Hana-saku Iroha - recenze

21. srpna 2012 v 14:00 | Sara Whitney |  Anime
Název:Hana-saku Iroha - Hanasaku Iroha
Počet dílů:26
Rok vydání:2011
Žánr:drama, komedie
Obsah:
Matsumae Ohana je úplně normální dívka žijící v Tokiu, chodí tam do školy, má své sny a naděje, ráda se baví, je trochu zbrklá a někdy moc mluví. A tak by to taky zůstalo nebýt její krapet střelené matky, která se rozhodne utéct se svým přítelem, který má opravdu velké dluhy, pryč a na Ohanu přitom tak trochu pozapomene. Počkat, to by bylo slabé slovo. Pošle ji k babičce, která na venkově provozuje lázně - tzv. onsen a kterou Ohana nikdy v životě neviděla. Musí se sbalit a odjet tam, mezi lidi, které nikdy v životě nepotkala, které nezná a nějak s nimi vyjít.
Když tam přijede, zjišťuje, že to nebude mít rozhodně lehké, ba, bude to mít ještě mnohem těžší, než očekávala. Její babička je přísná stará dáma, která nedovolí, aby se jí říkalo jinak než Madam manažerka, a to ani Ohaně, která je její vnučkou. Svůj pobyt a své jídlo si musí odpracovat a aby toho nebylo málo, jen co tam přijede, potká dvě dívky, které v lázních také pracují. Jedna je tak stydlivá, že s Ohanou vůbec nepromluví, to je Nakochi, a ta druhá jí řekne, aby umřela, to je Minko. Milé přivítání, že?
Ale Ohana si i přes to všechno postupně začíná zvykat na život na venkově, začne zde chodit do školy, postupně se sbližuje se zaměstnanci lázní a nakonec překvapivě zjišťuje , že si tohle místo zamilovala a že tu chce zůstat. Ale bude to stačit? Jak se povede lázním? A co vztahy mezi zaměstnaci?
Vlastní názor:
Hanasaku Iroha je anime oddechové, u kterého si odpočinete, některé epizody vás i pobaví, obsahuje většině otaku dobře známá klišé, ale i přesto mě tohle anime bavilo a někdy jsem se i docela zasmála, i když znova se na něj pravděpodobně už nikdy nepodívám.
Příběh je jednoduchý, místy až trochu nezajímavý, v prostředku mi přišlo, že anime trochu ztratilo tempo a epizody se stávaly čím dál epizodičtějšími, ale začátek mě opravdu bavil a koncové epizody jsem si užila jakbysmet. Ano, tohle anime obsahuje zažitá klišé, ale i přesto někdy dokáže překvapit a vidět, jak fungují takové lázně bylo opravdu docela zajímavé.
Postavy také trochu archetypy, ale například Mino jsem si zamilovala okamžitě, hned s její první větou adresovanou k Ohaně a fascinovalo mě, že dokáže vymyslet nové slovo, jen aby jí mohla nadávat. Ale i hlavní hrdinku Ohanu jsem měla ráda, připomínala mi mě, také hodně mluvím a někdy nepřemýšlím, jaké budou mít moje činy důsledky a tím pádem občas některým lidem přijdu neomalená.
Opening se mi docela líbil, ale nemohla jsem se zbavit dojmu, že je strašně podobný openingu z anime Sakamichi Apollon, přestože to není možné, protože Hanasaku Iroha byla vydána dřív. Ending také nebyl špatný. Hudba ke scénám velmi pěkná, nerušila, ale zároveň dobře podtrhla děj.
Kresba se mi opravdu líbila. Taková milá, sympatická, optimisticky laděná, prostě se skvěle hodila k anime. Velmi dobře nakreslené prostředí, ještě lépe nakreslené postavy. Animace velmi dobrá. Tady nemám, co vytknout.
Abych to tak shrnula, pokud hledáte něco oddechového, u čeho se pobavíte, ale u čeho nehrozí, že byste si u toho vypěstovali závislost a měli nutkání shlédnout deset epizod za den minimálně, je pro vás tohle anime přesně to pravé.
Hodnocení:80%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Haruko-sensei Haruko-sensei | Web | 22. srpna 2012 v 23:01 | Reagovat

Pěkně napsaná recenze ^_^
Tohle anime mám na seznamu, ale nějak se k němu pořád nemůžu dobrat. Ještě uvidím, jestli těch 26 epizod risknu xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama