# Day 02 - Neoblíbená kniha

8. července 2012 v 17:38 | Sara Whitney |  Knihy
Dnešním zádáním knižní výzvy je vybrat z knih, které jsem četla nějakou, která se mi nelíbila. Většinou se mi knihy, které si vyberu, líbí, a proto jsem musela chvíli popřemýšlet. Nakonec jsem si vzpomněla na tři. Vybrat z nich pro mě nebylo lehké, ale nakonec jsem si vybrala. S mým výběrem určitě většina z vás nebude souhlasit s tím, že ta kniha je velmi dobrá, asi je, ale já jsem jí prostě nemohla přijít nachuť, i když jsem ji zkoušela číst několikrát.

CHRISTOPHER PAOLINI - ERAGON
Série:Odkaz dračích jezdců (#1)
Žánr:fantasy
Oficiální anotace:
Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou...

PROČ ZROVNA TAHLE?
Tuhle knihu jsem vybrala z důvodu, že mě prostě nezaujala, nemohla jsem se do ní začíst, přišla mi nudná, a to i když jsem se ji snažila přečíst potřetí. Chápu, že mi to někdo bude chtít vyvracet, ale mně se kniha jednodušše nelíbila. Nepřišla jsem jí nachuť i přes zajímavý náměť.

Myslím si, že nápad měl autor dobrý a kniha na mě působila zajímavým dojmem a chtěla jsem si ji přečíst, dostala jsem ji k Vánocům, ale pak nastal problém, četla jsem už třetí kapitolu, nutila se do čtení, a ani jsem si nepamatovala, co se vlastně stalo v té minulé. Nevím, co to způsobilo, možná styl psaní, který mi tak úplně nesedl, či způsob popisu děje, ale nezařadila jsem se do zástupu Paoliniho fanoušků. Myslím, že knihu zkusím přečíst ještě jednou někdy v budoucnu, ale moc si od toho neslibuji. Avšak rozhodně jí dám ještě jednu šanci.

Zajímavostí ale je, že kniha se mi sice nelíbila, ale film ano. Vím, že mnoho nadšených čitatelů knih film odsoudilo a označilo za nezajímavý a špatně zpracovaný, ale mně se opravdu líbil. Moc společného s knihou asi zřejmě mít nebude a jako u všech filmů podle knih režisér a scénáristi hodně vynechali a něco upravili, ale já byla spokojená.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Haruko-sensei Haruko-sensei | Web | 9. července 2012 v 23:12 | Reagovat

Bože, konečně někdo, komu se to nelíbilo! Já myslela, že jsem jediná! xD

Já dobré knížky poznám hned- buď se do ní dostanu hned na první stránce, nebo  vůbec. Tohle byl ten druhý případ, i když uznávám, že pravděpodobně bude asi dobře napsaná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama