Umineko no Naku Koro ni - recenze

7. listopadu 2011 v 21:35 | Sara Whitney |  Anime
Název:Umineko no Naku Koro ni (When seagulls cry)
Počet epizod:26
Rok vydání:2007
Žánr:drama, horor, mysteriózní, psychologický
Obsah:
Battler Ushiromiya společně se svými rodiči přijíždí na ostrov svého dědečka Kinzy - Rokkenjimu, jelikož pánovi už na tomto světě nezbývá příliš mnoho času a je potřeba vyřešit otázky kolem dědictví. A tak se všichni pod záminkou rodinného srazu vydávají na ostrov, aby bohatství získali pro sebe.
Na ostrově se sejde dohromady osmnáct lidí - čtyři ziskuchtiví sourozenci a zároveň Kinzovi potomci - Krauss, Eva, Rudolf a Rosa, jejich partneři a děti, starý pán a služebnictvo. Nikoho z nich by ale ani ve snu nenapadlo, že za pár hodin už nebude mezi živými... A to vše kvůli Beatrici - Zlaté čarodějnici z ostrova, od které si Kinza půjčil zlato na znovuobnovení slávy a bohatství rodu. Jenže nyní chce Beatrice své zlato zpět a to i s úroky a odškodným. Začíná vražedná hra, z které nemá vyjít nikdo z lidí jako vítěz.
Zpočátku nikdo nevěří, že by vůbec čarodějnice existovaly, natož aby měly na svědomí vraždy, postupně ale jejich přesvědčení slábne. Nakonec jediným, kdo v ně neuvěřil, zůstává Batler. Ten se nyní snaží dokázat, že vraždy mohl a spáchal člověk a že magie a čarodějnice jsou jen v pohádkách...
Vlastní názor:
Máme tu další anime z dílny tvůrců Higurashi no Naku Koro ni a stejně jako u něj jsem i z Umineka opravdu nadšená, řekla bych, že dokonce i o něco více, než tomu bylo u Higurashi. Příběh je sice mnohem více zamotaný a na anime se musíte opravdu soustředit, abyste pochopili všechny souvislosti, ale na konci se dočkáte lepšího vysvětlení děje než tomu bylo v Higurashi. které si to schovalo na druhou sezónu.
Jak už jsem se zmínila, příběh je opravdu spletitý a musíte dávat pozor po celou dobu anime, jinak vám uniknou důležité souvislosti, ale stojí to za to. Příběh je opravdu zajímavý a napínavý a nic v něm není jisté. Rozhodně si udrží vaši pozornost. Jediné co mě mrzí je, že anime končí přesně v tom nejzajímavějším momentu, kdy se řeší důležitá věc, a vypadá to, že by mít pokračování, ale bohužel nemá.
Postavy se v anime vyskytují velmi zajímavé, s nejrůznějšími charaktery a vlastnostmi a jsou velkým plusem tohoto dílka. Je jen škoda, že moc dlouho na scéně nezůstávají, takže kromě Battlera a Beatrice jsme neměli možnost poznat je příliš zblízka. To mě přivádí k další věci, Beatrice je postava naprosto jedinečná a úžasná a je to po delší době pořádný záporák. Okamžitě jsem si ji zamilovala a myslím, že nejsem jediná. Ale i Battlera jsem měla ráda.
Opening i ending byly jednoduše skvělé. Opening byl správně epický a italština na úvod se mi u něj opravdu velmi líbila. Okamžiě jsem si ho oblíbila. Ending byl také brilantní a skvěle se k anime hodil. Hudba ke scénám jak jinak také skvělá, nemám, co vytknout.
Kresba také naprosto brilantní, skvěle nakreslené postavy a prestředí, to bylo až téměř magické. A co ještě musím zmínit, jsou šaty postav, protože s těmi si autoři opravdu vyhráli, propracovanější jsem dlouho neviděla. Nejvíce se mi líbily ty Beatriciny, hned bych si je vzala na sebe, kdybych měla tu možnost.
Abych to shrnula, pokud jste viděli Higurashi no Naku Koro ni nebo jste fanouškem Agathy Christie stejně jako já, tohle anime prostě musíte vidět. Ale ani pokud nefandíte těmto věcem, nebudete zklamaní. Tohle dílko je totiž skvělé a okamžitě se řadí na seznam mých nejoblíbenějších anime.
Hodnocení:85%
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MikMiku Uchiha MikMiku Uchiha | Web | 30. března 2013 v 19:36 | Reagovat

kde to mohu najít online kromne shirai ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama