Another OVA - recenze

2. června 2012 v 15:39 | Sara Whitney |  Anime
Název:Another OVA
Počet dílů:1 (OVA)
Rok vydání:2012
Žánr:detektivní, horor
Obsah:(VAROVÁNÍ:Vy, kteří jste neviděli anime, dále nečtěte, obsahuje spoilery!)
Toto OVA je uděláno podle nulté kapitoly stejnojmenné mangy. Osvětluje nám, čím začala strašná katastrofa v Yomiyamě tento rok, a sleduje také příběh Misaki Mei a jejího identického dvojčete a ukazuje nám jejich vztah.
Misaki nevěděla, že má dvojče, dokud se o tom její babička neprořekla na jedné rodinné slavnosti a už vůbec netušila, že se ho její matka vzdala ve prospěch své sestry, která o své vlastní dítě přišla. Najednou jim dávalo smysl, proč jsou si s Mei tak podobné.
Od té doby se začaly tajně scházet, protože Meina nevlastní matka nechce, aby se potkávala se svým dvojčetem, bojí se totiž, že by ji mohla opustit a začít žít se svou biologickou matkou, otcem a sestrou. Mei se ale s Misaki i přesto za matčinými zády schází. Když se dozví, že její matka, která vyrábí panenky, jede na veletrh panenek do Tokia a nechá ji samotnou doma, pozve si na ty dny své dvojče.
V noci spolu leží v posteli a povídají si o tom, co se jim v poslední době stalo a Misaki přitom usne. Mei ji ještě chvilku pozoruje, ale pak se najednou vyděsí. Svým druhým okem, které má překryté páskou a které je zvláštní, může vidět, když má něco nebo někdo umřít, a právě to zpozoruje u své sestry, oblak smrti...
Co se bude dít dál? Podaří se Mei ochránit Misaki pře smrtí, nebo ne?
Vlastní názor:
Toto OVA se mi moc líbilo, drželo se stylu, ve kterém bylo uděláno celé anime, a navíc velmi dobře dovysvětlilo některé nejasnosti, které mne trápily po dokoukání seriálu. Rozhodně nelituji času, který jsem sledování věnovala. Konečně se totiž dozvíme, čím úmrtím to vlastně celé začalo tentokrát a proč Mei jela do márnice v nemocnici tehdy, kdy ji Sakakibara poprvé potkal.
Děj byl opravdu velmi zajímavý, toužila jsem vědět, jak celá ta katastrofa v Yomiyamě začala a co se před ní odehrálo. Navíc příběh byl velmi napínavý i přesto, že díky tomu, že jsem před OVOu viděla seriál, jsem věděla, jak to skončí. Rozhodně doporučuji těm, kteří seriál již viděli, aby se podívali i na OVU, hned v tom budete mít jasněji, a rozhodně doporučuji těm, kteří seriál ještě neviděli, aby se na něj podívali dříve než na OVU, protože naopak jim by to rozhodně zkazilo překvapení a vlastně by nemělo smysl na celý seriál koukat.
Postavy jsou stejně skvělé jako v celém seriálu. Myslím si, že právem je Mei nejoblíbenější postavou a dalo by se říct, že i lákadlem a základním kamenem celého příběhu. Ale ani její sestra není k zahození, škoda, že to s ní dopadlo tak špatně.
Hudba zůstala stejná a myslím si, že je to dobře, je totiž skvělá. Většina lidí si zamilovala opening, patřím mezi ně, ale na chuť jsem po několika dílech přišla i endingu, který je sice pomalý a na první pohled se k anime vůbec nehodí. Na ten druhý k němu ale svou melancholií naprosto perfektně pasuje.
Kresba zůstala stejná jako v seriálu. I zde jsem s ní byla nadmíru spokojená. Zvlášť se mi líbilo vykreslení dvojčat, jejich šatů a scén na pouti. Animace výborná.
Abych to tak shrnula, pokud jste viděli seriál a líbil se vám, budete s OVOu jistě více než spokojeni, pokud se vám nelíbil i tak OVU doporučuji, je totiž možné díky ní lépe pochopit některé souvislosti. A vy, kteří jste seriál neviděli, koukejte to napravit, rozohodně totiž stojí za to.
Hodnocení:80%
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Michelle Michelle | Web | 2. června 2012 v 15:40 | Reagovat

Hezký blog. :)

2 Marionette Marionette | Web | 3. června 2012 v 12:51 | Reagovat

Já OVA ani moc nekoukám :3 Ale musím to někdy konečně skusit ^^ Jinak, se omlouvám ale kvůli nedostatku času bych tě chtěla poprosit aby jsi mě vykopla z redakce Otaku magazínu. je mi to líto ale vůbec na to nemám čas. Mám plno koníčků, plus škola a další blbosti.... Takže se prosím nezlob :(

3 Kaida Kaida | Web | 3. června 2012 v 13:54 | Reagovat

Tohle anime jsem viděla a myslím, že bylo opravdu úžasné. n___n

4 Kira-chan Kira-chan | Web | 30. října 2012 v 20:43 | Reagovat

Ummm...kde bych se na něj mohla podívat??? o.O ^^´

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama