# Day 10 - Oblíbený ending

23. srpna 2012 v 14:00 | Sara Whitney |  Anime
Tak tohle je pro mě zatím jedno z nejtěžších témat této výzvy, přestože oblíbených endingů nemám tolik jako openingů, nemám jen jeden, který by byl skutečně srdeční záležitostí, jako je tomu u openingů. Řekla bych, že skutečně srdeční záležitostí je asi pět z nich a protože jsem se opravdu nemohla rozhodnot mezi dvěma z nich, výjimečně sem dám oba. Jedná se o ending z anime Mahou Shoujo Madoka Magica, které je naprosto výjimečné stejně jako ten ending se jménem Magia od skupiny Kalafina, která se stala téměř okamžitě jednou z mých nejoblíbenějších japonských skupin a zde na blogu jsem jí věnovala i článek, kteý můžete najít zde. Tím druhým je ending z anime Vampire Knight Guilty - Suna no Oshito, který se k anime perfektně hodí a já si ho zamilovala už při prvním poslechu, protože je zvláštní a navíc tam zní můj drhý nejoblíbenější nástroj hned po klavíru - violoncello.

MAGIA - Mahou Shoujo Madoka Magica

SUNA NO OSHIRO - Vampire Knight Guilty
PROČ ZROVNA TYHLE?
Ending k Maho Shoujo Madoka Magica se mi zalíbil okamžitě a záhy se stal jedním z mých nejoblíbenějších a nejvíce poslouchaných. Je epický, je tajemný a je chytlavý. Zbožňuju slova, zbožňuju hudbu. Obojí spolu skvěle ladí a celý ending perfektně ladí i k anime, k jeho atmosféře strachu, beznaděje a pocitu zrady, který nás provází celých dvanáct epizod. Je stejně úžasný jako celé anime. Zvlášť zbožňuju jeho začátek a konec. A musím říct, že mu vděčím i za objevení skupiny Kalafina a jejich skvělých písniček a taktéž neméně skvělého anime Kara no Kyoukai, které je ale bohužel v ČR opravdu málo známě, ke kterému Kalafina nazpívala všechny endingy a OSTy.

Taktéž ending k anime Vampire Knight Guilty je mou srdeční záležitostí. Mám sice ráda i první opening, ale v žádném případě tolik, jako mám ráda ten druhý. Je to pravděpodobně i kvůli tomu, že je tam výrazně slyšet právě violoncello, o kterém jsem se již zmiňovala. Též i v tomto openingu spolu skvěle ladí slova a hudba a já, když na to mám náladu, jsem schopná poslouchat ho pořád dokola, dokud mne z toho nerozbolí hlava.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alliade Chiaki Sheppetsu Alliade Chiaki Sheppetsu | Web | 24. srpna 2012 v 14:07 | Reagovat

tak to já oblíbené endingy moc nemám, ale je pravda že z VK je opravdu úžasný, ten song jsem prostě pokaždé milovala! xD

2 Tvíďátko Tvíďátko | Web | 17. října 2013 v 15:22 | Reagovat

Suna no Oshiro je skvělé! Vlastně díky tomu jsem se na tohle anime vůbec podívala. Ještěže existuje Mana, který mě přivedl k Wakeshima Kanon a ta mě přivedla k Vampire Knight :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama