La Corda d'Oro - recenze

18. listopadu 2011 v 22:13 | Sara Whitney |  Anime
Název:La Corda d'Oro - Zlatá struna
Počet dílů:25 + 1 OVA (+ 2 - dílná 2. série)
Rok vydání:2006
Žánr:hudební, romantický
Obsah:
Hlavní hrdinkou tohoto anime je Kahoko Hino, studentka druhého ročníku normálního oddělení na Akademii Seisó. Hned první den nového školního roku, jde pozdě a tak běží celou cestu do školy. Před ní se pak opře o sloup a slyší něčí hlas. Pak se dotyčný zjeví a Kahoko zjistí, že vidí vílu. Vyděsí se a utíká do školní budovy. Víla ji ale nadále pronásleduje a ona ji nakonec vyslechne. Ta se jí představí jako Lili a vypráví jí příběh o založení Akademie a také, proč ji Kahoko může vidět. Nakonec jí daruje kouzelné housle a řekne, že odteď je účastníkem školní hudební soutěže. Ona nejdříve odmítá, ale když je její jméno vyhlášeno ve školním rozhlase, nemá na vybranou.
Nakonec si ale své housle zamiluje a díky nim také pozná spoustu nových a milých lidí - Shoko Fuyuumi - jedinou další dívku v soutěži, která hraje na klarinet, Kazukiho Hiharu - milého trumpetistu, Azumiho Yunokiho - "vždy" milého flétnistu, Keiichiho Shimizu - věčně spícího cellistu, Rena Tsukimoriho - chladného houslistu, který ale nakonec také roztaje a blíže pozná Ryoutareho Tsuchioru.
Ale Kahoko se cítí provinile, protože ona používá magické housle a má to vlastně bez práce, ale ostatní se opravdu snaží. Postupně na to ale zapomíná a při třetím kole soutěže chce vyhrát a těmito pocity naplní kouzelné housle, ty to nevydrží a struny na nich prasknou a už nejdou opravit...
Co bude Kahoko dělat ? Odstoupí ze soutěže ? Přijdou všichni na to, že vlastně vůbec neumí hrát na housle ?
Vlastní názor:
Z tohoto anime jsem byla nadšená a zhlédla jsem ho v rekordním čase - 2 dny(dohromady asi 6 hodin). Nadchlo mě, stejně jako Death note (i když jsou to samozřejmě úplně jiné žánry), který jsem koukala o týden dříve.
Děj je naprosoto obyčejný, ale je zpracován velmi pěkným způsobem. Navíc autoři anime ukončili vždy v tu nejnapínavější chvíli a já se nedočkavě vrhala na další díl.
Postavy hodnotím naprosto stejně - neobyčejně obyčejné. Máme tu další milou hrdinku, jakých jsou tucty, která vypadá na to, že všechno dokáže a je opravdu oblíbená. Ale zdání klame, v jednu chvíli je úplně na dně a dokonce se chce houslí vzdát, a nejen proto, že není dokonalá mi byla docela sympatická.
Opening byl naprosto skvělý a úžasný. Velice dojemný a naprosto se hodící k tomuto anime. Též ending byl dobrý. A hudba ke scénám? Kouzelná, dojemná a naprosto perfektně dokreslující atmosféru, jak jinak než klasická. A skladby od Bacha, Čajkovského, Beethovena a dalších, o těch ani nemluvím. Prostě fantastické!
Kresba též naprosto perfektní, ale co jiného by se dalo čekat od relativně nového anime, že? Za sebe musím říct, že tenhle typ kresby mám nejraději.:) A kresba postav, zvláště mužských, jedná báseň! Stejně tak dobrá animace.:)
Tak abych to shrnula a ukončila tuhle oslavnou ódu než znechuceně zavřete tuto stránku, tohle anime vřele doporučuji, jelikož mne zabavilo a navíc jsem se přiučila něco dalšího o klasické hudbě (ne, že bych o ní nic něvěděla). Prostě pokud jste toto celkem málo známé anime ještě neviděli, koukejte to napravit!
Hodnocení:80%
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama