedno po druhém odhalovat.
Opening poměrně pěkný, ending taktéž, ale podle traileru jsem čekala něco více. Myslela jsem, že nám předloží klasiku jako tomu bylo právě v traileru, ale bohužel se tak nestalo. Ale i tak hodnotím mírně nadprůměrně. Hudba ke scénám také pěkná.
Kresba je velmi pěkná, moderní a zajímavá. V tomto ohledu si ani v nejmenším nemohu stěžovat. Animace též na velmi dobré úrovni, jak by také ne, jedná se o nové anime.
Abych to tak shrnula, první díl tohoto anime se mi opravdu líbil a rozhodně si nenechám ujít ani ty další, protože tohle aniem se jeví zatím velmi slibně. Zbývá jen doufat, že ve stejném duchu a hlavně ve stejné kvalitě bude pokračovat i dál.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alliade Chiaki Sheppetsu Alliade Chiaki Sheppetsu | Web | 26. října 2012 v 16:05 | Reagovat

jo, tohle anime taky sleduji xD ale nemůžu říct, že jsem se na to těšila celé léto, toto snad bylo tak na předposledním místě... ale anime mě překvapilo, strašně se mi to líbí xD ale nějak mi v tom pořád něco chybí.. ale já vždycky potřebuju moc xD

2 Neri Dupre Cavallone ^^ Neri Dupre Cavallone ^^ | E-mail | Web | 27. října 2012 v 12:56 | Reagovat

Ano, ano souhlasím. Také jsem se na něj hrozně dlouho těšila. Anmace anime je hrozně zajímavá a já už se těším, ja kse to vyvine dál, protože jsem četla i mangu, která ani nebyla dokončená -.-" fuck it :D
A taky mi to připomnělo, že bych měla dokončit ty recenze, co mám rozepsané...

3 Klarinqa Klarinqa | E-mail | Web | 29. října 2012 v 18:01 | Reagovat

Hmm zdá se mi to jako opravdu zajímavé anime.. Asi máš čuch na dobrá anime :D Jneom by mě zajímalo jak moc záhadné bylo to záhadné vyvraždění :DD
U mě proběhlo třídění! Podívej se jak jsi/jste dopadli ^^
http://klarinqqqa-chan.blog.cz/1210/vyhodnoceni-trideni
PS: moc se omlouvám že to dávám k nejnovějšímu článku -.-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama