Co budu sledovat - Léto 2012

21. dubna 2012 v 10:26 | Sara Whitney |  Anime
Vím, že je sice trochu brzy, ale rozhodla jsem se napsat o tom, co nás čeká v letní anime sezóně. Oproti sezóně zimní i jarní je nabídka anime mnohem rozmanitější a řekla bych, že i zajímavější. Já osobně jsem si vybrala rovných šest kousků, které mne zaujaly.
Arcana Famiglia:
Toto anime se má odehrávat na ostrově jménem Regalo, podle jména zřejmě italském, a jeho hlavní hrdinkou, jejíž příběh budeme zřejmě sledovat, bude dívka Felicita. Ostrov je chráněn skupinou lidí, kteří se nazývají Arcana Famiglia, skupinou psychických lidí, ale nevím, v jakém smyslu je toto slovo myšleno, jestli mají členové rodiny nějaké zvláštní psychické schopnosti, nebo jsou jen duševně vyšinutí, podle obrázku bych ale sázela spíš na to druhé. Pokud by to tak skutečně bylo, myslím, že by to mohla být docela zábavná podívaná a že bych se mohla u anime zasmát. No, rozhodně mu dám šanci, protože nejen kresba, ale i příběh vypadá velmi zajímavě.
Vysílání od:2.7.2012
Aruvu Rezuru:Kikai Jikake no Yousei-tachi:
O tomhle anime se toho příliš neví, mělo by se jednat o dobrodružné sci-fi anime odehrávající se v budoucnosti, kdy je internet a internetová síť obecně na takové úrovni, že je možné vytvářet virtuální světy, ale je též možné se v těchto virtuálních realitách ztratit. Nášemu hlavnímu hrdinovi se to stalo, v internetovém prostoru ztratil sestru, respektive jeji duši. A tu se teď pokouší najít. Uvidíme, co se z toho vyklube, popis je velmi krátký, takže nevím, co od tohoto dílka mám očekávat. Ale rozhodně mu dám šanci, jelikož v poslední době, respektivě od té doby, co jsem se začala koukat na anime Accel World, které jsem představovala v jarní anime sezóně, mám slabost pro seriály se sci-fi tématikou.
Vysílání od:července 2012
Blood Lad:
Další anime, na které se velmi těším a které vypadá velice zajímavě je Blood Lad, komedie o démonech,upírech a právě o jednom upířím klukovi, který je upířím šéfem části světa démoů. Staz nemá, i přestože je upír, příliš v lásce krev a její pití, zato se zajímá o japonskou kulturu. Když se do jeho světa dostane dívka jménem Fuyumi, která byla zabita při procházce v lidském světě, slíbí jí, že ji nějak dostane z jeho světa démonů do jejího lidského světa. Myslím si, už jen podle obrázku, že by to mohla být slušná sranda, ale člověk nikdy neví, u nových anime se musí s úsudkem opatrně, často se mi stává, že se na něco neskutečně těším a jsem pak jenom zklamaná a z něčeho, na co bych se možná jinak ani nepodívala, jsem pak nadšená.
Vysílání od:července 2012
Chouyaku Hyakunin isshu:Uta koi:
Další anime, na kterém spočinul můj zrak, je historické josei Chouyaku Hyakunin isshu:Uta koi, o kterém ale bohužel nejsou prozatím známy žádné podrobnosti, ani příběh, ani hlavní hrdinové, nic. Primárně jsem si ho všimla díky naprosto překrásné kresbě, která mne okamžitě uchvátila a už se na něj velmi těším. Doufám, že toto josei bude co nejvíce historicky přesné, protože většinou se stává, že autoři vypustí mnoho důležitých věcí, či si nějaké věci přimyslí.
Vysílání od:3.7.2012
Jinrui wa Suitai Shimashita:
Mělo by se jednat o fantasy anime odehrávající se v budoucnosti, kde je lidský národ ohroženým druhem díky nízké porodnosti a víly - velmi velmi chytrá malá stvoření, o kterých doposud téměř nikdo neměl ani tušení, jsou nyní nejpočetnějším druhem, který planetu Zemi obývá. Anime mne zaujalo svou kresbou a docela i příběhem. Jenom z vydaného traileru jsem trochu rozpačitá, kresba vypadá docela pěkně, ale indikuje, že by se mohlo jednat o anime pro mladší děti, do jejichž skupiny už dávno nepatřím. Ale zase na druhou stranu, část příběhu ukázaná v traileru i samotné postavičky vypadají legračně, takže si dělám naděje, že bych se u toho mohla možná i docela dobře pobavit, přestože toto anime není oštítkované jako komedie. No, uvidíme, nedělám si přílišné naděje, ale třeba budu příjemně překvapena.
Vysílání od:2.7.2012
Sword Art Online:
Dalším a posledním anime, které mne zaujalo je fantazijní dobrodružné anime Sword Art Online. Jeho hlavním hrdinou je geniální programátor Kazuto Kirigaya, který se dostane do virtuální reality nazývané právě Sword Art Online. Nic ale není tak pohodové a jednoduché, jak by se vám na první pohled mohlo zdát, v téhle hře totiž "game over" neznamená obyčejný konec hry a dostání se z virtuální reality, ale znamená smrt hráče. Bohužel, jediným způsobem, jak se z této hry dostat, je dokončit ji. Tohle anime mne taktéž zaujalo na první pohled, a to nejen kresbou, ale i příběhem.Jak jsem psala výše, mám nyní slabost pro sci-fi anime, které se odehrávájí ve virtuálním světě, takže toto dílko pro mě bylo jasnou volbou. Navíc trailer, přestože v něm nebylo ukázáno mnoho, mne jenom utvrdil v tom, že tohle anime by mohlo aspirovat na krále letní anime sezóny, a to už jenom díky překrásné hudbě, která zní po celou dobu traileru.
Vysílání od:24.7.2012
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Haruko-sensei Haruko-sensei | Web | 22. dubna 2012 v 21:24 | Reagovat

Ty jo, to už je seznam letních anime venku? Jsem to promeškala xD. U mě teď vedou historická anime a krváky, takže to vidím na to historické josei, a ani Sword art online nevypadá vyloženě špatně xD.

2 Jokí-chan ^^ Jokí-chan ^^ | Web | 22. dubna 2012 v 22:51 | Reagovat

Nóó tak já ještě dopředu nemám naplánováno nic :D ale koukám že máš dobrý výběr :)

3 Marionette Marionette | Web | 26. dubna 2012 v 16:34 | Reagovat

Zápisky šíleného Otaku. Příčin smrti - Ukoukána k smrti XD

4 Alliade Chiaki Sheppetsu Alliade Chiaki Sheppetsu | Web | 27. dubna 2012 v 12:51 | Reagovat

já mám na seznamu: Arcana Famiglia;Natsuyuki Rendezvous
ale tadyty vypadají taky dobře xD

5 Neri Dupre Cavallone ^^ Neri Dupre Cavallone ^^ | E-mail | Web | 29. dubna 2012 v 14:19 | Reagovat

Z toho co jsi tu napsala mám v plánu koukat na Arcana Famiglia, už teď čtu mangu a hrozně mě zaujala a navíc jsem taková úchylná na mafii a tak :D:D a pak ještě Sword Art Online, na to se celkem taky těším ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama