Accel World - recenze

21. září 2012 v 18:17 | Sara Whitney |  Anime
Název:Accel World
Počet dílů:24
Rok vydání:2012
Žánr:akční, sci-fi, shounen
Obsah:
Nacházíme se v poměrně blízké budoucnosti, v roce 2046. Všechna technika je vyspělá, nejen ve školách, ale všude se komunikuje skrz velmi vyspělé počítače. Vlastně všechno probíhá skrze počítače. I hry jsou v budoucnosti mnohem vyspělejší, jsou zcela virtuální, žádná myš nebo nedej bože klávesnice, vytvoříte si alternativní avatar a za ten nejen hrajete, tím vlastně také jste.
Arita Haruyuki je obyčejný školák, který je trochu více při těle a neumí se moc bránit, a nejen proto ho ve škole šikanují. Nemá ani příliš mnoho kamarádů, jeho jedinými přáteli jsou Kurashima Chiyuri, která se s ním zná snad už od školky, dokonce bydlí ve stejné výškové budově, a Mayuzumi Takumu, který ale chodí na jinou školu.
Tohle všechno si vynahrazuje právě hraním her ve virtuální realitě. A tam jednoho dne, potom, co nahraje opravdu opravdu vysoké skóre v jedné hře, potká Kuroyuki-senpai, nejoblíbenější děvče ze školy, které se o něj z jemu neznámého důvodu najednou začne zajímat.
To ale není všechno, ukáže mu Accel World, naprosto jedinečnou virtuální hru, protože ví, že Haruyuki je v hraní her opravdu dobrý, která porušuje všechna zavedená pravidla a která je jen pro některé, kterým jí nainstalovali zase jiní, kteří ji dostali od jiných. Kyroyuki-senpai ji nainstaluje i Haruyukim.
A od té chvíle se všechno začíná měnit. Na povrch vycházejí temná tajemství i neočekávané pravdy o lidech, u kterých by to nikdo nečekal, Haruyuki musí bojovat o své místo nejen v Accel Worldu, ale i v reálném světě. Jak se s tím vším popere, co dalšího ještě vypluje na povrch? Jsou jeho přátelé opravdu takoví, za jaké se vydávají?
Vlastní názor:
Některým se toto anime nelíbilo, já s nimi ale musím nesouhlasit. Mě se naopak líbilo, a to moc. Zbývají mi čtyři díly do konce, ale myslím, že po jejich shlédnutí se můj názor o tolik nezmění, (pokud tedy konec nebude absolutně otřesný). Na anime se mi líbilo, že hlavní hrdina je trošku kulaťoučký outsider a ne zase nějaký tupý namakaný hrdina, který, ač má dohromady možná dvě mozkové buňky, zázračně všechno vyřeší, všechny své nepřátele porazí na první pokus a ani se nezpotí, a mnoho dalších věcí.
Příběh se na první pohled možná zdá trochu primitivní, ale pokud vydržíte sledovat pvních pár dílů, budete muset přehodnotit názor stejně, jako se to stalo mě. Příběh se čím dál více zamotává a s dalšími díly je čím dál více zajímavější a končí přesně v ty nejnapínavější okamžiky, jak to má být.
Co se týče postav, jak už jsem se zmiňovala, opravdu se mi líbilo, že hlavní hrdina je malý, kulatý outsider, to musím zmínit jako velké plus. Někomu to možná vyhovovat nebude, ale já jsem z toho byla nadšená. S ostatními postavami už to tak slavné není, ale stále jsou ještě nad průměrem a občas se vyskytne další podobně zajímavá postava jakou je Haruyuki. Jediné, co mi bčas docela vadilo, bylo, že Haruyki je tak trochu ukňouránek, který na můj vkus brečí až příliš často, ale buďte v klidu, pokud jste ještě neviděli Mirai Nikki a neznáte Yukitera a vadí vám Haruyuki, pusťte si to, a Haruyuki vám bude najednou připadat jako ten nejstatečnější kluk na světě.
Hudba je poměrně průměrná, ale k seriálu se velmi dobře hodí, a já osobně se musím přiznat, že jak první, tak hlavně druhý opening se mi líbí, a nesmazatelně se mi vryly do paměti a myslím, že jen tak se jich nezbavím. Hudba ke scénám je na tom velmi podobně.
Kresba je velmi pěkná, každému asi sednout nemusí, ale mě se zalíbila hned v prvním díle a vypracování Accel Worldu? Z toho jsem byla jedním slovem nadšená. Animace velmi dobrá, přeci jen je to seriál novějšího data.
Abych to tak shrnula, Accel World se vám buďto líbit bude nebo ne. Nic mezi tím. Zkuste to, podívejte se na pár dílů a hned uvidíte. Mně se to líbilo a nikdo mi můj postoj nevymluví, ani zarytí škarohlídi.
Hodnocení:75%
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alliade Chiaki Sheppetsu Alliade Chiaki Sheppetsu | Web | 23. září 2012 v 9:35 | Reagovat

jedno opravdu báječné anime! taky bych chtěla, aby jsme už byli takhle vyspělí :33

2 Jokí-chan ^^ Jokí-chan ^^ | Web | 25. září 2012 v 18:23 | Reagovat

Už dlouho nad ním uvažuju :) ale pořád nevím.. :D jinak super recenze jako vždy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama