Another - první dojmy

14. ledna 2012 v 21:18 | Sara Whitney |  Anime
Konečně jsem se dočkala prvního dílu anime Another, o kterém jsem se zde už zmiňovala při představení zimní sezóny. Mé hodnocení prvního dílu je veskrze pozitivní, uvidíme ale, zda a jak dlouho to autorům vydrží.
Příběh zatím hodnotit příliš nemohu, jelikož je na světě teprve první díl, ale naznačená zápletka a uvedení děje mi přišlo brilantní a hezky temné, přesně tak, jak to mám u tohoto typu anime ráda. Zatím nečekejte nějakou přespřílišnou akci, ale myslím, že brzy se dočkáme, autoři si proto již připravili půdu.
Postavy, to samé co u děje, nemohu zatím příliš soudit, ale vypadají zajímavě, zvlášť naše dívenka s páskou přes oko - Misaki Mei. Hlavní hrdina možná bude typ ukňouránek, nevím, ale ani kdyby byl, příliš by mi to nevadilo, jelikož to ostatní by mi to v pohodě vynahradilo.
Hudba - velmi pěkná a opening, to je lahůdka nejen hudebně, ale i na pohled, věřte mi. U endingu mi trochu vadilo, že byl sestaven ze samých statických záběrů, ale jinak byl celkem pěkný. A hudba ke scénám ? Překrásná, strášidelná a temná, výborně dotvářela důležité scény.
A nakonec kresba, depresivně překrásná, hezky temná a strašidelně úžasná. Městečko vypadá opuštěně, nemocnice jako výzkumný ústav a škola jakoby byla pokrytá krví, co víc si od hororového anime přát ?
Abych to shrnula, pokud autorům tohle tempo vydrží a příběh se nezmění ve slátaninu, máme se na co těšit. Já osobně doufám, že se nevyplní mé obavy z předchozího článku a že jednou bude anime lepší nežli v tomto případě téměř podprůměrně hodnocená manga.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Haruko-sensei Haruko-sensei | Web | 17. ledna 2012 v 20:09 | Reagovat

Juj, arigatou na, určitě zkouknu. I když bych to zkoukla i normálně, hororová anime....to je něco pro mě xD.

2 Tamiko Tamiko | 16. března 2012 v 23:31 | Reagovat

Arigato za fajn recenzi ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama