Ouran high school host club - recenze

8. listopadu 2011 v 15:42 | Sara Whitney |  Anime
Název:Ouran High School Host Club
Počet dílů:26
Rok vydání:2006
Žánr:komedie, romantika, školní život
Obsah:
Haruhi Fujioka může díky stipendiu studovat v prvním ročníku na prestižní škole pro bohaté studenty Ouran high school. Ale už od začátku se jí lepí smůla na paty, hned první den jí někdo přilepí do vlasů žvýkačku a ona je nucena ostříhat si své dlouhé hnědé vlasy, jelikož ji nijak nemůže dostat pryč.
Několik dní poté hledá Haruhi nějaké klidné místo, kde by se mohla učit, jelikož si potřebuje udržet dobré známky kvůli stipendiu. Knihovny jsou ale plné uhihňaných holek a kluků a tak Haruhi hledá dál, až přijde před třetí hudební učebnu. Vypadá to, že tam nikdo není a tak Haruhi vstoupí… A objeví Ouran high school host club - klub, ve kterém bohatí znudění studenti baví bohaté a stejně znuděné studentky.
Protože si ji kvůli jejímu vzhledu všichni v klubu spletou s klukem, nabídnou jí v něm členství. Ona odmítne a snaží se vycouvat z místnosti. Přitom ale rozbije drahocenou vázu, která stojí více než celá její čtvrť. A jelikož nemá na zaplacení této vázy, musí do klubu nedobrovolně vstoupit jako poskok a svůj dluh si odpracovat.
Při převlékání do zapůjčené uniformy ale kluci z klubu zjistí, že Haruhi je holka. A protože se o ni s nikým nechtějí dělit a navíc je tu ten dluh, převléknou ji za kluka a nechají ji v klubu pracovat jako právoplatného hostitele. Ale skamarádí se s nimi i Haruhi?
Vlastní názor:
Abych řekla pravdu, toto anime předčilo má očekávání a naprosto mne uchvátilo. Navíc jsem se u něj opravdu pobavila, ale nejenom to.
Dějem sice tohle anime nijak neoslní, prostě školní komedie, ale musím uznat, že je zajímavé a neotřelé, že na sebe díly vůbec nenavazují. Také musím říci a ocenit, že jsem nikdy nedokázala dopředu moc dobře odhadnout, co se bude dít dál a zda je to myšleno jako žert nebo to dané osoby myslí vážně.
Co se týče postav, Haruhi je naprosto úžasná hlavní hrdinka, má svoji hlavu, je chytrá a odvážná. Umí si věci zařídit sama a je tvrdohlavá. Není ale neomylná, občas i ona udělá chybu, má své obavy a strachy. Já jsem se v ní chvílemi úplně viděla. Také chválím autory za odvahu mít krátkovlasou hlavní hrdinku v shoujo, to se jen tak v tomhle žánru nevidí, obyvkle dívky mívají dlouhé vlasy nebo alespoň mikádo.
Tamaki mi zpočátku trochu lezl na nervy, ale s každým dalším dílem jsem ho potom měla raději a raději. Byl to tak trochu podivín, trochu cvok, ale užili jsme si s ním spoustu zábavy. Stejně jsem ale z chlapeckých postav měla nejraději poťouchlá dvojčata Hikarua a Kaorua, kteří byli jednoduše skvělí a přicházeli s perfektnímii hláškami v ty nejlepší chvíle.
I zbytek postav jsem měla ráda, nenašla jem jedinou, která by mi vyloženě vadila, každá měla své skvělé momenty a i díky nim je tohle anime takové, jaké je.
Pokud jde ale o opening a ending, tady chválit nebudu. Přišly mi uječené a naprosto nezajímavé a rozhodně jsem si nezačala prozpěvovat jejich slova a to ani po deseti dílech. Hudba ke scénám také nezaujala jako třeba u Zero no Tsukaima.
U kresby ale chválit zase budu, ale zmíním také, že všechno opravdu bylo růžové, jak mnoho lidí píše, ale kupodivu mi to i přes mou nevoli k této barvě vůbec nevadilo, ba řekla bych, že to skvěle dotvářelo snobskou atmosféru na škole. Co mi ale začínalo trochu vadit, byly neustávající záplavy větru, které s sebou přinášely miliony růžových a fialových okvětních lístků. Ke konci jsem to už prostě ignorovala, jelikož jinak bych si asi začala rvát vlasy z hlavy a skončila bych jako Haruhi.
Abych to tak shrnula, tohle anime musíte určitě vidět. Je v něm opravdu spousta legrace, ale i kapka romantiky, vše pečlivě vyváženo. Jen škoda, že anime adaptuje jen kus mangy, takže působí krapet nedokončeně, ale opravdu jen trochu, protože autorům se to povedlo useknout v tu nejlepší možnou chvíli. Já osobně si mangu určitě přečtu, jelikož jsem opravdu napjatá, jak to bude dál. Takže pokud jste tohle anime ještě neměli tu čest vidět, s chutí do toho!
Hodnocení:80%
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Destel Destel | Web | 6. června 2012 v 23:24 | Reagovat

OHSHC naprosto miluju. Viděla jsem to už dvakrát a počítám s tím, že to číslo bude stále zvyšovat. I když vím, jak to skončí a co tam jde, pořád mě to baví.
Pokud můžu doporučit, dorama je taky skvělá. :D

2 kito kito | 29. října 2014 v 18:38 | Reagovat

Už dlouho se chci na anime kouknout, jen jsem ho nesehnala nikde v češtině

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama