Otome Youkai Zakuro - recenze

4. prosince 2011 v 11:39 | Sara Whitney |  Anime
Název: Otome Youkai Zakuro
Počet epizod: 13 (24 minut epizoda)
Rok vydání: 2010
Studio: J. C. Staff
Režisér: Chiaki Kon
Žánr: akční, komedie, romantický
Obsah:
Toto anime se odehrává na přelomu 18. a 19. století, v alternativní verzi éry Meidži, kdy do Japonska začínají pronikat vlivy ze Západu. Setkáváme se zde se Zakuro a jejími přítelkyněmi - dvojčaty Bonbori a Hozuki a stydlivou dívkou Susukihotaru, které jsou tzv. polovičními youkai, bytostmi, které jsou poloviční lidé a poloviční démoni Yyukai, a proto jsou zavrhováni jak lidmi, kteří se jich bojí, tak youkai, kteří je považují za méněcenné. Dívky společně s několika dalšími bytostmi přebývají v tzv. Institutu duchovních záležitostí. Ale jelikož čtyři poloviční youkai nemohou vyřešit všechno sami, jsou k nim povoláni tři členové armády, aby s nimi spolupracovali.
Jsou to nemluvný Riken, chvástavý Ganryuu a pohledný, ale ustrašený Agemaki. Dívkám, především pak Zakuro. se tohle vůbec nelíbí, jelikož nemá ráda nic západního. Ale postupně se vojáci a dívky sbližují a začínajií spolu spolupracovat. Nejpre na snadných věcech, ale postupně je začne ohrožovat větší nebezpečí, které z nějakého důvodu pase po Zakuro a neváhá se jí zmocnit všemi dostupnými prostředky. Ale kdo to je a proč to všechno dělá? Co s tím vším má společného Zakuřina matka? A podaří se Zakuro ochránit své přátele i samu sebe?


Vlastní názor:
Názory na toto anime jsou značně rozporuplné, jedni ho vychvalujía považují za vrchol minulé zimní sezóny a druzí ho haní. Já patřím k těm, kteří toto anime budou chválit, jelikož se mi opravdu líbilo. Ale říkám, je to čistě subjektivní.
Co se týče děje, ano některé věci jsme v různých podobách měli možnost vidět v mnoha anime, ale dohromady to celé tvoří zajímavý, originální a líbivý celek. Zvlášť mě na tomto počinu zaujalo, že se odehrává lehce v minulosti, to nemáme možnost spatřit příliš často.
Postavy se mi líbily, navíc každá měla nějaký charakter, který se vyvíjel a nejednaly protichůdně. Jako bonus uvedu, že se mi žádná postava z anime neprotivila, což je u mě téměř zázrak.
Co se týče hudby, budu chválit, chválit a zase chválit. Opening moc pěkný, taktéž endingy, i když znám i lepší, ale nejlepší byla hudba ke scénám, naprosto perfektně si s anime sedla a dotvářela situace. Byla překvapivá a pokaždé jiná, a doprovod k "očištění" ? Tak jednoduchý a přitom tak geniální ! Zaryje se vám jistojistě do paměti, to můžu zaručit.
A kresba, bezpochyby jeden z největších kladů anime. Dokonce jsem se na základě kresby rozhodla na tohle anime podívat. Navíc hrdinky v průběhu anime změnily několikrát šaty, což se jentak nevidí.
Abych to shrnula, tohle anime má nezpochybnitelné plusy, i když ne všechny nadchne, ale pokud mu dáte šanci, budete příjemně překvapeni, možná i nadšeni.
Hodnocení na MyAnimeList: 7.65
Hodnocení: 80%

Zdroje obrázků: zde
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aori Anne Jeagerjaques Aori Anne Jeagerjaques | Web | 4. prosince 2011 v 12:25 | Reagovat

tohle anime bylo úžasný (ale jsem to nedokoukla :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama