Vampire Knight - Guilty - recenze

8. listopadu 2011 v 15:36 | Sara Whitney |  Anime
Název:Vampire knight Guilty
Počet dílů:13
Rok vydání:2008
Žánr:akční, fantasy, romantika
Obsah:
V pokračování anime Vampire knight se opět setkáváme s Yuuki, Zerem, Kanamem a všemi ostatními. Řeší se, kdo zabil čistokrevnou upírku Shizuko. Začíná se do toho plést jak upírská Rada starších tak i Asociace lovců upírů a shodují se na tom, že viníkem je Zero a chtějí ho uvěznit a poté popravit. Kaname rozehrává novou partii...
Ale co je nejdůležitější, Yuuki se rozhodne, že odhalí svou minulost. Pátrání je ale těžší než si myslela, všechny stopy z doby před deseti lety záhadně mizí a Kaname také není ochotný alespoň poodhalit pravdu o Yuukině původu a jejích skutečných rodičích. Aby toho nebylo vyjadřuje jí tentokrát už otevřeně svou náklonnost Kaname, ale i Zero o ni začíná bojovat.
Avšak přestože problémů by tu bylo už dost, ten největší se teprve probouzí a nic dobrého v úmyslu rozhodně nemá. Z nějakého důvodu jde po Yuuki a ta si začíná vybavovat, co se tehdy opravdu stalo...
Ale naskýtají se otázky: Kdo je tedy vlastně Yuuki ? Proč po ní ten upír jde a kdo to ve skutečnosti je ? Jak se k tomu postaví Rada starších a Asociace lovců upírů ? Jak to dopadne se Zerem a koho si nakonec Yuuki vybere ?
Vlastní názor:
Bála jsem se, že mne pokračování zklame, ale to se díkybohu nestalo. Dokonce bych řekla, že v některých ohledech bylo lepší než 1. série. I když z mého vlastního pohledu bych tyto dvě série klidně spojila dohromady, protože mi přijde, že tvoří jeden celek a díky tomu rozdělění se toho v první části také zas tolik neděje.
Co se týče děje, hodnotím stejně jako u první série. Dodám k tomu, že děj prostě pokračuje na tom místě, kde skončil.
Charaktery postav hodnotím též stejně. Pozorovala jsem zajímavý vývoj charakteru u Zera a ke konci také u Yuuki i když zase nijak moc převratně. Kaname zůstal naprosto stejný, což mne zklamalo. (No ale dodala bych k tomu, že celkem zajímavá mi tady přišla upírka Ruka, z Kanameho "bandy").
Opening a ending hodnotím znovu jako nadprůměrný, i když tady se mi opening líbil méně než v 1. sérii. O to víc ale budu chválit ending, který hodnotím jako lepší než v 1. sérii. O hudbě ke sénám se tentokrát zmíním více a to také pochvalně, jalikož opravdu dotvářela atmosféru situace přesně tak, jak to má být.
Kresba také pěkná, prostě stejná jako v první sérii, i když tady bych řekla, že během dílů její kvalita neupadá, ale je to pouze můj názor.
Abych to shrnula, pokud jste viděli první sérii, tak bych Vám druhou vřele doporučila a to dokonce i kdybyste byli z té první kapku otrávení, protože podle mého názoru druhá série dokáže lecčím překvapit.
Hodnocení:
80%
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama