Nejoblíbenější knižní postava - Téma týdne

21. listopadu 2011 v 21:25 | Sara Whitney |  Téma týdne
Tak tohle je téma, na které bych mohla psát roky a pořád bych nebyla u konce.
Jelikož jsem zapálený čtenář, který přečte téměř cokoliv, pokud se jedná o kvalitní četbu a není to infantilní dívčí román, mám také mnoho oblíbených postav, ale aby článek nepokračoval do aleluja, zmíním zde tři nejoblíbenější.
Jedná se o:

1) Artura Penhaligona, kluka kterého většina z vás pravděpodobně znát nebude. Je to hrdina fantasy románů od Gartha Nixe (Pan Pondělí, Úděsné Úterý...). Líbí se mi na něm, že ačkoliv byl vtažen do dobrodružství proti své vůli, ví že musí pokračovat ve sbírání klíčů od jednotlivých dnů, aby zachránil jak dům, tak i všechny Druhořadé říše, a tak pokračuje.
Je houževnatý, chytrý, ale narozdíl od ostatních hrdinů nikdy nedostane nic zadarmo, a proto je mi tak sympatický.

2) Hercula Poirota, malého belgického detektiva, jehož šedé buňky mozkové, mon ami, nikdy nespí. Pokd by někteří z vás nevěděli, jedná se o hrdinu převážné většiny detektivek od Agathy Christie. Tohoto detektiva naprosto zbožňuji a považuji ho jistým způsobem za svůj vzor. Jeho průpovídky jsou geniální, stejně jako jeho smysl pro detail a pořádnost. A jeho svchopnost dedukce, o té ani nemluvím, stačí když uvedu, že já si sotva domyslím některé souvislosti a on už zná jméno vraha i motiv jeho ohavného činu.:)

3) Profesora Severuse Snapea, ano kdo by ho neznal, věčně jízlivý, hýřící uštěpačnými poznámkami hlavně vůči Nebelvírským, ale stejně velmi opěvovaná a troufám si říci, nejoblíbenější postava ságy o Harrym Potterovi. Ať ž pro to, že jako jediný ze všech nezbožňoval chlapce, který přežil. K dobru mu též přispívá, že na konci se ukáže jako hodný. A upřímně, kdo by neobdidoval jeho znalost lektvarů a obrany černé magie a jeho už zmiňované, ironií přetékající poznámky ? Navíc, když ho ve filmu ztvárnil vynikající Alan Rickman, profesor Snape se stal mým naprostým favoritem a z tohohle postu ho jen tak někdo nesesadí.:)

Tohle jsou mé tři nej, ale na závěr bych ještě ráda zmínila jednu postavu, která se do mých nejoblíbenějšich postav jistojistě brzy přiřadí, a to Emily Strange, podivínské děvče, které zbožňuje číslo 13 a černou barvu, je nesmírně inteligentní a všude s sebou tahá své čtyři kočky. Teď o ní vychází v pořadí již druhá kniha - Divná a divnější (1. - Ztracené dny). Pokud jste tohle dočetli až dokonce, máte můj obdiv.:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama