Uta no Prince - sama Maji Love 1000% - recenze

16. července 2012 v 15:25 | Sara Whitney |  Anime
Název:Uta no Prince - sama Maji love 1000%
Počet dílů:13
Rok vydání:2011
Žánr:hudební, komedie, reverse harem, shoujo
Obsah:
Akademie Saotome je prestižní internátní hudební škola pro budoucí zpěváky a skladatele. Je těžké se na ní dostat a ještě těžší je tam uspět. Ale naší hlavní hrdince Nanami Haruce, která díky své babičce odmalička miluje hudbu a hru na klavír a která touží být skladatelkou, se to nakonec i přes všechny nesnáze, jako například to, že ji ke zkouškám málem kůli pozdnímu příchodu vůbec nepustili, povede.
A tak zde nyní začíná studovat a je zase o krok blíže ke svému snu složit píseň svému idolu - zpěváku Hayatovi. Mít pouze talent ale nestačí, jak Haruka záhy zjišťuje, protože nadaní jsou tady všichni a každý chce uspět a prosadit se v showbyznysu. V o to horší situaci jste, když jako Haruka neumíte číst noty a máte z nich hrát. Když milujete hudbu, ale o skládání nevíte vůbec nic.
Ale Haruka studuje pilně a brzy se noty číst naučí a díky své milé (synonymum pro otravná) povaze, píli a nejrůznějším výzvám a testům se seznámí se svou budoucí nejlepší kamarádkou a šesti úžasnými kluky - zpěváky - milým Ittokim Otoyou, dědicem významné firmy Hijirikawou Masatem, lamačem dívčích srdcí Jingujim Renem, roztomilým Kurusu Shoem, Shinomiyou Natsukim, který miluje vše roztomilé a Haruka mu připomíná jeho psa, a Ichinosem Tokiyou, který jako by vypadl z oka Haručinu idolu Hayatovi.
Postupně se lépe poznávají a než se nadějí, je tu čas závěrečné zkoušky a každý zpěvák si musí vybrat partnera mezi skladateli, který pro něj složí píseň. Ale co se nestane, Haruku si díky její milé povaze, velkému talentu a skělým písním vybere všech šest kluků. Co se bude dít dál? A koho si Haruka vybere?
Vlastní názor:
Uta no Prince - sama je oddechové anime, na které jsem se původně ani neměla v plánu podívat. Ale jelikož mám za sebou samé náročnější kousky a chtěla jsem si oddechnout a pobavit se, dala jsem mu šanci. A rozhodně toho nelituji, protože jsem se pobavila, užila si kupu fanservisu a už se nemůžu dočkat druhé sezóny.
Příběh je naprosto oddechový, nic moc se v něm neděje, ale přesto jsme si ke konci mohli užít pár napínavějších chvil. Ale to, že je příběh oddechový, vůbec nevadí, protože přesně to jsem od anime očekávala, a to splnilo na jedničku.
Postavy jsou sice trochu stereotypní, ale každý z šesti kluků má něco navíc, čím se od stereotypů liší a jako asi každá holka jsem si je i já zamilovala. Koho jsem si ale opravdu nezamilovala, byla hlavní hrdinka Haruka, ukňourané pištící stvoření, které brečí dvakrát za epizodu kvůli pitomostem nebo jednodušše proto, že je šťastná. Musím ale uznat, že měla i dobré stránky a vlastnosti jako třeba svou píli a na konci to vymyslela docela šikovně.
Hudba je rozhodně pozitivní stránkou tohoto anime, přestože tenhle druh hudby moc nemusím, tady to sedělo dobře a písničky se mi líbily. Nejlepší byly podle mě ty, které zpíval Tokiya, ale je to pouze můj osobní názor. Zvlášť mě dojala Amazing Grace v jeho podání a opening, který také nazpíval.
A kresba, to je opravdová lahůdka, moderní a úžasná. Myslím, že zvlášť my dívky ji oceníme, protože kluci jsou nakresleni naprosto perfektně, jsou to prvotřídní bishíci. Brala bych je všechny domů a okamžitě. I kresba pozadí a všeho ostatního se mi líbila.
Abych to tak shrnula Uta no Prince - sama je perfektní oddechové anime pro dívky, které pobaví a na pokoukání to díky překrásným klukům taky vůbec není špatné. (Jen tak mimochodem, kdo je váš oblíbenec? Klidně se podělte do komentářů, zajímá mě to^^)
Hodnocení:70%
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Haruko-sensei Haruko-sensei | Web | 16. července 2012 v 21:53 | Reagovat

Anime bože všech reverse harémovek, proč musíš ty hrdinky vždycky udělat tak blbé? xD
Pěkně napsaná recenze, souhlasím, já jsem taky od UtaPri očekávala taky jenom oddechovku, a příjemně mě překvapilo, že žádná ostuda to nebyla xD. Mě se nejvíc líbily songy od Rena *Ren*, ale Amazing Grace byla opravdová lahůdka xD

2 Ella Ella | 25. září 2012 v 18:57 | Reagovat

Miluju všechny kluky, a Nanami taky zrovna nemusím... Ale seriál se mi celkově líbil :-D :-D :-D

3 Anet Anet | 21. října 2013 v 22:03 | Reagovat

Popravdě jsem si zamilovala Nanami.... :))  Bohužel jsem se v ní našla...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama