Black rock shooter (2012) - první dojmy

5. února 2012 v 13:06 | Sara Whitney |  Anime
Konečně jsem se dočkala i druhého anime z mého seznamu na zimu, a to Black Rock Shooter. Začít vycházet mělo již v lednu, ale zřejmě to posunuli, jelikož prvního dílu jsme se dočkali až druhého února, ale alespoň podle mě jsme nečekali zbytečně. Mé hodnocení prvního dílu je pozitivní a mírně optimistické co se týče dalších dílů.
Příběh máme zatím jen nastíněný, ale je jasné, že na OVU z roku 2010 navazovat nebude, vypadá to totiž, jako by se příběh odvíjel zase odzačátku. Mata ani Yomi se na začátku epizody neznají, ale postupně se dají do řeči. Yomi má avšak nějaké tajemství, kvůli kterému se nechce s Matou nějak blíže poznat. Co to je, se dozvídáme hned v polovině dílu, Yomi má totiž mladší sestru, která je na invalidním vozíku. Ale hlavně je velice nepřátelská, nevraživá a poťouchlá a rozhodně nechce, aby se Mata s Yomi kamarádila. Myslím, že tohle autoři v dalších dílech rozvedou.
Postavy zůstávají stejné až na dvě výjimky, již zmiňovanou sestru Yomi a školní poradkyni, která se v OVĚ vůbec nevyskytovala. Charaktery postav zůstávají veskrze stejné, hlavně Mata se vůbec nezměnila, Yomi je více zakřiknutá, ale jinak se chová také stejně. Děvčata jsou poměrně malá a scény ve škole jsou kapku naivní, ale mě to rozhodně vynahradily souboje v metasvětě a Yomina mladší sestra.
Hudbu jsem příliš nevnímala, řekla bych že je to takový průměr, nebyla otravná, ale ani zajímavá tak, abych si ji zapamatovala alespoň do dalšího dne.
Kresba je znovu velmi pěkná, tak jak jsme byli zvyklí z OVY, zvlášť kresba metasvěta je úžasná. Když už nic jiného, dívala bych se kvůli ní. Také je znát novější datum seriálu na animaci, která se vylepšila, barvy jsou ostřejší a celkově lepší.
Abych to zakončila, já osobně jsem s první episodou spokojená, ale těm, kterým se nelíbila ani OVA, bych tento seriál nedporučila, jelikož pokračuje v podobném duchu jako ona.
Black Rock Shooter (2012)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ami-chan Ami-chan | Web | 6. února 2012 v 20:23 | Reagovat

píšeš úžasný recenze ^^ anime vypadá zajímavě, jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet dále...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama