Summer Wars - recenze

1. září 2012 v 15:32 | Sara Whitney |  Anime
Název:Summer Wars
Počet dílů:1 (film - 114 minut)
Rok vydání:2009
Žánr:komedie, rodinný film, sci-fi
Obsah:
Kenji Koiso chodící do jedenáctého ročníku je obyčejným studentem, od průměru se liší pouze jedinou věcí, je matematickým géniem a téměř reprezentoval Japonsko v mezinárodní matematické soutěži. Jaké je pak tedy jeho překvapení, když ho nejpopulárnější dívka ze školy a jeho tajná láska, která je navíc starší než on, Shinohara Natsuki požádá, aby s ní jel na venkov a vykonával tam brigádu.
On samozřejmě bez váhání přijímá. To ale ještě netuší, co to je za brigádu. Hned jak totiž s Natsuki přijedou, je široké rodině a její hlavě, Natsukině babičce, která oslavuje devadesát let a všichni se do sídla sjeli právě na její oslavu, představen jako Natsukin snoubenec. Mužská část rodiny se do něj po Natsukině prohlášení okamžitě pustí, ženská část zkoumá jeho kvality a babička ho hodnotí, nakonec je většinou přijat, i když až na základě ne tak drobné lži.
Zatím obyčejná rodinná sešlost, že? To se ale změní, když jednu noc dostane Kenji na mobil jakýsi matematický kód s žádostí o jeho vyřešení. Kenji to samozřejmě jako správný matematický génius nemůže nechat nevyřešené. O chvíli později se mu to skutečně povede a řešení odešle neznámém, který mu hádanku poslal.
Jenže ouha, to nebyla obyčejná hádanka, Kenji odhalil zabezpečovací kód k síti Oz, na které v této budoucnosti stojí celý svět, veškeré zabezpečení, silniční doprava, jaderná energetika, naprosto všechno, a nyní si s tím vším ten neznámý prostřdnictvím Ozu, vyřešeného kódu a mnoha avatarů, které se mu povedlo ukrást, pohrává a způsobuje zmatek naprosto všude. Co se bude dít dál? Podaří se tajemného neznámého zastavit? A kdo to vlastně je? Jak se k tomu všemu postaví Natsukina rodina?
Vlastní názor:
Velmi pěkný anime film, který se hodí prakticky pro celou rodinu, každý si v něm něco najde, od tvůrce neméně úspěšného a známého anime filmu Girl, who leapt through time. Mně osobně se velmi líbil, opravdu jsem si jeho sledování užila a nemám mu prakticky co vytknout.
Příběh je zajímavý a poměrně originální, ano, možná trošku vykrádá právě Girl, who leapt through time, ale i tak mi přišel velmi dobrý. Navíc právě díky němu si anime užijí téměř všechny generace bez rozdílu, i ti, kteří příliš neholdují sci-fi filmům. Když už jsme u toho, opravdu se mi líbilo, jak bylo vymyšleno fungování celého světa právě díky síti Oz a samotná síť, která mi přišla opravdu skvělá.
Díky velmi početné Natsukině rodině byla zajištěna i charakterová rozmanitost. Sice to tak trochu způsobilo jistou stereotypnost postav... Hlavní hrdina Kenji mně osobně tak úplně nesedl, ale to je spíše věc názoru. Naopak jsem si oblíbila postavu Ikezawy Kazumy a Natsuki mi také nijak nevadila. A babička? Opravdu skvělý charakter.
Hudba docela pěkná. Opening zde jako u většiny anime filmů chyběl, ending se mi docela líbil. Hudba ke scénám velmi dobrá, nijak nerušila, pouze pěkně podkreslovala děj. Já byla spokojená.
Kresbě jsem docela dlouho nemohla přivyknout, ale když se nad tím tak zamyslím, nakonec se mi docela líbila. Ale nejdříve to pro mne byl docela šok, protože jsem zvyklá na něco jiného. Animace také dobrá, i když mohlo to být podle mého názoru o něco lepší.
Abych to tak shrnula, Summer Wars rozhodně doporučuji, musím upřímně říct, že jsem je původně neměla ani na seznamu a když už jsem je tam zařadila, málem jsem je zase vyškrtla, ale nakonec jsem se jim rozhodla dát šanci a jsem za to opravdu ráda, protože se mi velmi líbily.
Hodnocení:85%
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 2. září 2012 v 16:48 | Reagovat

Veľmi dobre to vyzerá, kiežby som ešte mala zopár času aby som si to mohla pozrieť >.<

2 Klarinqa Klarinqa | E-mail | Web | 3. září 2012 v 11:40 | Reagovat

O tomhle filmu už jsme slyšela, sice jenom o názvu, ale slyšela :D Chudák, je rád že ho někam jeho tajná láska pozve a ona mu to pak dá sežrat, snoubenci :-) Jako správnej matematickej génius se na to měl vykašlat! Já ty chytráky nějak nechápu.. A pak ještě zavaří celému světu :DDD Ani ten první film jsem neviděla, ale jestli je taky tak dobrý, tak to si stáhnu oba dva.. doufám že to seženu aspoň s anglickými titulky... Já nevím proč ale ve většině filmů si oblíbím spíš ty starší postavy, než ty hlavní (babičky) takové ty vtipné a "doplňující" vedlejší postavy :-D To je dobrý, že jsi se na to ani nechtěla podívat a teď se ti to líbí *hned jde hledat* Taky si to musím zapsat

3 Klarinqa Klarinqa | E-mail | Web | 3. září 2012 v 11:53 | Reagovat

Mám na tebe dotaz. Kde jsi to dehnala? Mě se to nikde nějak nedaří *neumí hledat*

4 Marionette Marionette | Web | 3. září 2012 v 19:28 | Reagovat

Summer wars je můj oblíbený film. Je fakt podařený a hrozně mě baví ^^

5 Neri Dupre Cavallone ^^ Neri Dupre Cavallone ^^ | E-mail | Web | 3. září 2012 v 20:27 | Reagovat

O recenzích na anime ti řeknu jedno...Každý má rád jiná anime, jiné žádnry, animaci, příběh... Takže záleží čistě na člověku, kdo na to kouká, co si o anime myslí, a mě se to anime fakt moc líbilo. Ten jeden díl zkouknout můžeš :) A pak uvidíš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama