Gekijouban Kara no Kyoukai:Dai yonshou - Garan no Dou - recenze

24. května 2012 v 16:03 | Sara Whitney |  Anime
Název:Gekijouban Kara no Kyoukai:Dai yonshou - Garan no Dou - Garden of Sinners:4th Chapter - The Hollow Shrine
Počet dílů:1 (film - 45 minut)
Rok vydání:2008
Žánr:horor, psychologický
Obsah:
Čtvrtý díl této série chronologicky předchází tomu předchozímu. Odehrává se v roce 1996, dva roky před událostmi dílu minulého. Na začátku je Shiki převezena do nemocnice, protože má vážná zranění, která ji ohrožují na životě a musí být operována. Kokuto přijel s ní, protože se o ni velmi bál. Operace naštěstí dopadla dobře, ale Shiki je zatím v umělém spánku, a nikdo neví, za jak dlouho se probudí. Shiki ale jistým způsobem může komunikovat, avšak ne s vnějším světem, pouze s jakýmsi dalším světem uvnitř ní. Kokuto ji mezitím chodí každý den navštěvovat a jednoho dne jí přinese růže, které postaví do vázy v pokoji.
Další den se Shiki konečně probudí, ale cítí se velmi podivně. Když poprvé otevře oči, vyděsí se. Kolem a na povrchu všech věcí a lidí jsou podivné čáry, které se neustále pohybují. Ona je nechce vidět, ale nelze se jich žádným způsobem zbavit, o tom se přesvědčí, když rozbije vázu s růžemi, které jí přinesl Kokuto. Proto se Shiki rozhodne dočasně se oslepit a s nikým nekomunikovat.
Kéž by to ale byl její jediný problém. Shiki má větší. Ztratila totiž velmi důležitou část sama sebe. Nyní je velmi zranitelná a po nemocnici se navíc pohybují podivné věci... Naštěstí se v tuto chvíli na scéně objevuje Aozaki Touko, která tuší, co se Shiki stalo a pomáhá jí. Ale dokáže se Shiki ubránit a sžít se se svou novou schopností?
Vlastní názor:
Další velmi povedený díl. Po závěrečných titulcích jsem ale prodělala tak trochu šok, vypadá to totiž, že už tak složitá skládanka je ještě o dost větší a zamotanější. Navnazovat na další díly zvládají autoři na jedničku.
Tento díl byl spíše psychologický, ale i přesto jsem byla s jeho příběhem velmi spokojená a i tak jsem byla napjatá od začátku až do konce. Dostalo se mi vysvětlení na některé otázky, které mne trápily už dlouho, ale přibyly otázky další a já už se nemohu dočkat, až si pustím další díl.
Postavy znovu skvělé, bylo velmi zajímavé pozorovat vztah Kokuty a Shiki i to, jak se Shiki chová potom, co se probudí z umělého spánku. Navíc mě překvapilo chování Aozaki Touko, od které bych ho nečekala, ale sedělo mi k ní. Charaktery postav vykreslili autoři skvěle. Jejich jednání je uvěřitelné, ale zárověň překvapivé. Bravo!
Hudba už tradičně dílem skupiny Kalafina, o které jsem se už dříve zmiňovala, a především jejich skladatelky Yuki Kajiury. Zvlášť mě zaujal ending a hlavní motiv doprovázející děj. Mrazilo mě z něj v zádech, příběhu totiž seděl naprosto perfektně. Řekla bych, že skoro nejlepší doprovod, co jsem měla kdy k anime tu čest slyšet.
A kresba, stejně jako animace, taktéž už tradičně perfektní, opravdu nemám, co vytknout. Ocenění nejlepší graficky ztvárněné anime sedí tomuto dílku naprosto skvěle a dostalo ho právem.
Abych to tak shrnula, sledování tohoto dílu jsem si jaksepatří užila, byla jsem s ním navýsost spokojená, a to i přesto, že nebyl nijak přehnaně akční. A navnadit, jak už jsem se zmiňovala výše, umí autoři na další díl skvěle a já jsem doslova šílená zvědavostí, jak bude tento zajímavý a neotřelý příběh točící se kolem Shiki Ryougi pokračovat a jak dopadne.
Hodnocení:85%
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mikkī Mikkī | Web | 25. května 2012 v 7:02 | Reagovat

Určitě to bude zajímavé :) Snad si na to někdy najdu čas a podívam se na to ^^

2 Alliade Chiaki Sheppetsu Alliade Chiaki Sheppetsu | Web | 26. května 2012 v 9:46 | Reagovat

Tohle neznám, ale jelikož je tam postava  s jménem Shiki, tak se na to určo podívám, tedy jestli to nebude tolik strašidelně xD

3 Haruko-sensei Haruko-sensei | Web | 26. května 2012 v 22:07 | Reagovat

Já psychologická anime velmi ráda, takže se ve volném čase určitě mrknu ^^
Pěkně napsaná recenze.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama