Black rock shooter (TV) - recenze

24. března 2012 v 17:33 | Sara Whitney |  Anime
Název:Black rock shooter (TV)
Počet dílů:12
Rok vydání:2012
Žánr:akce, drama
Obsah:
V tomto pokračování OVY se znovu potkáváme s jejími hlavními hrdinkami - Kuroi Mato, Takanashi Yomi a Yuu, ale přibyde i spousta nových postav. Tajemná Kagari, která z nějakého důvodu Mato nesnáší a na Yomi se upíná, školní , která dívky spíše deprimuje, než aby jim pomáhala a další...
V druhém světě mezitím Black rock shooter bojuje s novým bojovníkem, aby zachránil Dead mastera z jeho spárů, ozývá se jen řinčení zbraní, zvuk výbuchů a nenávistný smích...
Na začátku anime se Mato ani Yomi neznají, ale jsou pouze ve stejné třídě. Jsou si ale sympatické a touží se lépe poznat. Ale když už se zdá, že by se z nich opravdu mohly stát nejlepší kamarádky, do cesty se jim připlete právě Kagari, která na Mato velmi žárlí a svým chováním a nenávistí ji odradí od kamarádství s Yomi. Mato se ale nevzdává a zve Yomi na festival, který se ve městě pořádá.
Mezitím se na druhé straně stále bojuje a Black rock shooter se pokouší najít a osvobodit Dead mastera...
Nejenom Mato a Yomi řeší své problémy, také Yuu, Kagari a Kohači-senpai - trenérka basketbalu, to nemají snadné. Ale neexistuje přece lepší cesta, jak vyřešit své problémy, než zajít za školní psycholožkou... I když ta by si spíš potřebovala urovnat své vlastní problémy, než začne radit ostatním.
V druhém světě se stále bojuje a objevují se zde nové postavy, osoba podobná Black rock shooterovi, ale v červeném, který ovládá spoustu stvoření v černém a bělovlasé stvoření podobné dívce...
V obou světech se jak strany, tak sympatie mění velice rychle a nic tím pádem není jisté. Zbývá už jen otázka, jak to nakonec dopadne a usmíří se rozhádané strany a osoby ?
Vlastní názor:
Anime s velkým potenciálem, které celkem naplnilo má očekávání a které mne bavilo, ale vytkla bych mu jeho někdy nelogičnost a někdy se objevující nesouvislosti mezi dějem v normálním a alternativním světě, ale nebylo to nic, co by mi až tolik vadilo.
Děj není nijak zázračný, ale je líbivý a ve spojení s meta světem je velice zajímavý a akční. Navíc vás dokáže zaujmout a udržet u obrazovky po celou dobu.
Postavy v obyčejném světě také nejsou bůhvíjakým zázrakem, ale byly milé a mně byly sympatické, a toho si cením. Ale postavy v meta světě byly úžasné, přestože vůbec nemluvily, jenom bojovaly.
Opening byl naprosto úžasný, snadno zapamatovatelný a velmi chytlavý, zvlášť jeho druhá polovina. Nedlouho po dokoukání celého seriálu už jsem si ho prozpěvovala. Ending se mi moc nelíbil, už si na něj teď dokonce ani nevzpomínám. Hudba ke scénám byla velmi pěkná.
Kresba, silná stránka tohoto anime, velice pěkná a originální, zvlášť v meta světě je to lahůdka, autoři se na tomto opravdu vyřádili. Animace také pěkná, ale spíše průměr, žádný zázrak.
Abych to tak shrnula, anime se mi líbilo, ale čekala jsem o něj popravdě o trošku víc, ale i tak se mi líbilo o něco víc než OVA, konečně osvětlilo funkci meta světa a zodpovědělo mi všechny otázky, které jsem měla.
Hodnocení:80%
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Haruko-sensei Haruko-sensei | Web | 24. března 2012 v 23:48 | Reagovat

Tak ono je těžké vystvětlit takové záležitosti v jedné OVě, kde je stěží prostor na nějaký děj xD. Ale na BRS se podívám, je to moje povinnost jako fanynky OVY xD.

2 Alliade Chiaki Sheppetsu Alliade Chiaki Sheppetsu | Web | 25. března 2012 v 13:18 | Reagovat

na to se někdy snad podívám :D ale SNAD no :\ ještě jsem ani nezkoukla OVU, takže až zkouknu OVU tak na TV někdy... no každopádně, vypadá to lákavě xD

3 Jokí-chan ^^ Jokí-chan ^^ | Web | 27. března 2012 v 17:30 | Reagovat

Skvělé anime! :)

4 Destel Destel | Web | 7. června 2012 v 21:47 | Reagovat

Nevím, zda je to tím, že jsem neviděla OAV nebo je to jen moje chyba, ale děj mi přišel hodně zmatený. Měla jsem problém si ujasnit, o co tam vlastně šlo.
Ale na druhou stranu si myslím, že se autoři nesnažili ten příběh brát úplně jako celek, ale spíše na nás útočili různými částmi, které si pak člověk sám nějak dá do souvislostí. A díky nim ten příběh nějak pochopí.
Myslím, že je to jedno z nejzvláštnějších anime, co jsem viděla.

5 Shio Usami No Akira Shio Usami No Akira | Web | 13. listopadu 2012 v 8:28 | Reagovat

Tohle anime mě opravdu velice bavilo. Ale když se teď nad tím zamyslím .. vlastně ani přesně nevím proč. Bylo to opravdu dost zvláštní anime - myslím po dějové části. Občas jsem byla docela zmatená, ale nakonec se mi všechno ujasnilo .. navíc postavy v druhém světě jako např. Death Master jsou opravdu pěkně nakreslené a celkově jsou jednoduše COOL :D

6 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 1. srpna 2013 v 10:11 | Reagovat

Anime jsem viděla a musím říct, že mně někdy trochu mátlo a pokud by byl i tak obsáhlý děj o trošičku víc rozveden, bylo by to i možná lepší, trochu mně zklamal konec, čekala jsem jej trochu víc...no tzv. "s většími grády" :-D, ale to jsem celá já a je to věc názoru, takže...na druhou stranu, to bylo opravdu zvláštní, líbilo se mi, že nešlo o typické anime hrdinky (tedy studentky z vyšší střední ve věku šestnácti let) a příběh neskončil polibkem (no moc mužskejch tam tedy taky nebylo hehe ^^)  Opravdu prazvláštní anime...mimochodem chtěla bych dělat tu jejich školní psycholožku - sedět v kanceláři a pít kafe, poplkat si s děckama XD ...to mi přišlo malinko nereálné, ale tu psycholožku jsem měla nějak ráda už od začátku až do konce... :)
Hezká recenze :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama