Mirai Nikki - recenze

23. února 2012 v 18:01 | Sara Whitney |  Anime
Název:Mirai Nikki - Future diary
Počet dílů:26
Rok vydání:2011
Žánr:akce, thriller
Obsah:
Čtrnáctiletý Amano Yukiteru se vždycky stranil ostatních lidí, s nikým se nekamarádil ani nebavil. A protože jeho život byl velmi nudný, rozhodl se, že si bude psát deník (v mobilu) o tom, co se kolem něj děje. Dokonce si vymyslel vlastní svět s imaginárními postavami, všemocným bohem jménem Deus ex Machina, bohem prostoru a času, který panuje nad osudem celého světa, a jeho pomocnicí.
Yukiteru ale záhy zjišťuje, že ten bůh je skutečnější než si myslel. A aby pozvedl jeho ubohou existenci, promění jeho deník na deník budoucnosti, který dokáže s desetiminutovým předstihem předpovídat vše, co se kolem něj děje. Yukiteru je z něj nadšený, používá ho ve škole, aby zjistil správné výsledky testů a rázem je z něj nejlepší student ze třídy.
Ale takový deník má nejen klady, ale i zápory, které mnohdy nad klady převažují. Yukiterovi totiž deník jednoho dne předpoví, že bude odpoledne zavražděn sériovým vrahem. V ten samý den také potká Gasai Yuno, nejoblíbenější děvče z jeho třídy, od které se dozví, že rozhodně není jediným vlastníkem deníku budoucnosti. Yuno má také jeden, její předpovídá všechno, co se stane Yukiterovi, jelikož ho už téměř rok sleduje, a je do něj bezhlavě zamilovaná. Slíbí mu, že ho bude chránit před všemi ostatními držiteli deníků, kterých je i s Yukiterem a Yuno rovných dvanáct, a rozhodně nemají jako Yuno v úmyslu nechat ho vyhrát. Výhrou je totiž možnost stát se novým bohem, jelikož ten starý brzo opustí tento svět, a taková výhra je pro mnoho z nich velmi lákává.
Aby to ale bylo těžší, majitelé deníků se navzájem neznají a musí svou identitu vypátrat. Otázkou ale je, kdo z nich tohle dokáže přežít a stát se bohem, a kdo zemře krutou smrtí, aniž by se o něco pokusil. A jak si povedou naši hrdinové Yuno a Yukiteru ? A co se stane, když Yukiteru zjistí, že Yuno rozhodně není taková, jaká se jeví?
Vlastní názor:
Tohle anime je opravdu jízda. Pořád se v něm něco děje a pokud se na něj rozhodnete podívat, budete jistojistě přilepeni k obrazovce po celou dobu. Je hojně kritizováno, a tak jsem od něj příliš nečekala, byla jsem ale více než mile překvapena.
Děj je silnou stránkou anime, příběh je napínavý a strhující a navíc je plný nečekaných zvratů. Postavy v něm také leckdy hrají na jednu a hned na druhou stranu, takže si nikdy nebudete jistí, kdo z nich je dobrý a kdo bude chtít hlavní hrdiny v příštím okamžiku zabít.
Postavy hodnotím též velmi kladně, ale bohužel mi to kazí hlavní hrdina Yukiteru. Většího ustrašence a uplakánka byste nenašli. Vezměte si malou holčičku, která se bojí spousty věcí a nemá nikdy daleko k slzám, vynásobte ji tisícem a dostanete Yukiterovu povahu. Jestliže v ostatních anime chlapečtí hrdinové zachraňují slabé dívky, zde je to naopak. Ale má to i své klady, ostatní postavy díky tomu dostanou více prostotu, nejsou to jenom loutky v pozadí. A také si musíme přiznat narovinu, kdo z vás by se v takových situacích, jaké on zažívá, choval hrdinsky. Asi nikdo, já nevyjímaje. Tady to autoři prostě jen trochu přepískli.
Hudbu tady rozhodně ocením, první opening, to je lahůdka, určitě se zařadí mezi mé nejoblíbenější, ale ani první ending nebyl špatný. Druhý opening se mi také líbil, ale myslím, že s prvním se nedá srovnávat. Druhý ending taktéž. Hudba ke scénám pěkně dotvářela dané situace.
Kresba byla překrásná. Líbivá a originální. Nemám co dalšího k ní dodat.
Abych to shrnula, anime doporučuji všemi deseti, s každou další epizodou je totiž zajímavější a zajímavější. Ano má své chyby, ale ty jsou prakticky nepodstatné a na Yukitera si brzy zvyknete a možná je zde i malá šance, že se vám bude nakonec docela líbit, nebo s ním budete alespoň soucítit.
Hodnocení:80%
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 23. února 2012 v 18:24 | Reagovat

Mám v pláne si to pozrieť ale som nejak lenivá XDDDDD

2 Haruko-sensei Haruko-sensei | Web | 23. února 2012 v 21:36 | Reagovat

chtěla jsem se na to opdívat, ale potom jsem uviděla tu růžovovlasou holku....no way xD

3 Jokí-chan ^^ Jokí-chan ^^ | Web | 25. února 2012 v 18:30 | Reagovat

Tak toto jsem ještě neviděla :) Ale vypadá to celkem slušně :)

4 Maiko Hatake Maiko Hatake | Web | 24. května 2012 v 11:12 | Reagovat

Super recenze, musím na to kouknout. Jen nevím, jestli Yukiho přežiju. >< Už jen v Umineku jsem měla problém s Mariou, co dělala své "Uuuuh--uuh" >< :D

5 Itachi-san Itachi-san | 11. ledna 2013 v 17:49 | Reagovat

[4]: jojo to bylo na zabití :D

6 Itachi-san Itachi-san | 11. ledna 2013 v 17:52 | Reagovat

Tohle anime je fakt super, až ne ten konec takový nedokončený ještě by to potřebovalo jeden díl, ale jinak luxusní anime :D

7 naoki-keiko naoki-keiko | 21. února 2013 v 11:22 | Reagovat

Znám a právě se na něho koukám,jj Yukiteru mně taky trochu štve,ale už jsem si zvykla :D. Nejvíc se mi asi líbí ten děj,je to něco,co jsem ještě nikde neviděla :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama