Higurashi no Naku Koro ni - recenze

28. července 2011 v 10:19 | Sara Whitney |  Anime
Název:Higurashi no Naku Koro ni - Když cikády pláčou - When cicadas cry
Počet dílů:26
Rok
vydání:2006
Žánr:
drama, horor, thriller
Obsah:
Hlavní postavou v tomto anime je Keiichi Maebara, kluk, který se společně s rodiči přistěhoval z velkoměsta do malé a na první pohled klidné vesničky Hinamizawa, která leží v horách. Najde si tam čtyři roztomilé kamarádky Renu, Mion, Satoko a Riku, baví se s nimi a podnikají spolu odpoledne po škole různé věci, ale Keiichi postupně zjišťuje, že zřejmě nebudou tak nevinné, jak na první pohled vypadají a že vlastně celé město nebude tak dokonalé a poklidné, jak by se mohlo výletníkovi, který sem přijel jen na pár dní, zdát.
Keiíchi se o něco později čirou náhodou dozvídá o temné minulosti malé vesničky a o Oyashirově kletbě, kterou se místní snaží tajit. Tím to všechno ale ani v nejmenším nekončí. Keiichi zjišťuje, že se ho někdo pokouší zabít. Pokusy ukončit jeho život pokračují a on se stává čím dál ustrašenějším a podezřívavějším. Snaží se zachránit, ale nepovede se mu to a všechno dopadne tragicky, ale další den se Hinamizawa probudí znovu ve stejném složení, v jakém byla před onou tragickou událostí a většina lidí si vůbec nepamatuje, co se předtím odehrálo.
Keiichi se setkává s Mioniným dvojčetem Shion, vražedný kolotoč se znovu začíná otáčet a vše znovu končí tragédií. Ale pak se zase všechno urovná a příběh začíná od začátku. Co se v téhle malé vesnici děje? Proč každý rok skončí neštěstím, kterému nelze ničím zabránit a proč se zrovna tenhle rok začal opakovat pořád dokola, ale nikdo, až na pár lidí, si to nepamatuje ?
Vlastní názor:
Anime se mi velmi líbilo. Zvláštností je, že je rozdělené na 6 arků, ale k tomuto anime by se ani jiný styl vyprávění nehodil. Bylo velice zajímavé sledovat, jak se celý tragický příběh odehrál a ještě zajímavější bylo sledovat, jak se všechno restartuje a odehrává znova přímo před vašima očima.
Příběh byl naprosto brilantní, skládám poklonu tomu, kdo ho vymyslel, už dlouho jsem nebyla takhle napjatá a hltala každý díl. Každá epizoda sice pár otázek vyřešil,a ale zároveň nadhodila další a tím mě naprosto připoutala k obrazovce mého notebooku.
Postavy měly docela dobře vymyšlené charaktery, ale někdy bylo trochu těžké uvěřit, že se tak roztomilá děvčata mohou během chvilky proměnit v šílené vražedkyně a kdyby mi můj kamarád řekl, že je vrah, asi bych neřekla, že to nevadí a že mu pomůžu schovat mrtvolu.:)
Opening a ending byly naprosto skvělé, patří k tomu nejlepšímu, co jsem měla v anime tu čest slyšet. Přestože většinou je vypínám, tyhle jsem poslouchala až dokonce, a to pokaždé. Hudba ke scénám také brilantní, skvěle dokázala podtrhout atmosféru jakékoliv scény a skvěle navozovala napětí.
Kresba anime se mi také líbila, výrazy postav byly přirozené, jenom místy jsem nevěřila, že ta krev je opravdová. Ale tenhle malý nedostatek mi vynahradila krásná kresba prostředí i zajímavé šat dívčích protagonistek.
Není co dodat, Higurashi no Naku Koro ni je velmi pěkné anime a rozhodně stojí za to se na něj podívat i když pro slabé povahy, menší děti a skalní fanoušky opravdu strašidelných hororů se nehodí, protože tak moc strašidelné to zase není. Ale vy ostatní, směle do něj!
Hodnocení:85%
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Helizns Helizns | Web | 22. dubna 2013 v 20:35 | Reagovat

Miluju Higurashi asi moje nejoblíbenější anime.Teď sleduju Death note a jsem utoho taky docela napjatá a už si nepamatuju u čeho jsem to víc prožívala ,ale u Higurashi jsem i brečela. :D aargh Doufám že Higurashi Death note nikdy nenahradí.

2 Jane Jane | E-mail | Web | 6. ledna 2015 v 20:45 | Reagovat

anime neznám, ale ráda se podívám, zní to zajímavě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama