# Day 01 - Anime, které mělo divný děj

11. července 2012 v 13:01 | Sara Whitney |  Anime
První den a pro mě docela těžká otázka, protože jsem zvyklá před tím, než se na nějaké anime podívám číst recenze a sledovat hodnocení, takže se mi nestává příliš často, že bych narazila na anime, které má divný děj, nebo by se mi nelíbilo. Ale nakonec jsem si vybrala, a to anime Bakemonogatari, na které jsem před nedávnem psala recenzi zde. Technicky vzato anime moc žádný děj nemá, ale když se nad tím více zamyslíte, určitou dějovou linii zde díky Araragimu a Senjougahaře lze sledovat a já osobně si myslím, že tohle anime si zde to místo zaslouží, protože bylo to nejdivnějš, co jsem kdy viděla, ale líbilo se mi.

BAKEMONOGATARI
Žánr:komedie, mysteriózní, psychologický
Anotace:
Araragi Koyomi je obyčejný středoškolský student, který studuje ve třetím ročníku na nějaké blíže nespecifikované škole a řeší naprosto obyčejné všední starosti. Počkat, řešil by, kdyby ho v létě nekousl upír a on se tak také jedním nestal. Měl ale štěstí, potkal zvláštního chlápka jménem Oshino, který se dobře vyzná v různých legendách a nadpřirozených věcech a který mu dokázal pomoci a podařilo se mu Araragiho upírství téměř zbavit. Od té doby se Araragi zajímá o a potkává nadpřirozeno a dívky jím posedlé a snaží se jim od něj pomoci. Ale může to dokázat?
PROČ ZROVNA TOHLE?
Na anime jsem narazila úplně náhodou díky recenzi na nějakém blogu a docela mě zaujalo. Ale měla jsem v té době rozkoukáno plno dalších, takže jsem ho odložila na později a brzy na něj zapomněla. Pak jsem tak prohrabávala složky v počítači a našla náhodou pár obrázků a rozhodla se mu dát šanci a rozodoně toho nelituju.
Myslím si, že k tomuhle zadání se anime perfektně hodí. Opravdu, jak už jsem se zmiňovala v prvním odstavci, tohle anime je prostě podivné. A na tom právě staví a daří se mu to více než dobře. Má podivný děj, který se zabývá ještě podivnějšími věcmi a sám hlavní hrdina je podivínem největšího rázu. Není tedy divu, že potkává také samé podivnosti a lidi, kteří jsou jimi posednutí. A to je právě na anime to nejzajímavější.
Další zajímavou věcí na tomhle počinu jsou dialogy a to, že děj, jestli se tedy vůbec dá mluvit o ději, staví jenom na nich a na postavě Araragiho. A že jsou to pevné stavební kameny. Dialogy jsou to totiž skvělé, vtipné, břitké a zajímavé a vy budete mít co dělat, abyste slovní přestřelky mezi postavami stihli sledovat. Zvlášť dialogy mezi Araragim a Senjougaharou a Araragim a šnekem Mayoji jsou skvělé. Ano, tohle anime má podivný děj a ještě podivnější postavy, proto jsem ho vybrala, ale rozhodně nejen kvůli tomu stojí za shlédnutí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 11. července 2012 v 18:50 | Reagovat

Na toto anime sa viacerí ľudia sťažujú,takže v tom asi niečo bude :D ale graficky to vyzerá dobre :)

2 Haruko-sensei Haruko-sensei | Web | 12. července 2012 v 23:41 | Reagovat

Jojo, když to vezmu kolem a kolem, tak tohle bylo mé úplně první anime, kde jsem si řekla WTF? xD Ale ačkoli na něj dost lidí nadává, mě se líbilo.

Btw, taky jsem se zapojila do té výzvy, a tohle bylo jendo z anime, nad kterými jsem přemýšlela xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama