Kaichou wa Maid - sama - recenze

19. listopadu 2011 v 11:43 | Sara Whitney |  Anime
Počet epizod: 26
Studio: J. C. Staff
Režisér: Sakurai Hiroaki
Rok vydání: 2010
Žánr: komedie, romantika, školní život
Anotace:
Hlavní postavou tohoto anime je šestnáctiletá Misaki Ayuzawa, studentka druhého ročníku vyšší střední školy Seika, předsedkyně třídy a servírka v cosplay kavárně jménem Maid latté. To se ale nikdo nesmí dozvědět, protože Misaki kluky nenávidí a má ve škole pověst ochránkyně všech dívek před hrubými kluky a dělá to opravdu nemilosrdně, takže před ní mají všichni hoši respekt a kdyby se tohle dozvěděli...
Ale co se nestane, jednoho dne vynáší Misa odpadky ve své maidskovské uniformě a koho přitom nepotká... Usuiho Takumiho - školní idol všech dívek, které ale neustále odmítá, a je tak trochu podivín. Misaki panikaří a připravuje se na zítřejší potupu. Ale když pak další den přichází do školy, všechni se chovají stejně jako obvykle. Misaki tomu nemůže uvěřit, ale když pak přichází do kavárny, zjišťuje, že je tu nový zákazník... ano, hádáte správně, je to Usui a je ochotný prosedět v kavárně celé odpoledne u jednoho šálku čaje jen proto, aby se mohl koukat na Misu.
Ale sblíží se spolu nebo zůstanou jen přáteli? A co kavárna, jak se jí povede?


Vlastní názor:
Anime se mi opravdu líbilo, je to sice typické shoujo odehrávající se ve škole, těch je v dnešní době mraky, ale spojením s výtečným humorem a spoustou šílených a směšných scén dostává nový rozměr. Navíc má sympatické postavy a hezkou kresbu, takže je hned jasné, proč si napříč otaku komunitou získalo tolik příznivců. Získalo si i mě.
Jak už jsem se zmínila, dějově poměrně stereotypní záležitost, ale mnoho vtipných scén tenhle stereotyp rozdrtí na kousíčky a vy se budete jen usmívat, pohihňávat a smát tak, že ani nebudete moci dýchat. Anime nestojí ani tolik na ději, jako právě na humoru a zajímavých charakterech, kterých je v anime opravdu hodně.
Misaki mi byla sympatická, líbilo se mi na ní, že byla cílevědomá, inteligentní a pracovitá, měla jsem ráda i její výbušnost. Jenom ta její natvrdlost co se týče romantických záležitostí, mi později už trochu lezla na nervy, bez ní by to ale rozhodně nebyla taková zábava, takže jsem ji tolerovala.
Usui je pro většinu dívek vysněný kluk, milý, ochotný, trpělivý a ke všemu gentleman. Měla jsem ráda všechny tyto jeho vlastnosti, ale nejraději jsem na něm měla jeho smysl pro humor a sarkastické poznámky, ty byly k nezaplacení. A když byli na scéně jak Misaki, tak i Usui, o zábavu bylo postaráno.
Když to doplníme i zbytkem postav, vzniká nám tady skvělý mix nejrůznějších potrhlých charakterů, včetně kluka, který chodí téměř výhradně v dívčím oblečení a je internetovou celebritou, kluka, kterého si často pletou s holkou, několika trhlých maidek z kavárny, Misakiny sestry, která se účastní všech korespondenčních soutěží i soutěží v nejrůznějších časopisech a vyhrává šílené ceny - třeba dvacet melounů. A to je jen pouhý zlomek všech charakterů.
V druhé polovině anime se objevuje ještě další postava, blízký kamarád Misaki, když byla malá a bývalý tlouštík, který i teď sní všechno, na co přijde. A máme tu milostný trojúhelník, z čehož jsem nebyla tak úplně nadšená, ale kupodivu mi to nevadilo tak jako v případě jiných anime či filmů.
K openingu a endingům - opening se mi zpočátku moc nelíbil, takový průměr, ale čím více dílů jsem zhlédla, tím jsem ho měla raději. První ending mi ale přišel opravdu otřesný a už po prvním díle jsem ho nemohla ani slyšet. Naštěstí autoři si to u mě vylepšili druhým endingem, který, přestože se některým z vás asi zdál průměrný, mě opravdu zaujal.
Kresba mi tady přišla velmi dobrá a nemohu si pomoct, ale musím zvlášť pochválit kresbu očí, zvláště u Usuiho a kresbu maidkovských uniforem, něco takového bych si klidně i na zkoušku oblékla.
Abych to tak shrnula, pokud se chcete zasmát, prostě pobavit ale nejen to, anime Kaichou wa Maid - sama je to pravé ořechové pro Vás. I když jsem si jistá, že určitě nadchne více dívčí část publika, pro kterou je také primárně určeno.
Hodnocení na MyAnimeList: 8.35
Vlastní hodnocení: 80%
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama