Zero no Tsukaima - recenze

9. listopadu 2011 v 18:22 | Sara Whitney |  Anime
Název:Zero no Tsukaima
Počet dílů:13
Rok vydání:2006
Žánr:akční, ecchi, komedie
Obsah:
Toto anime se odehrává v jiném světě než je ten náš. Potkáváme se zde s Luisou Francoise le Blanc de la Valliere, mladou šlechtičnou, která studuje na kouzelnické akademii magii. Bohužel, příliš se jí zatím nedaří a protože se jí dosud nepodařilo úspěšně dokončit ani jedno kouzlo a ovládnout alespoň jeden živel, vysloužila si přezdívku Nulová Luise.
Brzy přichází den, kdy si všichni druháci přivolají svého doživotního sluhu. Všichni jsou zvědavi co, a jestli vůbec něco Luisa vyčaruje. To by ale nebyla ona, kdyby se všechno povedlo. Luisa do jejich světa přenese obyčejného člověk,a a stane se tak okamžitě terčem posměchu od ostatních žáků, kteří vyčarovali draky, salamandry a všelijaké jiné potvůrky. Nemyslete si ale, že Hiragu Saitovi, studentovi z Japonska, kterého přivolala, se to zamlouvá nějak více. Postupně si na sebe ale začnou zvykat, i když Luisa se k němu chová pořád jako ke psu.
Ale spřátelí se spolu a pochopí Luisa konečně, že Saito není jen její sluha, ale něco mnohem víc? Dokážou ochránit království a jeho princeznu před zkázou?
Vlastní názor:
Anime, jako většina, se mi celkem líbilo. Zaujal mě celkem neotřelý a ještě docela neokoukaný nápad s cestováním v časem a ze spojení s magií a tak trochu se středověkem jsem byla nadšená. Žádný z třinácti dílů mi navíc nepřipadal nudný, což je pro mě velké plus.
Postavy mi také přišly velmi pěkně zpracované. Působily celkem přirozeně a přišlo mi, že jejich charakter se až na Guichiho vyvíjel a měnil.
Bohužel opening a ending mě opravdu nenadchnul, spíše propastně zklamal. Od tohoto podle mě dobrého a vtipného anime jsem opravdu čekala více. Co ale autoři zkazili zde, to vynahradili na hudbě ke scénám, která naprosto perfektně dotváří atmosféru dané scény, ať už jde o scénu veselou, smutnou či napjatou.
Kresba sice nebyla úplně dokonalá, ale s přihlédnutím ke staršímu datu vydání uspokojivá a mě osobně zaujala a líbila se mi.
Co k tomu dodat, zjistila jsem, že jsou dvě pokračování, takže se na ně určitě podívám a doufám, že mne nezklamou stejně jako toto anime, se kterým jsem si nejen ukrátila dlouhou chvíli, ale které se mi také líbilo.
Hodnocení:60%
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama