# Day 03 - Kniha, která tě rozesměje

10. července 2012 v 13:24 | Sara Whitney |  Knihy
Dnešní výběr knihy, tentokrát na téma kniha, která tě rozesměje, byl narozdíl od předchozích dvou dnů jasný téměř okamžitě, bez většího přemýšlení. Je pravda, že rozesmát mě dokázalo více knih ne jedna, ale vždy to bylo jen pár úsměvných momentek, kdežto u téhle knihy jsem se bavila téměř nepřetržitě. Humor, který je v téhle knize je skrz naskrz černý a ironický a právě proto se mi kniha tak líbila...

ROB REGER a JESSICA GRUNEROVÁ - EMILY STRANGE:ZTRACENÉ DNY
Série:Emily Strange (#1)
Žánr:dívčí román, fantasy
Oficiální anotace:
Emily Strange - charakteristika: 13 let. Schopna přeskočit budovu, když se jí zachce. Ale spíš ji najdete, jak si dává dvacet se svými čtyřmi kočkami nebo jak sestavuje urychlovač částic z chuchvalců prachu, čočky a spínacích špendlíků nebo jak řádí na kytaru/bubny/saxofon/citeru, případně jak vytváří vířící intramurální fresky po zdech kanálů nebo jak někoho nutí, aby řekl "vířící intramurální fresky" třináctkrát rychle za sebou... a jak na někoho ukazuje a směje se.
PROČ ZROVNA TAHLE?
Na knihu jsem náhodou narazila při jedné z mnoha návštěv knihovny u nás, všimla jsem si jí díky velmi zajímavé a nápadité obálce. Poté jsem si přečetla anotaci a bylo jasno, tahle kniha se mnou půjde domů. Musím říci, že jsem rozhodně nelitovala, protože tahle kniha je nejen vtipná, ale i napínavá a čtivá.

První věc a asi to rozhodující hledisko, proč se mi kniha líbila, je hlavná hrdinka - Emily Strange. Jak už její jméno napovídá, nepůjde o žádnou slečinku, která se zaobírá módou či kosmetikou nebo řeší hlouposti. Emily je jiná. Obléká se jenom do černé, zbožňuje číslo 13, kočky, podivnou muziku a ještě podivnější experimenty. I když to zpočátku tak úplně netuší, jelikož jaksi neví nic, protože přišla o svou paměť. Víc neprozradím, abych někoho nepřipravila o zážitek z knihy. Ale co je hlavním důvodem, proč jsem knihu vybrala, Emily má skvělý smysl pro humor a velmi ráda si utahuje z kohokoliv a kdykoliv, a to svým velmi osobitým způsobem. Už dlouho jsem se tak dobře nepobavila jako právě u tété knihy. Emily je prostě hrdinka, která se ani v nejmenším nesnaží být někomu sympatická a právě proto je.

Dalším důvodem, proč právě tahle kniha, je příběh, ve kterém také nalezneme mnoho vtipných postřehů, jako je například setkání s její pozitivní náladou nabitou dvojnicí Molly a bydlení u ní doma, které skýtá mnoho vtipných situací. Příběh je většinou detektivní a dobrodružný právě s vtipnými vložkami a mně se opravdu líbil. Byl promyšlený do nejmenších detailů a autoři nám na závěr jako třešničku na dortu naservírovali překvapivý konec.

Abych to tak shrnula, pokud téhle knize dáte šanci, myslím si, že vás rozhodně nezklame a pokud nezaujme příběh, můžu slíbit, že se alespoň zasmějete. Emily Strange je oddychová kniha, u které nebudete popadat dech od smíchu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama