Black rock shooter (OVA) - recenze

8. listopadu 2011 v 20:32 | Sara Whitney |  Anime
Název:Black rock shooter
Počet dílů:1 (OVA)
Rok vydání:2010
Žánr:akce, drama, školní život
Obsah:
Začínáme pohledem na dvě bojující dívky v místnosti s šachovnicovým pozadím. Mlčí a jen nárazy meče o meč se roznáší místností...
Mato Kuroi nastupuje na střední školu. Hned první den narazí na dívku jménem Yomi Takanashi, která jako jediná přijela autem a dá se s ní do řeči. Zjistí, že Yomi s ní chodí do třídy a navíc bydlí v sousedství a tak spolu začnou chodit na vlak. Ze známosti se vyvine opravdové přátelství a z dívek se stanou nerozlučné přítelkyně..
A na druhé straně se stále bojuje...
Ale na škole je spoustu dalších dívek a může se stát, že přátelství někdo naruší... A to se také příští rok stane. Děvčata nejsou ve stejné třídě, ale Mato ve třídě má manažerku basketbalového klubu do kterého chodí - Yuu, se kterou se začne kamarádit. Yomi se cítí odstrčená. Jednoho dne odejde dříve ze školy a zmizí...
Na druhé straně mezitím vrcholí souboj... Ale jak to dopadne ?
Vlastní názor:
Toto jednodílné OVA se mi opravdu líbilo. Zezačátku jsem sice soubojové části příliš nechápala, ale pak se mi dostalo uspokojivého vysvětlení. Konec mi ale přišel trochu neukončený, ale uvidíme, třeba se dočkáme dalšího dílu.
Co se týče děje máme tu už kapku ohraný příběh o přátelství a snaze ho ochránit. Ale ve spojení s meta světem se stává, alespoň pro mne zajímavým.
Co se týče postav není tady moc co hodnotit, jelikož máme šanci zblízka poznat pouze Mato, Yomi, jejich ,,zástupce" v meta světě a Yuu. Hodnotím je celkem kladně.
Co se týče openingu máme tu čest s písničkou od Vocaloidu. Podle mého názoru celkem pěkná. A teď k endingu,
řekla bych, že žádný zázrak, ale neurazí. Hudba ke scénám mne také příliš nezaujala, řekla bych ale, že hezky doplňuje příběh, ale je to věc názoru.
Kresba mi přišla opravdu velmi pěkná a dávám za ni velké plus. Pokud bych to měla upřesnit, nejvíce se mi líbilo právě prostředí v meta světě a kostýmy obou bojovnic. Animace též pěkná.
Abych to shrnula, tohle jednodílné OVA rozhodně vřele doporučuji a to naprosto všem, jelikož je v něm od každého trochu.
Hodnocení:75%
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama