Okružní cesty po Japonsku - Tokio

26. listopadu 2011 v 11:23 | Sara Whitney |  Japonsko
Tokio (東京):
- hlavní město Japonska
- v Japonsku není považováno za město, ale za prefekturu
- 1/3 prefektury tvoří hory a lesy
- nachází se zde vládní budovy, sídlo císaře, hospodářské, kulturní a dopravní centrum
- více jak 12 milionů obyvatel (s aglomeracemi téměř 4é milionů obyvatel) - 10% (25%) japonské populace
- do roku 1868 se jmenovalo Edo
- leží v seismologicky aktivní oblasti (hrozí mu častá zemětřesení)- v Tokiu je extrémní počet aut, který způsobuje obrovské znečištění ovzduší - v současné době se ale situace lepší, dokonce je za jasného počasí možné zahlédnout horu Fudji - san
Stojí za vidění:
Turistickým lákadlem je už samotné město Tokio, jeho neuvěřitelné množství obyvatel, pulzující přeplněné ulice i silnice a také moderní vzhled, který nenajdete nikde jinde na světě. Najdete zde mnoho historických a kulturních památek. Zde jsou ty nejznámější:
Tokijská věž - věž postavená v roce 1958. Měří 333 metrů, což je o 13 metrů více, než má Eiffelova věž v Paříži. Věž má dvě rozhledny, ze kterých je krásný výhled na město, a za jasného dne také na nedalekou horu Fudži. Hlavní vyhlídka se nachází ve výšce 150 metrů, druhá pak o sto metrů výše.
Svatyně Meidži - největší svatyně v Tokiu a zároveň jedna ze tří královských svatyní. Byla zničena při bombardování v průběhu druhé světové války a znovu obnovena v roce 1958. Svatyně je skvělým příkladem typické japonské starobylé architektury Shinto.
Palác Sensoji - starodávný buddhistický chrám v prefektuře Asakusa. Jedná se o nejstarší a jeden z nejvýznamnějších paláců v Tokiu, do druhé světové války byl sídlem sekty Tendai, od konce války je nezávislý.
Sídlo Fuji TV - Fuji TV je japonská soukromá celostátní televize. V jejím sídle je možné shlédnout naživo populární televizní programy a můžete se také podívat do futuristické vyhlídkové koule ve výšce 123 metrů. Koule je zhotovena z titanu a umožňuje výhled v úhlu až 230 stupňů.
Park Yoyogi - jeden z největších parků v Tokiu. Dříve se na jeho místě nacházelo letiště.
Císařský palác - sídlo japonského císaře. Většina paláce je bohužel nepřístupná pro veřejnost. Palác je otevřen veřejnosti pouhé dva dny v roce.
Duhový most - 918 metrů dlouhý visutý most. Duhový most (Rainbow Bridge) se mu říká díky tomu, že v noci mění jeho osvětlení barvu.
Zahrady Hamarikyu - zahrady jsou od roku 1948 ideálním místem pro odpočinek v rušném Tokiu, návštěvníci zahrad mohou na chvíli zapomenout na neúprosnou uspěchanost dnešní doby a relaxovat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aori Anne Jeagerjaques Aori Anne Jeagerjaques | Web | 26. listopadu 2011 v 12:01 | Reagovat

dobrý... jinak si tě dávám do seznámku SB :DD moje new SB

2 Ami-chan Ami-chan | Web | 1. prosince 2011 v 21:15 | Reagovat

Jednou se tam podívám..snad :D úžasný město *^^* PS: ráda se s tebou spřátelím ;D a diplom ti klidně udělám, baví mě to :D tak mi pak napiš, koho na něj budeš chtít ^w^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama