Chouyaku Hyakunin Isshu: Uta Koi - první dojmy

26. července 2012 v 12:56 | Sara Whitney
Tohle anime vychází už čtyři týdny, a tak mám nejvyšší čas napsat o tom, jak se mi zatím líbí. Upřímně, zatím moc nevím, co si o tom mám myslet, docela se mi to líbí, ale kvalita kolísá úměrně s dějem jednotlivých dílů a básní a začátky, které se pravděpodobně odehrávají v přítomnosti a mají působit vtipně, no, bohužel jsou spíše trapné, bych úplně vypustila.
Krátký obsah:
Každý díl je zpracován podle jedné z básní, jedná se o romantické příběhy, kdy většinou muž dobývá srdce své vyvolené, a to povětšinou právě prostřednictvím básní. Anime je epizodické, není zde žádná hlavní dějová linka, která by spojovala všechny díly.
Vlastní názor:
Jak už jsem psala, zatím tak úplně nevím, co si o tom mám myslet. Například první díl se mi opravdu líbil, kdežto ten čtvrtý mi přišel slabý. Kvalita jednotlivých dílů se odvíjí od zvolené básně.
Příběh se tady nedá příliš hodnotit, protože anime je epizodní a díly na sebe nenavazují. Některé díly se mi líbily více, některé méně, ale v souhrnu jsem zatím docela spokojená. Jak už jsem psala, vypustila bych začátky a konce odehrávající se v přítomnosti, podle mě se do anime vůbec nehodí a působí trapně.
Postavy jsou taktéž epizodní, ale žádná mi zatím nevadila. Je zajímavé vidět, jak přibližně se hovořilo a jak se lidé chovali v Japonsku v minulosti.
Opening i ending se mi líbí, sice obsahově mi k anime moc nesedí, ale hudebně jsou docela pěkné, lehk nadprůměr, který se vám ale dostane do hlavy. Já už se přistihla, že si zpívám s endingem.
Kresba je opravdu krásná, taková, jakou slibovaly obrázky, zvlášť kresba ženských kimon je opravdu úžasná. Prostě pastva pro oči. Animace také velmi dobrá.
Abych to tak shrnula, na anime budu koukat dál, zatím se mi docela líbí, ale za jeho kvalitu se nemohu zaručit.
První čtyři díly můžete zhlédnout s anglickými titulky například zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Diza Elstron Hitsunaki Diza Elstron Hitsunaki | 26. července 2012 v 20:23 | Reagovat

Vypadá zajímavě O3O Možná bych se i podívala o.....o

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama