Paprika - recenze

9. července 2012 v 13:49 | Sara Whitney |  Anime
Název:Paprika
Počet dílů:1 (film - 90 minut)
Rok vydání:2006
Žánr:mysteriózní,psychologický, thriller
Obsah:
Ocitáme se v blízké budoucnosti, byl vynalezen převratný přístroj, který umožňuje psychologům a psychiatrům, ale i obyčejným lidem, přehrávat si, ale i vstupovat do vlastních i cizích snů. Jeho název je DC Mini a je dílem jednoho obtloustlého génia jménem Tokita Kosaku, doktorky Atsuki Chibové a jejich pomocníků, kteří pracují v institutu pod vedením ředitele Seijiro Inua.
Do svých podivných snů mezitím vstupuje detektiv Toshimi Konakawa, aby odhalil jejich smysl. Proč se mu zdají noc co noc? A co znamenají? Pomáhá mu s tím i podivná dívka jménem Paprika, která je neustále veselá a optimistická a která se často objevuje v cizích snech.
Jednoho dne ale dva z přístrojů zmizí a s nimi i jeden z pomocníků - Kei Himuro. Je tedy jasné, s kým tyto dva přístroje z institutu zmizely. Musí být co nejrychleji nalezeny, protože ve špatných rukou mohou napáchat mnoho škody. To se nakonec povede, nalezen je i Himura, ale ve velmi podivném stavu, blábolí nesmysly a očividně je mimo realitu. Vypadá to, že za tímhle stojí někdo větší a že má s DC Mini opravdu velké plány...
Tenhle podivný stav se rychle začíná šířit, mnohem více lidí se chová podivně a pronáší naprosto nesmyslné věty, které nemají žádnou logiku. Očividně jsou pod nadvládou DC Mini a sní své sny i v realitě... Ale kdo za tím vším stojí? Kdo je tajemná Paprika o odkud se vzala? A podaří se doktorce Chibové a Paprice zachránit všechny postižené a zabránit katastrofě?
Vlastní názor:
Tento film mě zaujal okamžitě po přečtení jedné jediné recenze a rozhodla jsme se na něj podívat. A ani v nejmenším toho nelituji, je totiž skvělý a snová dimenze je vytvořená naprosto úžasně, režisér Satoshi Kon si chválu opravdu zaslouží.
Děj se sice opírá o již mnohokrát používaný námět zneužití nějakého převratného vynálezu, ale zpracovaný a vymyšlený je skvěle a zvlášť snový svět vás bude fascinovat stejně jako mě. Musím říct, že celých devadesát minut jsem seděla jako přibitá a hypnotizovala monitor svého notebooku.
Postavy jsou zajímavé a neotřelé a těm kladným budete fandit až do poslední minuty. Já osobně jsem si oblíbila Papriku a její bezprostřednost a nevyčerpatelný optimismus, ale měla jsem ráda i doktorku Chibovou a zmatkujícího geniálního Tokitu, který se většinu času choval jako rozmarné děcko.
Hudbu musím opravdu pochválit, ending a hudba ke scénám jsou opravdu brilantní a skvěle se hodí k atmosféře celého anime. Hudba je to vskutku bláznivá, ale zároveň také jedinečná a skvělá.
Kresba je dalším velkým plusem tohoto díla, je originální, překvapivá a snové scény jsou opravdu snové, jsou bláznivé, jsou barevné a jedinečné. Animace taktéž skvělá.
Abych to tak shrnula, toto anime doporučuji všemi deseti, protože je naprosto skvělé a originální. Určitě se bude líbit všem snílkům a lidem s velkou fantazií, ale ani ostatní nebudou zklamáni. A i když se vám líbit nebude, jistojistě si v něm najdete něco, z čeho budete nadšeni.
Hodnocení:85%
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 qweser qweser | Web | 9. července 2012 v 13:51 | Reagovat

pekné:)

2 my-world-with-zac my-world-with-zac | Web | 9. července 2012 v 13:54 | Reagovat

ahoj, chci se zeptat neděláš náhodou pozadí (dess, layout)? , kdyby jo a byla si ochotná mi ho udělat tak pprosím písni na můj blog :) předem dík a moc pěkný blog

3 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 9. července 2012 v 20:34 | Reagovat

Som rada,že sa zapojíš tiež :)

4 Alliade Chiaki Sheppetsu Alliade Chiaki Sheppetsu | Web | 10. července 2012 v 10:49 | Reagovat

na tenhle film jsem se dívala nedávno' (před rokem) no líbilo se mi to napůl a co si ještě pamatuju, tak jsem tomu i trochu nechápala, ale dobrý =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama