Sakamichi no Apollon - recenze

19. července 2012 v 11:48 | Sara Whitney |  Anime
Název:Sakamichi no Apollon - Kids on the Slope
Počet dílů:12
Rok vydání:2012
Žánr:drama, josei, slice of live, romance
Obsah:
Jsme v roce 1966, Kaoru Nishimi se byl nucen kvůli práci svého otce neustále stěhovat už odmalička a nikde nezůstal tak dlouho, aby si stihl najít pořádné kamarády. To je důvodem, proč je nyní zamlklý a nespolečenský a s nikým se raději moc nebaví. Jeho jedinou vášní je hudba a hraní na klavír, ke kterému ho přivedl jeho otec.
Nyní se Kaoru znovu stěhuje, tentokrát z Yokosuky na Kjúšú, kde bude žít se svou tetou a její rodinou a bude zde chodit do prvního ročníku vyšší střední školy. Zpočátku to vypadá na další protrpěný školní rok, ale pak Kaoru, který je premiant a výtečný student, náhodou potkává vyhlášeného školního rváče Sentaroua Kawabuchiho, kterého se všichni straní, ale který se s ním kupodivu začne bavit. Sdílejí totiž vášeň pro hudbu. Sentarou miluje jazz a hraje na bubny a postupně s ním Kaorua, který doteď hrál pouze klasickou hudbu, začíná seznamovat.
Začínají se scházet v domě Sentaroovy kamarádky z dětství, milé Mukae Ritsuky a hrají jazz. Postupně se sbližují a prožívají spolu nejrůznější dobrodružství a situace. Co když se ale do jejich kamarádství připlete i láska a nové děvče Yuriko, které s nimi také chodí do školy? Jak se s tím vyrovnají, zůstanou kamarády? A co se bude dít dál?
Vlastní názor:
Na anime jsem narazila úplnou náhodou před několika dny a protože jsem měla náladu na něco oddechovějšího a tohle anime mě zaujalo, začala jsem se na něj dívat. A musím říct, že se mi opravdu líbilo, právem je považováno za nejlepší kousek jarní sezóny.
Příběh plyne sám, přestože se nejedná o nic superakčního, věřte mi, že nudit se rozhodně nebudete. Autoři nám předkládají dvě dějové linky - linku, která se zabývá kapelou a jazzem a linku, která se zabývá vztahy. Někdo tvrdí, že vztahová linka kulhá, ale já si to nemyslím, naopak, je velmi reálná a do anime perfektně pasuje. O jazzové lince snad ani nemusím mluvit, perfektní, osloví i ty, kteří byli dosud jazzem nepolíbeni jako například já.
Postavy jsou dalším velkým plusem, jsou opravdu sympatické, zajímavé, chovají se uvěřitelně, budete s nimi soucítit a držet jim palce. Nenašla jsem jedinou postavu, která by mi vyloženě vadila a hlavní trio bylo opravdu skvělé. A musím přiznat, že u posledního dílu jsem se málem neubránila slzám.
Hudba v anime je naprosto excelentní, jak opening, který mnozí odsuzují, ale mně se opravdu líbil, zvlášť ta část s trumpetou, tak ending, který výtečně doplňuje atmosféru, tak skvělá jazzová hudba, na které je anime založeno. Klidně jí mohlo být více. Musím říct, že ještě teď si jednu písničku broukám a myslím, že ještě dlouho ji nevyženu z hlavy.
Kresba je také velmi pěkná, skvěle navozuje atmosféru starých časů a 60. let, skoro jsem si myslela, že tam opravdu jsem s nimi. Animace také velmi dobrá. Jsem skutečně spokojená.
Abych to tak shrnula, tohle anime byste si neměli nechat ujít, ať už jste či nejste fanouškem jazzu, tohle anime vás rozhodně zaujme, chytí a už nepustí.
Hodnocení:85%
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Destel Destel | Web | 19. července 2012 v 21:17 | Reagovat

Sice nejsem fanouškem jazzu, ale cokoliv souvisí s hudbou mě vždycky zaujme. :D
Vypadá to hodně zajímavě, ale asi se nejdříve podívat na jakési to anime, cos tu měla nedávno. Jmenuje se to něco... 100 % a vím, že je tam šest kluků na jednu holku... :D Ale má to taky cosi do hudby, a jelikož jsem to uviděla dřív... hold to má přednost. :D

2 Alliade Chiaki Sheppetsu Alliade Chiaki Sheppetsu | Web | 20. července 2012 v 8:32 | Reagovat

tohle anime je docela dobrý, ale jako u ostatních, jsem se u toho trochu zastavila, ale to asi bude z toho, že moc na jazz nejsem a ten hlavní hrdina se mi taky moc nelíbí...

3 keishatko keishatko | Web | 4. března 2013 v 19:54 | Reagovat

pozrela som si toto anime a zamilovala som sa do neho...Kaoru alias Bon je hrozne rozkošný a posledný dielik ma proste dostal...dlhšie vlasy mu fakt pristali :D

4 Aya Evans Aya Evans | Web | 31. července 2013 v 23:10 | Reagovat

Samozřejmě jsem si tu recenzi musela hned najít, hehe! :D :3

Úplně souhlasím! Bylo to fakt super, hudba, postavy, příběh, hlavně ten konec, kde jsem brečela jak malá! TT^TT Do doby, než jsem viděla SnA, tak jsem taky ještě nebyla políbena jazzem... Tohle byl myslím krásný začátek! ^^ Hudba byla fakt genální. Na tento kousek ráda vzpomínám a budu vzpomínat ještě dlouho!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama