Kuragehime - recenze

25. ledna 2012 v 19:50 | Sara Whitney |  Anime
Název:Kuragehime (Jellyfish princess)
Počet epizod:11
Rok vydání:2010
Žánr:komedie, ze života
Obsah:
Tsukimi jeotaku se zvláštní zájmem o medúzy. Už když byla malá, chodila se svojí matkou navštěvovat akvárium a hlavně medúzy v něm a byla uchvácena jejich krásou a elegancí a její obdiv k nim přetrval až do současnosti.
Tsukimi momentálně bydlí v Tokiu v domě jménem Amamizukan s dalšími pěti otaku, kteří stejně jako Tsukimi mají extrémní zájem, dá se říct úchylku, na nějakou věc. Jsou to samé holky a v domě by nikdy nenechaly bydlet normální dívku, natož muže. A tak si tam poklidně žijí stranou ostatních lidí, ale jen do chvíle, než jim do života vstoupí Kuranosuke.
Kuranosuke a Tsukimi se potkají, když se Tsukimi snaží přesvědči majitele zverimexu, že dvě medúzy v akváriu se navzájem nesnesou a že je od sebe musí oddělit, jinak jedna z nich zemře. Kuranosuke prodavače pomocí své krásy přesvědčí, aby jim jednu z medúz dal. Pak ji ještě pomůže Tsukimi donést domů, do Amamizukanu, ale je tak unavená, že usne u Tsukimi v pokoji. Ta ráno zažije zřejmě největší šok svého života, zjistí totiž, že ta Kuranosuke je vlastně ten Kuranosuke, kterého jenom baví oblékat se jako holka a že je z velmi bohaté rodiny. Ale jelikož ví, že přítomnost mužů je v Amamizukanu zakázána, je jí jasné, že to musí utajit.
Kuranosuke od té doby začne Amamizukan navštěvovat pravidelně, přestože většina místních obyvatelek by ho tam raději vůbec neviděla. Do toho všeho se navíc později připlete ještě jeho starší bratr a realitní agentka usilující o něj a zboření sídla otaku...

Vlastní názor:
Hledala jsem nějaké anime, u kterého se budu bavit a tenhle kousek má očekávání splnil do puntíku a přidal i něco navíc. Věřte, že pokud tomuto jedenáctidílnému anime dáte šanci, královsky se pobavíte. Nabídne vám ale i hlubší příběh s kapkou romantiky a haldou bláznivých situací.
Příběh je naprosto ztřeštěný a plný absurdních situací, a přesto dává jako celek smysl. Navíc si dělá legraci ze zapálených nejen japonských otaku dívčin, ale tak že se nikdo neurazí, ale naopak pobaví. Já osobně jsem se těšila na každý díl a někdy jsem se smála tak, že se se mnou třásla židle.
Charaktery jsou velmi rozmanité a zajímavé, každý má nějakou úchylku a dohromady tvoří velmi zábavný celek, který vás rozhodně nebude nudit. Hrdinky jsou atypické, nejsou to žádně křehké princezny nebo otravné namyšlené fifleny. Tsukimi je opravdu moc sympatická a netradiční hrdinka, která reprezentuje normální populaci, není to jako v reverse harémech, kdy se kolem tupé hrdinky otáčí minimálně čtyři kluci, kteří jí splní, co jí na očích vidí. Navíc je inteligentní a stojí nohama pevně na zemi. Prostě hrdinka podle mého gusta, kterou si oblíbíme i my, dívky.
Velmi zvláštní mi nejdříve přišla její záliba v medúzách, ale po shlédnutí tohoto anime musím říct, že jsem si je také oblíbila, jelikož jsou to nesmírně krásní, elegantní a zajímaví tvorové, o kterých ještě rozhodně nevíme všechno. A šaty inspirované jimi bych si na sebe vzala hned.
Hudba nebyla, myslím nijak výjimečná, ale k anime se hodila a příjemně dotvářela jeho atmosféru. Opening a ending byly takové nenásilné, pohodové a přesto že nebyly ničím zvláštní, většinou jsem jsen je doposlouchala až dokonce a byla jsem více než navnaděna na další díl.
Krasba i animace se mi líbila, všechno bylo velmi pěkně vykresleno, zvlášť roztodivné druhy medúz a šaty. Celkově se mi kresba zdála takové pozitivní. Myslím, že se perfektně hodila k náladě seriálu.
Celkově anime hodnotím velmi pozitivně, velmi se mi líbilo, sympatizovala jsem se všemi dívčími hrdinkami, což se mi opravdu nestává často. Navíc jsem se královsky bavila u všech jedenácti dílů a rozhodně bych se nebránila druhé sezóně, uvítala bych ji s náručí otevřenou dokořán.
Hodnocení:80%
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Haruko-sensei Haruko-sensei | Web | 26. ledna 2012 v 16:34 | Reagovat

Toto jsem viděla a upřímně, mám z něj trauma, protože absolutně nevím, jestli jsem více nakloněná Kuranosukemu nebo jeho kawaii bratrovi....a smaozřejmě nesmím zapomenout na šoféra xD

2 Diza Elstron Hitsunaki Diza Elstron Hitsunaki | 26. ledna 2012 v 19:46 | Reagovat

žná se na to někdy kouknu ^^~

3 Yumi Takashi Yumi Takashi | 26. ledna 2012 v 21:11 | Reagovat

krásny blog  
inak, chcela som sa ťa spýtať, či by si nechcela spriateliť/ teda vymeniť ikonku  tiež mám blog o anime, (hlavne o Narutovy ) a tvoj ma zaujal :) tak ak by hej, moj blog je:
online-shippuden.blog.cz

4 Gabrielle Beatorice Bone Michaelis van Dorcell Gabrielle Beatorice Bone Michaelis van Dorcell | E-mail | Web | 26. ledna 2012 v 21:43 | Reagovat

Anime vyzerá celkom pekne :)

5 Yumi Takashi Yumi Takashi | 26. ledna 2012 v 21:59 | Reagovat

to ty máš krásny design! :D z tej modrej farby odpadávam :D // dobre, tak si ťa teda idem pridať :)

6 Aori Anne Jeagerjaques Aori Anne Jeagerjaques | Web | 27. ledna 2012 v 14:55 | Reagovat

zní to docela zajímavě =DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama