Phi Brain:Kami no Puzzle - recenze

11. února 2012 v 16:48 | Sara Whitney |  Anime
Název:Phi Brain:Kami no Puzzle
Počet dílů:25
Rok vydání:2011
Žánr:akce, komedie
Obsah:
Hlavním hrdinou tohoto anime je středoškolský student Kaito Daimon, jehož velkou vášní jsou všelijaké hlavolamy a rébusy. Razí heslo, že žádný z nich nesmí zůstat nevyřešený. Řešil ale jenom normální hlavolamy, které se prodávají v obchodech, dokud nenarazil na podivné bludiště, které ještě nikdo neprošel až do konce a které některé řešitele, kteří se ho snažili projít, připravilo o život. Kaitovi se to ale s pomocí jeho kamarádky Nonohy, která má fenomenální pamět, podařilo a stal se majitelem Orfeusovy pásky.
S tímto nálezem se mu ale úplně změnil život, stal se tzv. řešitelem a hlavním kandidátem Phi Brain a dozvěděl se o organizaci zvané POG (Puzzle of God). Od té doby musí řešit všechny puzzle, které od nich dostane. Ale k jeho smůle tyto puzzle zvané Kenja puzzle nejsou jako ty normální, tyhle ho mohou připravit o život, pokud je nevyřeší správně, a to v zadaném časovém limitu.
Postupně se seznamuje s dalšími kandidáty Phi Brain a s jejich pomocí řeší nejrůznější rébusy, ale ještě neví, že za řešením těchto hádanek se skrývá mnohem víc. Otázkou ale je, zda-li se mu to povede zjistit včas a odvrátit nejhorší.
Vlastní názor:
Ze všech stran slyším, že se anime příliš nepovedlo, a že je to průměr až podprůměr. S tímto názorem ale nesouhlasím. Počáteční díly se mohou zdát nudné, ale tak od pátého dílu budete přilepeni k obrazovce svého nootebooku či počítače a budete napjatě sledovat, co se bude dít dál. Mnozí také tvrdí, že minusem je, že Kaito hned vše vyřeší a že nám autoři nedali prostor pro vlastní interakci, mně to ale nevadilo.
Příběh se mi líbil, bylo zábavné sledovat řešení nejrůznějších hlavolamů, které se nachází nejen všude po Japonsku, ale dokonce po celém světě, a také to, jak se příběh postupně zabývá vážnějšími věcmi.
Postavy hodnotím velmi kladně, vždyť kolikrát se v anime stává, že by vám žádná z postav nebyla protivná a hlavní dívčí hrdinka dokonce sympatická? Navíc zde nalezneme velice rozmanité charaktery, se kterými se lze snadno ztotožnit a které jednají velice uvěřitelně. Bonusem je i třetí do party Kaitův rival, který vypadá jako záporný hrdina, přestože se chová docela kladně a alespoň pro mě hlavní záporná postava, kterou jsem si po dlouhé době bez pořádných záporáků oblíbila.
Hudba byla pěkná, sice žádně vrcholné dílo, ale líbila se mi, opening byl chytlavý a ending také nebyl špatný. Hudba pěkně dotvářela scény.
Kresba mne tady zaujala. Je totiž netradiční a zajímavá. Nejen postavy, ale i prostředí bylo skvělé a kreativita u ztvárnění hlavolamů neznala mezí. Jen škoda, že animace někdy trochu ujížděla, ale nebylo to nic strašného.
Celkově bych toto anime za mě doporučila, ale můj názor není žádná záruka, že se vám tento počin bude líbit. Zkráceně, buďto vám sedne anebo ne.
Hodnocení:75%
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jokí-chan ^^ Jokí-chan ^^ | Web | 11. února 2012 v 22:07 | Reagovat

Ahoj, moc ráda spřátelím ^^
..to nevadi žes to poslala vickrat :D mě se to taky stava ..celkem často bohužel :D

2 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 12. února 2012 v 17:11 | Reagovat

Tak,toto vôbec nepoznám XD

3 Marionette de la Solitude Marionette de la Solitude | E-mail | Web | 14. února 2012 v 19:33 | Reagovat

O tomhle jsem ještě neslyšela o.O. Ale asi to nebude můj šálek čaje, ale kdo ví. Možná se na to podívám.
Jinak moc děkuju, já taky převážně kreslím... vlastně můj blog je hlavně zaměřen na mojí tvorbu, ale občas prostě dostanu chuť něco stvořit.
Víš, budu asi pořádat soutěž pro umělce, kreslíře.. mohla by ses přihlásit, kdybys chtěla :).

4 Haruko-sensei Haruko-sensei | E-mail | Web | 19. února 2012 v 17:06 | Reagovat

Tak o tomhle jsem nikdy ani neslyšela! Good job! xD
Ale asi to nebude můj šálek kávy- já hlavolamy nesnáším a když je neumím vyřešit, přichází na řadu násilí xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama