Kimi ni Todoke II. - recenze

1. ledna 2012 v 21:03 | Sara Whitney |  Anime
Název:Kimi ni Todoke 2nd Season - From me to you 2nd season
Počet dílů:12
Rok vydání:2011
Žánr:romantika, školní život
Obsah:
V pokračování Kimi ni Todoke se opět setkáváme se Sawako, jejími kamarádkami Yano a Chizuru, Kazehayou i Ryuem i její rivalkou Kurumi. Ale přibude sem nová postava, kterou můžeme označit za původce většiny potíží -
Miura Kento. Všechno začíná na Valentýna, kdy se Sawako tak stydí, že Kazehayovi nedá své valentýnky. Pak potkává Kurumi, která jí také na náladě příliš nepřidá, do toho se o Sawako začne zajímat právě Miura a všechno se začíná hroutit. Sawako i Kazehaya jsou z toho nešťastní a myslí si, že je ten druhý nemá rád. Všechno se zamotává a není jisté, že se všechna vlákna, hlavně to Sawako a Kazehayy, podaří rozplést.
Ostatní, kterým je naprosto jasné, že takhle to dál nejde, se je snaží dát dohromady a z toho vzniká nejedna humorná situace. Ale, povede se jim to nebo se ti dva budou sobě už napořád vyhýbat ?
Vlastní názor:
Z tohoto anime pokračování jsem taková rozpačitá a zklamaná. Rozhodně tedy nenaplnilo má očekávání, i když to jsem podle recenzí a hodnocení tak trochu čekala a předpokládala. Podíváme se na to, proč.
Děj je až příliš založený na nedorozuměních a až příliš často se tam opakují scény z první série, je to takové rycyklování toho, co už jsme jednou viděli, a dá se říct, že se tam vlastně nic neděje a já sama bych druhou řadu zkrátila tak na čtyři díly - děj by se tam vešel tak akorát. Ale když o tom tak přemýšlím, možná by prostě jen stačilo prodloužit první sezónu o jeden závěrečný díl.
Postavy mě taky nijak nezaujaly, hlavně Sawako, která ke konci brečela snad dvakrát za díl. Dokonce jsem jim jako páru nebyla schopná ani moc fandit. Přišlo mi, že ti dva musí být opravdu hloupí nebo retardovaní a štvalo mne, že jim to vůbec nedochází a jedno nedorozumění střídá další. Sawako už nebyla tak úplně Sawako, přišla mi trochu mimo charakter a to, co jsem si na ní tak oblíbila, jsem už jen horko těžko přes to všechno ostatní poznávala.
Opening nebyl špatný, ale ani tak dobrý, abych ho poslouchala u každého dílu. Stejně tak ending. Hudba u scén rovněž tak. Prostě takový průměr, který sice neurazí, ale ani nenadchne a za několik týdnů si na něj už ani nevzpomenete.
Kresba anime je pěkná, čistá, znovu taková téměř pohádková, stejně tak animace. Stačí se jen zasnít. Postavy jsou pěkně nakreslené a hezky ladí s překrásným pozadím.
No... tohle pokračování příliš nedoporučuju. Když to tak zhodnotím, tak jsem se na tohle anime dívala prostě jen proto, že mi v první sérii chyběl konec. Od pokračování jsem sice nečekala žádný zázrak, jen rozuzlení té první, ale že by to bylo tak slabé, to jsem tedy nepředpokládala. Takže pokud se vám nelíbila ani první série, nebo konec nepotřebujete, na pokračování se nedívejte, myslím si, že to za to nestojí a že byste byli pouze zklamaní tak jako já.
Hodnocení:60%
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aori Anne Jeagerjaques Aori Anne Jeagerjaques | Web | 6. ledna 2012 v 12:23 | Reagovat

tak na tu dtuhou čás bych se asi někdy měla podívat =DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama